Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vysoky tlak..z čoho??

Príspevok v téme: vysoky tlak..z čoho??
katu5ik

ahojte, mám 17 a asi pred dvoma dnami ked som rano vstala a došla do kupelne, začalo mi byť nevoľno od žalúdka.. pocit na vracanie..sadla som si na vaňu s tým, že predýcham a bude fajn..no postupne mi bolo čoraz horšie, zaľahlo mi v ušiach, začal sa mi točiť svet, oblial ma studený pot a postupne mi temnelo pred očami..ako keď prudko vstane človek..ale toto bolo tak postupne..no hrozné..začala som kričať na našich fakt z posledných síl, mala som pocit, že odpadnem..začalo ma napínať a mamka mi dávala na čelo a krk ľadovú vodu, čo pomohlo a potom ako keby sa nič nestalo... včera mi bolo fajn, no dneska zakaždým ,keď sa len postavím - aj to opatrne a nie rýchlo, cítim zmenu tlaku, zahmlenie pred očami, ale iba niekolko-sekundove..tak som si odmerala digitálnym tlakomerom (neviem, či sa naň dá spoliehať úplne) a mala som 150/100 ... čo nikdy v živote... z čoho môžem mať taký vysoký??? už týždeň som na zdravšej strave a dostatok tekutín mám tiež:(

mira

Predpokladám, že ti ho odporučili kvoli vápniku. Vápnik z mlieka je i tak zle vstrebateľný pre ľudí, do kostí sa nedostane.
Lepší zdroj vápnika je sezam, mak, semienka, brokolica, morské riasy atď.
Ak nebudeš, jesť sladkosti, ktoré kradnú z tela vápnik, budeš ho mať dostatok.

katu5ik

lenže ked nebudem piť to mlieko a jest mliecne vyrobky, potom zase neviem co budem mat s rukou.. a poviem ti, že tie každodenné bolesti tiež nie su prijemne:(

mira

Stonať a vzdychať nemusíš. Stačí vylúčiť všetko, kde sú nasýtené mastné kyseliny - živočíšne tuky vrátane mlieka a vajec a všetky stužené tuky rastlinné /rastl. maslá a pod./ Jdze len trošku panenského oleja a semienok, a to až po čase. Jedz veľa zeleniny a obilnín celozrnných, strukoviny.

katu5ik

no, neviem ja..chodim k nemu už viac rokov.. tak ja už fakt neviem.. v maji idem na kontrolu aj na krv, uvidime kde ten cholesterol bude, aach jaj..

katu5ik

mira, no tak ten moj sa stravou zaobera dost.:D:D ten ma spovedal pol hodiny ako to je s mojim jedalnickom a pohybom a podobne..

kaťa, no mam tam nejake vaznejsie selesty a aj to s tym občasnym busenim srdca a pocit tlaku na hrudi... neliečia ma nijak, len chodim kazdeho pol roka na kontrolu..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

vysoky tlak..z čoho?? - Fórum - ZDRAVIE.sk