odovzdanie karticky poistenca

panča

dnes bol oznam v Novom case -vyberiem len to najpodstatnejsie:SZP oznamuje poistencom, ktori si podali prihlasku na zmenu ZP a od 1.1.2009 sa stavaju poistencamiinej zdravotnej poistovne, svoju povinnost poistenca VRATIOT PREUKAZ splnia, ak vratia preukaz ÉZP na ktorukollvek pobocku SPOLOCNEJ ZDRAVOTNEJ POISTOVNE (do 8.1.2009 najneskor). Uvedena povinnost sa nevztahuje na poistencov, ktori nepodali prihlasku na zmenu zdravotnej poistovne

kitti1

BRATISLAVA 2. januára (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Poistencov, ktorí sa v roku 2008 rozhodli pre zmenu zdravotnej poisťovne (ZP), čaká na začiatku roku 2009 niekoľko povinností. Predovšetkým sú povinní do 8. januára vrátiť preukaz poistenca verejného zdravotného poistenia svojej predchádzajúcej zdravotnej poisťovni. Do toho istého dátumu musia zároveň vrátiť aj európsky preukaz zdravotného poistenia. Samostatne zárobkovo činné osoby musia taktiež do toho istého dátumu písomne vykázať novej zdravotnej poisťovni výšku preddavku na poistné a do konca júna 2009 odovzdať odpis z ročného zúčtovania poistného za predchádzajúci kalendárny rok. Poistenci sú zároveň povinní oznámiť zmenu zdravotnej poisťovne kapitovaným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, teda všeobecnému lekárovi pre dospelých, lekárovi pre deti a dorast a gynekológovi. \\\\\\\\\\\\ \\\"Urobia tak oznámením zmeny alebo preukázaním sa preukazom poistenca verejného zdravotného poistenia novej zdravotnej poisťovne,\\\\\\\\\\ \\\\\" objasnila hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Petra Balážová. Poistenci, ktorí sú zamestnaní, musia zmenu svojej poisťovne oznámiť aj zamestnávateľovi. \\\\\\\\\\\\ \\\"Ak je poistenec zamestnancom u viacerých zamestnávateľov, je povinný zmenu oznámiť každému z nich,\\\\\\\\\\\ \\\\" doplnila Balážová. Poistenci môžu zdravotnú poisťovňu zmeniť vždy raz do roka, pričom prihlášku do novej zdravotnej poisťovne musia podať do 30. septembra. SITA
No nasla som toto. Ja by som tu katricku urcite poslala na adresu ZP doporucene. Nestoji to vela namahy...

jasminell

nikam ju nemusis posielat ani odovzdvata, kedze tato poistovna uz nefunguje. staci ju odhodit do kosa, aby sa ti nepomiesala s novou kartou. pracujem v tomto odbore, takze to viem :)