Preco zeny myslia len na peniaze?

Príspevok v téme: Preco zeny myslia len na peniaze?
michal88

Zaujimal by ma vas nazor alebo skor skusenosti,a tyka sa to skor chlapov,ako zien.Pracujem viacmenej v zenskom kolektive,takze mam vela moznosti zistovat a spoznavat,o com zeny premyslaju a hovoria.Vela veci sa snazim tolerovat,ale jednu vec nechapem:Preco stale myslia len na peniaze a hovoria o tom,kto je ako bohaty a kto kolko ma,a preco stale chodia len po obchodoch a nakupuju stale nove a nove oblecenie a na zaklade tychto shoping vyletov potom posudzuju druhych,ako sa obliekaju.Preco muzov posudzuju nie podla ich vlastnosti,ale podla vysky ich zarobku a spolocenskeho postavenia.Mozno je to len v mojom okoli,ale mam pocit,aj na zaklade medii,ze je to velmi rozsirena vlastnost.Som z toho znechuteny,lebo takto sa vsetky hodnoty stracaju v jedinej-materialnej.

gevenducha

Sonia ja by som tak nemohla zit, radsej by som odisla do zahranicia ak by som bola este mlada bez zavazkov, bytu...a so ziadnou perspektivou vo vyhlade.

michal88

pre realitu:Neviem,kde nakupujes mlieko pre deti,mozno v nejakych luxusnych obchodoch,pretoze krabica mlieka(Sunaru)stoji okolo 220 Sk.Mozno by si si mala vydelit svoje poziadavky a naroky moznostami svojho muza a vyjde ti konecny vysledok,ktory bude adekvatny tvojmu zbytocnemu vyhadzovaniu penazi za veci,ktore by si mohla kupit aj lacnejsie,ale tvoj status dobre zabezpecenej zeny ti to nedovoli.

gevenducha

Nie je to jedno lebo tym padom sa stava nestalym zdrojom prijmu kedze ho mozu kedykolvek zabasnut :D A navyse trestnou cinnostou ohrozuje rodinu lebo odhliadnuc od basy nikdy nevie ci mu nevystrielaju rodinu, neunesu dieta,...takze toto ee.

sonia

Ja nezarabam ani ten priemer, mam len 11000 Sk cisteho. Ale poznam tu na vychode aj ludi, ktori sotva dosiahnu plat 10000 Sk, pripadne dostavaju len minimalnu mzdu, hoci pracuju aj cez vikendy. Ako sa da z toho vyzit? Byvam s priatelom, ktory zaraba 12000 Sk. Ak by som bola sama, neviem, z coho by som zaplatila vsetky ucty a najom. Byvame totiz v prenajatom byte, v dvojizbovom byte a najom mame 8000 Sk. A to nehovorim o ostatnych uctoch a o tom, ze musime aj jest. Neviem si predstavit, ze by nam do toho prislo aj dieta. To by som asi musela ist zobrat. O dovolenke niekde pri mori mozem len snivat.

dino666

dievcatka,chcem sa Vas opytat,je vam jedno co robi Vas partner? Hlavne nech len donesie dostatok penazi,ale to ako k nim prisiel Vas nezaujima? Vadilo by Vam,keby bol partner nezamestnany,ale zarabal by tak ako by vedel,aj keby ste vedeli,ze pacha trestnu cinnost?

michal88

pre realitu:Chapem to,co tvrdis,ale potom nech sa zeny nestazuju,ze muz sice donesie domov peniaze,ale chodi pit s kamaratmi,pripadne je doma agresivny,nech ich potom staci pocit uspokojenia z toho,ze je doma vela penazi,ale malo lasky.Lebo mat vsetko,aj peniaze, aj lasku,je nerealne.

michal88

To tiez casto pocuvam,ked sa rozpravaju kolegyne o svojich znamych a spomenu:Ona sa dobre vydala (dovod - nasla si bohateho)To,ci bude naozaj s nim stastna,to nie je podstatne ako ani to,ci on je aj normalny clovek a nielen peniazmi zasypany frajer,ktory okrem biznisu a prace nepozna nic ine.
Priemerny plat na SLovensku je okolo 18 000Sk v hrubom.Chcete povedat,ze vasi manzelia,ci partneri,ktorych povazujete za "schopnych" zarabaju ovela viac?Napr.30-40 tisich?Pripadne este viac?Nie je to trochu scestna predstava,ked podla statistik na SLovensku zaraba dobre okolo 30 percent ludi a zvysok je sedy priemer?Nepatria ti,podla vas,schopni muzi,do kategorie nadstandartne zarabajucich ludi?Lebo mam pocit,ze mnohi zivitelia rodin,ci su to uz vodici autobusov,predavaci,ucitelia a ini,ktori svoju pracu robia poctivo a staraju sa o svoje rodiny,bez ktorych by napokon ani tento system nefungoval,sa podla predstav zien,ktore snivaju o bohatych princoch na bielych konoch,hodia akurat tak do smetia nez do realneho zivota.

gevenucha

Baby, myslim ze sme to chlapcom dostatocne objasnili a lepsie pochopia zenske zmyslanie. Kazda mate v niecom pravdu. Ako bolo spomenute, dnes je to o PREZITI a nie o tom ci sme na prachy alebo nie. Ocividne chlapci nemaju o vydavkoch prehlad lebo domacnost vedie zena :D

kia32

Preboha,ale fakt o čom je táto spoločnosť...Ja ak náhodou prepnem na Smotánku,tak mi okamžite treba vracať.To akože mám obdivovať hokejistu alebo futbalistu,za to,že vie behať a kolko zarobí?Alebo speváka?Alebo nejakú herečku a ešte lepšie tupú modelku? Ešte v 20tych rokoch to bola spodina spoločnosti. A ešte netreba zabudnúť,že prázdny klas sa vysoko dvíha...

musska

muzi nadavaju na zeny, ze shopoholicky, ze vela minaju na kozmetiku a handry, ale kazdy jeden chce mat pri sebe vzdy perfektne upravenu vonavu babiku:))a je to tak.. a druha vec je, ze neznesu (aspon vacsina) zenu, co zaraba viac ako oni a ma lepsi job.