Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

neviem nazov

Príspevok v téme: neviem nazov
northstar

zdar,

po desiatich rokoch sa so mnou rozisla teraz uz expriatelka. Nas vztah nikdy nebol idealny a milovali sme sa nadovsetko. Zazili sme vela problemov. Ja viem, ze zivot so mnou nemala lahky mam psychicke problemy chodim na terapie k psychiatrovi. Som na nic clovek a stale hladam nieco a ani neviem co. Teraz je mi 26 a miesto toho aby som nieco nasiel ostal som uplne sam. Nemam ani rodinu lebo sme spolu skoncili a som beznadejne v koncoch. Vzdy som chcel byt mrtvy a teraz uz neexistuje dovod preco zit. Nechcem tu byt a ani nemam preco. Sancu najst si niekoho nemam lebo viem, ze moju byvalu budem milovat dokial tu budem zit, tym som si isty. Ako a naco vlastne toto prezit?

Plysiak

krasny prispevok andina :)
Ja by som chcel povedat nieco ine.. a mozno to iste len inak.. kazdy ma obcas depky, aj ja som s tym pocitom ze chcem zomriet zil 3 roky.. ale potom sa stalo nieco co som necakal.. zomrela mi doslova v naruci moja najlepsia kamaratka.. bal som sa hocikomu doverovat mal som len ju.. podotykam bola to iba kamaratka, butlava vrba a tak..po case som este stretol take dievca.. presiel nejaky cas a v mojom naruci zomrela druha naj kamaratka.. nebojte sa, obe ziju, to co som prezival bolo "deja vu" cize predvidanie buducnosti.. trpim tym uz dost dlho, lenze mam strach ze sa to vyplni.. napisal som na pokeci ze potrebujem pomoct, ze som na dne.. napisalo mi vela dievcat, ale dokazal som verit iba jednemu, citil som ze je ina, ze je "anjel".. dostala ma z toho, naucila ma spravne vyvijat svoj dar, ukazala mi ako mam pracovat s mojou energiou, proste zachranila ma pred smrtou.. nechcel som aby sa to stalo.. chcel som zomriet.. ak mi das tvoj mail alebo mi napis skontaktujem ta s tym dievcatom.. dokaze byt velmi uzitocna, je ochotna, a mam ju strasne rad..
Ale este jeden postreh.. zivot sa k tebe sprava tak ako sa ty spravas k nemu.. cize "kazdy si je strojcom svojho stastia"
Vyuzi to ze si smutny, vyuzi to co si prezil a skus pomahat ludom riesit ich problemy.. skus robit dobre skutky a mozno zistis ze ta to naplna, budes mat pocit ze si uzitocny, mozes zacat tu v ostatnych temach.. mne osobne to pomohlo.. uz si neviem predstavit ze by som neskusal pomahat ludom.. naplna ma to a je to zmysel mojho zivota, vidim problemy inych a dokazem si vazit to co mam.. kazdu malickost... lebo"clovek si nevazi to co ma" ked ma niecoho dostatok tak si to nevazi a preto je raz hore a raz dole... ked je dlho hore prestane si vazit aj to ze dycha, to ze ma kde byvat, ma pracu.. a ked padne.. uvedomi si ze vsetko co mal.. k zivotu stacilo.. uz to nema, chce zomriet.. nechcem sem pliest moc nabozenstvo ale potom treba verit treba verit ze ten ktory ta stvoril, ten ti pomoze... hovori sa ze po kazdej burke opat vyjde slnko, a moj osobny nazor je "staci aj jediny svetelny luc, a v tme akej sme sa nachadzali bude zrazu nejako svetlejsie :) prajem ti vela stastia :) verim ze to zvladnes.. nerob kraviny.. sam to predsa nechces :)

andina6

Aj ja mam lasku svojho zivota, ale nie som s ni. Milovala som ho nadovsetko, ale skoncilo to. Bolo to tazke, ale musela som ist dalej. Dlho som sa lutovala, ale nakoniec som dostala od zivota- ako sa hovori- po papuli, aj za pomoci priatelov som sa uvedomila a sla dom dalej. Dnes mam svojho priatela, lubim ho a som s nim stastna, ale v mojom vnutri ostava asi najvacsou laskou zivota zatial on. A tak to musi byt aj pre teba. Mozes ju milovat nadovsetko, ale neorientuj svoj zivot len na nu, ved to je totalna hlupost! Zacni zit svoj zivot, najdi si nejake zabavy a aktivity, aby si si vyplnil cas a stretavaj sa s priatelmi- nie tymi jej! Hladaj si aj novych a bud k ludom co sa kamratsva otvoreny, aj ked viem, ze je to pri tvojich diagnozach tazke, ale musim na sebe pracovat aj sam. A nie sa slabosky vzdavat. Okr. ineho, ty si si sam zivot nedal, nevychovaval si sa sam, tak ak uvazujes nad tym, ze si ho chcies vziat- nebud egoista a mysli aj na tych co ti ho dali. Tvoji rodicia! Ich by tvoj skutok polozil! A aj ked sa na to pozera tazko, myslim, ze by to nebolo fer ani voci tvojej priatelke. Ak by si si ublizil kvoli nej, zrejme by si to vycitala cely zivot a chces skazit aj jej zivot? Ona tu narozdiel od teba ostane. Tak sa skus k tomu postavit tak, ze jej dobraj stastie a ty si buduj vlastne a ak to dokazes, mozete byt aspon kamarati. Nemyslim, ze by ti chcela ublizit. Chodili ste spolu dlho a od mlada a rozchody su pri takychto vztahoch bezne. Aj ty mas narok spoznat este dalsie baby a skusit to s nimi- len nie ich dookola porovnavat s nou. Drzim palce, hlavu hore a nerob sprostosti :-)

northstar

OCD, depresia, uzkost, viem, ze cas ma to ma vyliecit, no to nefunguje viem ze je to laska mojho zivota a tak to aj ostane. Preto je pre mna lepsie zomriet ako byt cely zivot nestastny

andy

Ťažko povedať, možno by si sa mal sústrediť na tvoje liečenie, neviem, akou poruchou trpíš, či sa to nedá úplne vylečiť. Všetko sa dá prežiť, veď ľudia prežijú aj smrť vlastných detí a to je proti rozchodu dosť silná káva. Čas všetko vylieči. Teraz si myslíš, že ju budeš milovať navždy, no po rokoch pochopíš, že čas aj lásku vyblieli. Si mladý, ešte ťa čaká veľa pekného. Možno aj škaredého, ale po smrti ťa už nečaká nič. Nezabúdaj na to. Drž sa

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

neviem nazov - Fórum - ZDRAVIE.sk