laserova operacia oci

a2

v poriadku, ja sa nehadam. no ked boli kedysi uspesne operacie oka (10 rokov dozadu), tak dnes by s tym hadam problem nemal byt.nie?

vsevedka

Ja sa tu na tomto fóre snažím poradiť ako len najlepšie viem, a chcem, aby moje ifo. boli aktuálne, v súlade s najnovšími poznatkami.Preto som dnes telefonovala do CMO Bratislava, kde mi potvrdili, že majú laser len 200Hz.(vidíš jozef1 nemám problém priznať si túto skutočnosť,ty si odkiaľ mal túto ifo?)
Samozrejme na rýchlosti laseru záleží,čím vyššia rýchlosť, tým menšie je riziko infekcie oka spojené s vystavením operačného povrchu okolitému vzduchu. Čím rýchlejšia je operácia, tým kratší je čas hojenia a obnovenia videnia.
Pre porovnanie: laser 200Hz odstráni 1 dioptriu za 5 sekúnd
laser 400Hz odstráni 1
dioptriu za 2,5 sekundy

kamoska

A2- nesúhlasím s tebou, súhlasím s JOzefom1. Veľmi záleží na tom, ktorú generáciu strojov v zariadení majú. A tiež od toho, akí lekári s koľkoročnou praxou zákrok vykonávajú a či sú zruční, lebo ani prax nie je zárukou úspechu. Ja som bola operovaná v roku 1998 v zariadení CORNEA z 3,5 dioptrie a do dnešného dňa som na oboch očiach na O. Mám kamošku a kamoša čo boli ešte predo mnou operovaní v Karlovke a obom sa dioptrie vrátili. Ale obaja mali predtým okolo 8 dioptrii, takze je to tazke posudit.

a2

ahojte, ja som bola na operacii pred 2 mesiacmi prave v aupark tower. osobne si myslim, ze v dnesnej dobe je jedno kde sa date operovat z hladiska strojov. otazka je cena, nie vsade su ceny rovnake. zalezi aj na tom a potom treba pocitat aj s tym, ze je treba chodit aj na kontroly. cize ja som volila aupark tower aj z tohto dôvodu. a keby som nesla na tuto operaciu nezistila by som, ze mam zvyseny ocny tlak, kt. treba sledovat lebo z toho hrozi glaukom.

jajka001_

ja som bola pred 10 rokmi na operacii v excimeri v karlovej vsi. styri dni som mala zalepene oci a potom som hned videla ostro.ja som dodrziavala vsetky pokyny, lezala som, kvapkala, prve dva dni to strasne bolelo, ale stalo to zato. viem o ludoch co isli hned po operacii normalne fungovat, ale myslim ze to nie je dobre, neviem ako sa im to potom zahojilo, ked sa pozerali jednym okom a druhe mali sice zalepene, ale aj tak sa im namahalo, otvaralo. takze rataj tie styri dni na liecbu a potom kazdy den kvapky niekolko tyzdnov.
za seba mozem povedat ze som bola maximalne spokojna, isla som zo 4,5 na nulu, po desiatich rokoch sa mi zacali kazit teraz oci z prace na pc, myslim ze mam -1 na lavom oku.
cena sa asi velmi nezmenila, 10 000 Sk za jedno oko plus tusim 500 za vysetrenie.

vsevedka

re:Jozef1
Obvinil si ma, že nepíšem pravdu, choď na stránku CMO a zistíš, že je prvým pracoviskom jednodňovej chirurgie oka v SR.Ďalej - ako prvé pracovisko oč.chirurgie v SR získalo Medzinárodný certifikát kvality ISO 9001:2000. V súčastnosti majú uzatvorené zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami, operačný zákrok sa dá platiť na splátky. S koľkými poisťovňami majú uzatvorené zmluvy tebou uvedené pracoviská? Veď na toto fórum chodí veľa mladých ľudí, pre ktorých finančná otázka operácie nie je zanedbateľná. A klikni si všade na cenníky...Na stránke CMO som nenašla iformáciu o tom koľko HZ má ich laser, takže neviem posúdiť.
Rada by som robila PR manažérku, vraj je to dobre platené, žiaľ nie som.

stevo

chcem si dat operovat oci mam -1.5 a som z nitry,ak je niekto z okolia alebo aj nie je chcel by som sa spytat ake su reakcie po operacii a kolko trva bolenie a ci mozem soferovat

jozef1

Podla mna najlepsie su centra OFTUM v Bratislave Auparku a Kosiciach a Excimer v Karlovej vsi.

Maju o generaciu novsie lasery ako v Centre mikrochirurgie oka ( tam je 200Hz zakladny laser Allegretto, v OFTUMe nove 400Hz ), napr. prof.Juhas operuje excimerom v Kosiciach uz od roku 1995, CMO zacalo v roku 2000. Takze nie je pravda co pise Vsevedka,skor je to PR prispevok CMO pod menom vsevedka.

Staci porovnat info na webstrankach.
www.laser-auparktower.sk
www.excimer-kosice.sk
www.excimer.sk
www.cmo.sk

vševedka

Snáď najlepšie v Centre mikrochirurgie oka v Bratislave, oni myslím začínali medzi prvými, ak nie vôbec ako prvý. Pracujú tam poprední slovenskí odborníci, majú tam najkvalitnejšie lasery a dávajú si tam operovať očká aj známe tváre šoubizu na Slovensku.

a2

mirka25 kedy si bola na laseri? kolko ti trvalo kym si videla uplne ostro a pekne? ja som bola este ani nie pred mesiacom, robili mi lasek a mala som -1,5 dioptie. stale vidim na cisla a pismena akoby dvojmo. pisu, ze to trva 3 az 6 mesiacov kym oko zaostri. este ma sem tam pobolievaju oci, hlavne to lave. mala si take problemy? ako dlho po operacii sa kvapkaju este kvapky (viem, ze to zavisi od hojenia, co je u kazdeho ine, ale cca kolko?). Budem rada ak sa podelis a odpovies mi na otazky. alebo mi napis tvoj mail alebo chces moj?