nechali by ste di to?

danuska123

to ze je to na slobodnom rozhodnuti, ci si to dieta da vziat alebo nie je blbost...slobodne rozhodnutie zeny je ze vobec vedie sexualny zivot bez ochrany.tym padom by mala brat aj do uvahy velmi mozne TEHOTENSTVO ! iva asi vazne netusis co vsetko ta mala fazulka ako si to navzala vnima. ze to je len plod.polovica mojej rodiny su lekari a odbornici a vsetci sa na medicine ucili ze zivot vznika pocatim.to co sa uz ucia gynekologovia ze je to plod, ze to je zhluk buniek a tak je podla mna nato aby vedeli z cistym svedomim vykonavat potraty.az na jeden hacik.to dieta ma nasu podobu, ma to ruky , nohy dokonca i hlavu si predstav.ziadna fazulka ale zive dieta ! aj ja som sa dostala do situacie ze co ak cakam dieta.povedala som to partnerovi a neuvazovala som absolutne o potrate.nemam este zamestnanie, nemam dokoncenu skolu ale nic nie je nad to ako mat vlastne dieta.podla mna kazda aj mlada zena by mala byt zodpovednejsia a sexovat by mali len ty co vedia niest aj dosledky.ak nie tak nech pchaju do seba HAK alebo aspon pravidelne pouzivaju kondomy..

cica987

Neviem ako by som sa citila v tvojej situacii domca.. neviem a radsej to ani nechcem vediet.. ale ked sa pokusim predstavit si ze by som otehotnela.. ihned ma napadne potrat.. ale potom ked si spomeniem napriklad na moju sesternicu.. ma este len rok.. a je taka nadherna.. a zlata.. priznavam.. je tazke starat sa o dieta.. treba mysliet na to ze to fakt nebude prechadzka ruzovou zahradou..ale takisto si skus predstavit ked sa ti to dieta narodi.. ake to bude male..nevinne.. ved ono za nic nemoze.. predstav si tie krasne chvile ktore spolu zazijete.. uz len kvoli tomuto by som si ho nechala.. a raz najdes aj muza ktory ta bude naozaj lubit.. a budes vediet ze ta lubi najma vdaka tomu ze ta bude brat aj s dietatom.. takisto po potrate si skus predstavit ako sa budes citit.. fyzicke rany sa liecia ovela lahsie a kratsie ako psychicke.. moja teta sa snazi uz niekoko rokov otehotniet.. a nedari sa jej to.. a pritom to nieje jej chyba.. existuje aj taka moznost ze po potrate uz nikdy nebude sanca aby si mala vlastne deti.. tak si to fakt naozaj rozmysli.. co chces.. ja osobne som proti potratu

holcina20

Ja tiez nie somz tych najmudrejsich a mala som obavy, ze som tehotna, samozrejme, napadla ma aj moznost potretu, ak by som naozaj tehotna bola. Mam 20 rokov a som v 2.rocniku na vyske. Nic moc. Vedela som, ze dietatko nie je najvhodnejsie v tej dobe a uvedomovala som si, ze tiez nemozem ratat s jeho otcom. Ale skusila som len tak nadhodit tuto temu sestre. A bola som prekvapena ako krasne zareagovala, ona by sa mi o dietatko postarala, kym by mala svoje, lebo v tej dobe bola tehotna, ale nedavno spontanne potratila. Nastastie ja som tehotna nebola, ale bola som stastna, ze by bol niekto, kto by mi pomohol aj v takejto situacii. Skus zistit, ako zareaguju rodicia, viem, ze moji by boli nadseni, ze budu mat vnuca. Nemusis im priamo povedat, ze si tehotna, len co by robili, predstav im takuto situaciu. A nerozhoduj sa cisto sama, ved to uz nie si len ty, ste uz DVAJA. a to dieta ti nic zle nespravilo, okrem toho, existuje aj adopcia, nemusis ho zabijat.

hmmm???hmmm

v živote by som take dačo neurobila... už len z toho dovodu že to dieta ma pravo na život ako každý z nas...si vezmi že by takto uvažovala možno tvoja mama ako zistila že je tehotna... ved predsa existovali rozne spôsoby ako predist tomu tehotenstvu ked si ho nechcela...aj ked teraz je už neskoro...no to male za to nemože...možno to teraz lutuješ...ale časom budeš velmi rada že si si to rozmyslela a nešla na ten potrat...dieťa je to najkrajšie čo existuje...je to čast z teba...nestrat možnost mat svoje babatko z ktoreho sa budeš určite tešit...len kvoli tomu že nemaš na to teraz vhodne podmienky,...všetko sa da zvladnut...skor či neskor...a ešte si to ani neskusila...tak neurob tu chybu aby si si to v buducnosti vyčitala...a čo ak sa stane že nebudeš moct mat potom detičky? budeš to neskutočne lutovat... v každom pripade ti držim palčeky a daj vediet ako si sa nakoniec rozhodla

gejbi

noo, ako tak citam vsetky vase vase nazory, neda mi nevyjadrit sa..Vacsina z vas tu vnima potrat ako najstrasnejsi cin..vrazdu..ale..zamyslal sa niekto aj nad tym, ze v niektorych pripadoch je to najrozumnejsie riesenie? osobne si myslim, ze tak maly plod to asi moc nevnima, ze zanikne a je urcite lepsie, ako by to dieta potom malo zit v nedostatku, pripadne skoncit v nejakom decaku, lebo ako som citala dotycna nie je moc na deti..A taktiez sa mi nepaci, ako to tu kazdy sudi, ze nezodpovednost alebo reci typu nesexujte, ked to neviete a podobne..clovek je tvor omylny a bohuyial, stava sa vselico...to ROZHODNUTIE je na kazdej z nas, pricom si aj kazda budeme niest nasledky..a Domca ma v tom ocividne velky zmatok a sama nevie co chce a na to by to male mohlo nepekne doplatit...Ak ma taketo pochybnosti, radsej nech si to da vziat cakat az do chvile, kym bude neskoro...a potom to uz bude vrazda...(usudzujem, ze asi je len v pociatkoch tehotenstva)

misada

domca, to snad nemyslis vazne ... urobila si zrejme fakt blbost, a prave preto neurob dalsiu ... ak ma niekto niest nasledky tvojho nerozmyslania, tak skor ty nez dieta, ktore za nic nemoze ... dufam ze sa rozhodnes spravne a o par rokoch budes len spominat, ako smutne to mohlo dopadnut ...

lenuliatko

iva este nema dieta a vie otom hovno s prepacenim.mna taketo veci normalne vedia tak rozculit.AK NEVIETE AKO SA CHRANIT NESEXUJTE!

alica7

tazko sa chape ze su taki ludia ako iva. _ 1)"pokazis zivot sebe a dietatu"? vysvetli prosim sko viac mozno pokazit zivot dietatu viac nez ho nechat vyskrabnut z maternice a hodit do nemocnicneho odpadu ...? 2)fazula??? odhliadnuc od mimoriadnej necitlivosti cloveka ktory taketo nieco moze napisat ... potraty su u nas povolene do 12 tyzdnov, zo zdravotn. do 24 ... v 12 tyzdnoch ma plod cca. 9 cm, da sa uz odlisit pohlavie, na prstoch sa objavuju nechty .. uz davnejsie sa vyformoval nos, nosne dierky, ocne viecka ... to aby domca vedela co sa v nej deje ... v jej pripade je podla mna naozaj vrcholne sebecke dat si zobrat dieta len preto, ze ma na nasledujucich par rokov ine plany ... aj keby mala do konca zivota robit tu najnudnejsiu pracu na svete, je to jej dieta