Mykoza pred kazdou menstruaciou

Príspevok v téme: Mykoza pred kazdou menstruaciou
akinom007

Uz som z toho uplne zufala, mozem robit co chcem aj tak vzdy tyzden-dva dostanem pred menstruaciou mykozu. Ako tomu predist?
Hak som vysadila je to uz rok co ju neberiem. Tanga som prestala nosit, pohlavny styk mame s priatelom len s kondomom, preventivne beriem CANDIVAC a na radu lekara si VZDY uprostred cyklu a po menstruacii dam 2-3 cipky Floragynu albeo Gynocpas.

rita6

este som chcela podotknut, ze vsetky tie pripravky ako boli gintima, alebo femigel pomohli, ale fakt len na istu dobu napriklad na tie tri mesiace, tiz som si preventivne davala, ale pricina sa tym neodstrani a tam je ten problem.

janíča

candibene je uplne najučinnejší,občas si ho kupujem aj bez receptu,canesten krem...
toto je to čo pomôže mne do troch dní
len ked som v strese je to horšie

rita6

akinom, ja som mala tento problem zhruba 10 rokov, neprehanam vazne to tak bolo a dufam, ze to tak už nebude. Kazdy mesiac pred menzesom mykoza, ked som vydrzala 3 mesiace to som oslavovala, tiez som vystriedala doktorov, ale u kazdeho to skoncilo rovnako, ze to zeny mavaju, a treba jest probiotika, intomne mydla, jogurty a aktimely na kila, ale ani jeden doktor nehladal pricinu preco to vlastne mam. Bola som aj na imunologii, ci nemam znizenu imunitu tak ma chceli zacat pchat vakcinami, ale to som odmietla. Az minuly rok mi vytrhli dva mrtve zuby na ktorych som mala nalez, vobec ma tie zuby neboleli, cize som nevedela ze tam nejaky problem. Po vytrhnuti zubov akoby uťalo, od toho dňa nič, žiadna mykoza je to uz vyse roka a fakt, nepouživam žiadne intimne mydla, nejem ziadne probiotika a kupem sa este aj v pene co som sa niekedy obavala. Dokonca som brala už aj viac krat antibiotika a ani po antibiotikach mykoza neprisla, co niekedy bolo pravidlom.Preto treba hladat pricinu, ze ta mykoza može byť ako prejav niecoho co mame v tele nejakeho zapalu, ci uz zuby, alebo mandle. Najlepsie bude ist na kompletne vysetrenie, krv, rtg zubov vsetkych ci nahodou niekde inde nie je problem a tam mykoza je len sprievodnym znakom toho problemu. Drzim palce, viem Vas pochopit, lebo je to na nervy kazdy mesiac mať tyzden kramy, tyzden mykotu, bat sa uz aj pohlavneho styku, kupalis atd. Drzim Vam palce.

akinom007

veverqua/ no davam si ho na odporucanie lekara. co sa tyka HAK ja som po 4 rokoch vysadila, vtedy ked som brala to bolo veru ovela ovela horsie to som mala mykozu Kazdy mesiac..potom po vysadeni bolo 3 mesaice pokoj-to je u mna rekord:) a potom to znova zacalo v poslednej dobe hlavne pred tou menstruaciou-pravidelne, uz je tomu vyse roka co HAK neberiem.
tak si skusim nedavat tie cipky tento mesiac vsak za to nic nedam.

akinom007

janica/ no nie je to riesenie veru. a co sa tyka cipkvo a masti co dava gyn. co ti najlepsie zabera? ja pozanm uz vsetky nazvy aj ceny, vsetky som brala a mam na to pamat, napr nikdy mi uplne nezabral MACMIROR vobec ma uplne nezbavil vytoku..a doktor mi ho casto prepisuje..
tiez by som mu najradsej povedala ze mi akosi nezabera ale ked dotori to nemaju radi ked si diktujes co a ako...

veverqua

Akinom, mozno je problem prave v tom, ze si "preventivne" davas tie cipky Floragyn. Ja som mykozou trpela neustale asi tri roky, zacalo sa to, ked som zacala uzivat HAK. Len k tomu zaveru som prisla az nedavno, Hak som vysadila a od vtedy mam pokoj. Beriem sice este raz do mesiaca oralne tabletky Flucosandoz, tiez ako prevenciu, ale rozhodne ziadne cipky. Mne to doktor tiez kedysi odporucal, no prisla som na to, ze pokial ti nic nie je, radsej si preventivne nic nezavadzaj, lebo to ma opacny ucinok. Ten Floragyn mi raz po takejto "preventivnej" aplikacii mykozu vyvolal.

janíča

ak sa snaží je to super,ja už fungujem na systéme,telefonicky si objednám recept,doktor mi ho donesie do roboty,alebo si preň skočím cez obed,ja mu diktujem čo potrebujem,čo mi zaberá a kedy chcem aké vyšetrenie,cytologiu,sono...
ale to nie je riešenie...

akinom007

janica/ presne ako pises, mesiac max.dva pokoj a zas..
ja som vystriedala 4 roznych doktorov..teraz tento kde som uz dva roky sa aspon snazi, posalla ma po vsetkych vysetreniach a tak...

akinom007

malickasom/ja intimky nenosim, ale lactacyd pouzivam..
viac menej preto ze hlavne ked mam nejake brutal vytoky a umyjem sa len vodou nemam potom dlho pocit cistoty