Skleróza multiplex

Príspevok v téme: Skleróza multiplex
ladislav forgon

Diagnostikovali mi SM 6. 11. 2008 ako relapsoremitujúcu. Nechápem viac vecí. Tvrdí sa že príznaky /u mňa akurát tak zápaly dutín, striedavo trojkanného nervu a stredného ucha/ pri tejto nemoci vyvoláva vraj vplyv tepla, prípadne ich zosilňuje. V horúčavách sa cítim super, no keď sa na jeseň ochladí, začína moje trápenie...diagnostikovali ma vôbec správne? Nemám žiadne iné príznaky ani ťažkosti, len v r. 1994 som mal zápal očného nervu, kt. sa úplne vyliečil. Prosím niekoho, kto má podobné príznaky, nech mi napíše, čo si o tom myslieť a čo mám ďalej očakávať.

damian

Mertin, to si velmi dobre napisal!

Casto su s SM diagnostikovani ludia, co ju ani nemaju. Casto napriklad ide o chronicky nedostatok vapnika, co sa casto napravi 3000g vapnika laktatu denne.

martin82

Jeden mudry lekar ktoreho si vazim si sam polozil otazky a aj hned odpovedal. Co je SMka? Odpoved, "Vsetko co nevieme diagnostikovat". Mne likvor s SM nesedi, sedi MR a klinicky priebeh a samozrejme vek, takze som jasny:-) A ano, u niektorych lekarov hlavne v mladsom veku bola moja diagnoza jasna od zaciatku a sedelo vsetko. Su SMkari, ktori maju likvor cisty, len maju vek 20-40, priznaky a samozrejme MR. Autoimunitna preto, lebo tam sucasna medicina nenajde nic ine. Vacsina vravi, SMka je autoimunitna a imunolog mi povedal, ze si nemysli ze je SMka autoimunitna, lebo SMkari maju autoimunitne reakcie OK, ze sa spekuluje o tom, ze ju sposobuju pomale virusy. A nalez na MR, to iste spravi aj borelioza, systemovy lupus, par bodov moze aj chripka a X-dalsich chorob. JJ, mam dar ukludnit ludi:-)))

jaja-jaja

V mojej blízkosti je mladý človek s touto diagnózou a za dva roky užívania prírodných produktov je jeho stav bez zhoršenia. Po 1/2 roku užívania produktov sa mu stav zlepšil a tak sa drží až doteraz. Je dôležité vedieť, že tieto produkty nesmie vynechať.

jaja-jaja

Magnetická rezonancia nie je jediný spôsob určenia SM diagnózy. Posledný krok v určení diagnózy SM je odobratie likvoru.

RNG

vceli jed je velmi silny material v prirode, nedivil by som sa, keby ho pouzivali ako antimikrobialny prostriedok. Je iste provokujuci silnu telesnu reakciu, ktora moze skryte vnutrobunecne nakazy odhalit a znicit.
Zielbohu, medzi mojimi lekarskymi zdrojami som na to zatial nenasiel protokol, ba dokonca ani zmienku.
Tato sprava o liecivosti je z "babskych " domacich zdrojov, ktore su casto sice laicke, ale pravdive.

RNG

SM(MS) je z napoadania myelinovej izolacie. Tvrdia, ze to je Autoimunne", ze telo samo od seba hlupo napada myelinove bunky a nici ich, ale je zopar lekarov, ktory tvrdia, ze tie myelinove bunky maju v sebe paraziticke infekcie, ci uz bakterialne(skryte, latentne) alebo plesnove a viralne, pripadne aj mykoplazmicke a kombinacie tychto.
Preto su na to pomocne protizapalove prostriedky, materialy na vybudovanie noveho myelinu(rybacie oleje) a rozne sirokospektralne doplnky, ktore odmaskovavaju zakuklene vnutrobunecne infekcie a potlacaju ich.
Spomenul som najma Samento/Vilcacora, GSE, oreganovy olej a extrakt z olivovych listov.
Pomocne su tiez enzymi, ktore tiez odmaskuju a zaroven detoxifikuju telo.
Z bunky posilnujucich latok (znizenie priepustnosti stien, tj mensia pravdepodobnost prieniku vnutrobunecnych parazitov do buniek)su to hlavne niektore komplexne polysacharidy, viaceri skusali s uspechom dlhodobe branie aloe vera, tiez agave med a arabinogalaktany a samotnu galaktozu.

lenkam79

Ahoj Ladislav, a bol si i na magnetickej rezonancii mozgu? Nie som lekarka, ale myslim si ze je to vlastne jediny sposob akym sa da diagnostikovat skleroza multiplex...

Ivka 1

Skleróza multiplex je nepredvidateľné chronické ochorenie postihujúce myelínové púzdra nervov centrálného nervového systému /CSN/ t.j. mozgu a miechy. SM je najčastejšou neurologickou príčinou invalidity u mladej dospelej populácie a postihuje okolo l milióna ľudí na svete.
Narušenie alebo rozklad myelínu sa vyskytuje v oblastiach mozgu a jeho výsledkom je spomalenie a nepresné vedenie informácií a porucha ich spracovania.
Napríklad ak dôjde k postihnutiu myelínu motorických vlákien,pacienti pociťujú slabosť.Ak SM postihne mozoček,dochádza k poruchám koordinácie.
Toto ochorenie sa vyskytuje najviac medzi 20. – 40. rokom života, pričom sú ženy postihované častejšie jako muži. Pred 10. a po 60 roku života je výskyt ochorenia veľmi zriedkavý.
Príčinou vzniku ochorenia bývajú vonkajšie faktory ako sú :
Infekcie
Stres
Výživa
Porucha imunity
Genetické predpoklady
Vírusové infekcie – najmä vírusy,ktoré napádajú nervový systém / vírus osýpok alebo herpesu/
Poruchy autoimunity
Autoimunita je reakcia imunitného systému proti svojim vlastným bunkám . U zdravého človeka telo rozpoznáva odumreté bunky a vylučí ich z tela von . U chorého telo nedokáže
rozpoznať svoje vlastné bunky ,považuje ich za cudzie a ničí ich.
Príznaky ochorenia sú veľmi rôznorodé
Poruchy videnia – vyplývajú zo zápalu zrakového nervu, začínajú bolesťami očí,
zahmleným alebo dvojitým videním a výpadkami zorného poľa.
Kŕčovité ochrnutia svalstva – ich následkom sú poruchy jemnej motoriky, meravej chôdze, cez únavu, mravčenie,tŕpnutie až po úplné ochrnutie svalových reflexov a straty pohyblivosti,koordinácie.
Poruchy zmyslového vnímania- znížená citlivost až necitlivosť ,mravenčenie,pocit napatia,úzkosti a poruchy rovnováhy.
Bolesť tváre
Porucha chuti
Porucha sexuálnych funkcií
Porucha reči – pre SM je typická pomalá ,ťažkopádna reč,při ktorej sa jednotlivé slabiky usekávajú a explozivně vyrážajú
Neistota v chôdzi a trasenie rúk - pri cielených pohyboch , vyskytuje sa hlavne pri poškození malého mozgu.
Porucha zvieračov kontrolujúcich uvoľňovanie moču a stolice.
Psychické ochorenia - najčastejšie depresie
Pacienti so SM by mali jesť striedmu,zdravú a vyváženú stravu.
Mali zvýšiť prísun vitamínov a mineralov. Dôležité sú vitamíny skupiny
B / B- 1 , B- 6 , B – 12 / A a E . Z minerálov je veľmi dôležitý prísun vápnika a horčíka.
Dôležitý je aj prísun nenasýtených mastných kyselín , ovocia , zeleniny a cereálií.

Treba sa vyhnúť nadmernej konzumácií alkoholu,piva. Alkohol a fajčenie oslabuje imunitný
Systém a spôsobuje deficit vitamínov – najmä skupiny B.