strach z otehotnenia

Príspevok v téme: strach z otehotnenia
bojko1984

mam 24rokov a aj napriek tomu, ze beriem antikoncepciu (vzdy pravidelne), bojim sa otehotnenia... ani ja ani partner neplanujeme zatial dieta, no moje neustale obavy sposobuju moju nervozitu a hadky... je mozne otehotniet aj popri uzivani HAK? som z toho zufala, kazdy mesiac tesne pred menzesom trpnem, kazdu mensiu slabost (z unavy - som praovne vytazena ci z nizkeho tlaku) pripisujem moznej gravidite, zmocnuje sa ma vtedy strach a uzkost, namyslam si dalsie priznaky... ako tuto barieru, strach odstranit a verit HAK?

bojko1984

co je to poctivo? beriem ju v tu istu hodinu, no ked sa mi parkrat stalo (zo zaciatku) ze som si ju dala o hodinu neskor... bala som sa o to viac. do kolkych hodin od zabudnutia uzit tabletku je HAK spolahliva?

evitka007

Ja som brala HAk 5 rokov a tak, vselijak, obcas som aj zabudla a neotehotnela som. Ked som ju vysadila otehotnela som na prvy sup :-)

evitka007

Bojko ved to je podstata HAK, ze sa zena stava kvazi neplodnou-vajicko nedozrieva a krcok maternice je obaleny hustym hlienom. Pokial ju uzivas podctivo, nemozes otehotniet. Ked mas hnacky alebo zvracias, ci uzivas nejake lieky ktore by mohli znizovat ich cinnost, urcite pouzite aj inu ochranu.

luila

no viem,ale ja som pocitala s tym,ze co ak...a preto som to robila tak,ze som vypocitala kedy by som mala neplodne dni ale bez ucivania HAK.urcite si myslite,ze som na hlavu ale tak som sa citila bezpecnejsie,lebo ked tu kazdy den citam prispevky typu "brala som HAK a ostala som tehotná"

bojko1984

ked ja som mala menzes pravidelny aj pred HAK (28-29) dni. preto by ma tie vonkajsie ucinky upokojili... a najma by som ich uvitala najma na pleti.