Mamicky a tehotne poradte...

machulka006

Summer_ ty berieš HAK? tak potom čo strašíš s tehotestvom? antikoncepciu preda berieš preto aby si neotehotnela...nie? ak by si ale predsalen spravila chybu v užívaní a prípadne otehotnela, menštruácia ti nepríde... :) o to sa báť nemusíš...

kia32

Prvý krát som otehotnela neplánovane-nedostala som menzes a mala som silné bolesti v podbrušku,tak som si myslela,že mám nejaký brutal zápal močového mechúra,pretože 2 tehotenské testy boli negatívne,aj napriek tomu,že už hladina toho tehohormónu mala byť preukazná. Obvodná ma ale predsa poslala na gyndu a tam sa zistil už 4.týždeň. Ale nedopadlo to ok, v 10. týždni plod odumrel. Pri druhom tehotenstve som mala ako prvé,že mi bolo zle z horúčavy (bolo leto) a chápala som prečo seniori kolabujú

machulka006

prvé príznaky sú u každej ženy iné... :)
Tie tlaky v podbrušku môžu signalizovať tegotenstvo, ale najčastejšie v prípade ak ti už mešká menštruácia, a ty máš tlaky v podbruší ako keby si ju už mala dostať a stále nič.
Prvé príznaky sa môžu prejaviť už 10 dné od otehotnenia,ale niektoré ženy ich začnú pociťovať až op 2-3 týždňoch... Samozrejme, okrem iného môžeš mať žalúdočné ťažkosti, celkovú bezdôvodnú únavu, bolesť hlavy, nízky tlak... atď...ale to všetko sú len sprievodné znaky, ktoré môžeš mať ale nemusíš... najdôležitejším prvým znakom tehotenstva je vynechanie menštruácie...