nechali by ste di to?

..zuza..

domca...ja by som si to dieta na tvojom mieste nechala,rozhodovala som s atak isto a teraz to vobec nelutujem ze som ti male nechala mam mesacnu dcerku ktora mi dava chut zit a chut sa smiat ked sa ona usmeje aj ked place....tak ja by som si to urcite nechala aj ked si v takej situacii v akej si...ale musis sama vediet ci to zvladnes alebo nie...drzim palce ci uz sa rozhodnes tak alebo tak

fldkfskl

je jasne, ze ak si babo necha, urcite jej to skrizi plany, mozno tu skolu nedokonci, bude neskor menej zarabat, bude si moct kupit menej oblecenia, malovatok a inych dolezitych veci ... kym jej kamaratky budu chodit na dovolenky ... fakt neverim ze ak zije teraz v ako-tak fungujucej rodine a ma kde byvat by mala existencny problem po narodeni dietata..a k etike.. nie sme nahodou ludmi aj preto, ze sa nerozhodujeme len na zaklade toho, aby sme mali co najvacsi uzitok a pozitok, ale aj na zaklade nejakych inych, vyssich principov?

ShaulaThalit

Potrat je veľmi vážny zásah do organizmu. Môže mať aj psychické následky ženy, ale aj fyzické...Ja súhlasím tuna s "kolegyňou fldkfskl", ale to by sa dalo považovať za neprijateľné z etického alebo náboženského uhla pohľadu... Teraz ide o niečo iné. Ak by som nemala dokončenú školu, ani otca dieťaťa, tak by som išla na potrat, pretože je to bohužiaľ realita, ale je nonsens mať dieťa v takýchto podmienkach...
Urob si školu, nájsi si prácu a keď si budeš istá, že s chlapom, s ktorým žiješ chceš mať dieťa, vtedy ho maj, a nechaj si ho...

fldkfskl

pre vsetky ktore tu rozpravaju o fazuliach a zhlukoch buniek .. pozrite sa prosim ako sa ten "zhluk buniek" stihol vyvinut ... uz po dvoch tyzdnoch od oplodnenia mu bije srdiecko, ma vytvorenu miechu a zacina sa vytvarat mozog ... takze s tym ze nic neciti je to dost blbost ... v 8 tyzdni kedy je v SR najviac potratov ma uz vsetky ludske organy, moze hybat svalmi .. v 12 tyzdny do kedy je v SR povoleny potrat uz ma zakladne reflexy, moze si dokonca cmulat prst ... takze chcete mi fakt povedat ze je to len zhluk buniek? kedy sa potom podla vas ten zhluk buniek zazracne premeni na cloveka? ked lekar skonstatuje ze je zena v 13 tyzdni? app.razorplanet.com

fldkfskl

pre vsetky ktore tu rozpravaju o fazuliach a zhlukoch buniek .. pozrite sa prosim ako sa ten "zhluk buniek" stihol vyvinut ... uz po dvoch tyzdnoch od oplodnenia mu bije srdiecko, ma vytvorenu miechu a zacina sa vytvarat mozog ... takze s tym ze nic neciti je to dost blbost ... v 8 tyzdni kedy je v SR najviac potratov ma uz vsetky ludske organy, moze hybat svalmi .. v 12 tyzdny do kedy je v SR povoleny potrat uz ma zakladne reflexy, moze si dokonca cmulat prst ... takze chcete mi fakt povedat ze je to len zhluk buniek? kedy sa potom podla vas ten zhluk buniek zazracne premeni na cloveka? ked lekar skonstatuje ze je zena v 13 tyzdni? app.razorplanet.com

machulka006

kajka - to je jasné, že malého človeka formuje aj jeho okolie ako sú kamaráti, škola a pod. ide ale o to, akú prácu odvedieš do tých jeho šiestich rokov... aby vedel rozlíšiť čo je dobré a čo zlé... dôležité je vybudovať si neho dôveru, rozprávať sa o prežitom dni, analyzovať spolu zážitky a tak pod.
výchova dieťaťa nieje len o prebaľovaní, kŕmení a púšťaní rozprávkových DVDčiek

kajka.

deťa nevychováva len rodič, ale aj škola, kamaráti a okolie. a preto nikdy nevieš aké sú keď ich nevidíš.
By si sa čudovala.

machulka006

kajka - aj ty si bola od svojich šiestich rokov drzá,zlá a posmievačná?
ako si vychováš, tak máš... :)

machulka006

napriek tomu, že ak sa ma niekto opýta na názor, či som ZA alebo PROTI potratom, odpoviem : som za slobodné rozhodnutie v našom štáte...napriek tomu trvám na tom, že TO nie sú bunky ako to nazvala kajka ale je to už dieťa... len ešte nie celkom vyvinuté... stačí si pozrieť nejakú knihu o biologii človeka, pozrieť si plod trebárs v 10. týždni a uvidíš ako tie "bunky" vyzerajú...
A napriek tomu, že som sa slobodné rozhodnutie v našom štáte, som za to, aby mladé ženy sexovali tak, aby nemuseli zbytočne kôli svojej nezodpovednosti chodiť na potraty...
naozaj sa dnes dá absolútne zabezpečiť proti neželanému tehotestvu...
ak vedela, že si dieťa nemôže dovoliť, prečo sa proti tomu nechránila? ja mám priateľa,tiež sexuálne žijem,a tiež chcem ale ešte študovať... tak robím všetko preto aby som študovať s kľudným svedomím mohla... a úprimne? ak by som náhodou (fakt náhodou) otehotnela, tak by som sa s tým musela zžiť, i keď, nebolo by mi všetko jedno, len tak odložiť svoje plány, a starať sa o dieťa, pričom priateľ by si kľudne dokončil školu... takže čo treba robiť? používať aspon jeden s tých mnohých antikoncepčných prostriedkov ktoré sú nám dostupné...
ja som proti tomu aby domča šla na potrat! ! !
zásadne ! ! !

kajka.

ani ja nie som materinský typ. a nedávno tu bola téma: dieťa áno alebo nie. Bol tam zaujímavý názor: deti sú pekné a milé do šiestich rokov. potom sa stávajú zlé, drzé, posmievačné. mamy si myslia, že majú doma anjela, ale akonáhle deti ostanú bez dozoru sú hrozné.
.
ani domča nemá materinský cit, má život pred sebou. A keby porodila, dieťa by možno trpelo. čo vy viete v akej je situácii. možno by nemala peniaze, dieťa by bolo bez otca, nemala by na neho čas, lebo musí dokončiť školu, materská minimálna.
To čo dá preč / zámerne píšem TO, lebo to ešte nie je človek, sú to len bunky/
takže TO nič necíti, nevníma. A Domča je len na začiatku tehotenstva. čím skô sa rozhodne pre zákrok, tým lepšie.
-
nie som za potrat ale potrat nepovažujem za vraždu. Ak je dieťa chcené, milované už v brušku, rodičia sa neho tešia, má zabezpečený krásny život, domov a lásku, tak som ZA DIEŤA.
-
Dominika, stalo sa čo sa stalo. Rozhodnúť sa musíš sama. Napísala som ti svoj názor / som za potrat/. Nech sa rozhodneš ako chceš, dúfam že to bude pre teba správne a nezničíš si život. Máš ho pred sebou. Ešte toho strašne veľa zažiješ. Lásky a sklamania, smútok i radosť. Držím to palce.