Ako zistim, ze mam zlomenu ruku?

simma

ja som sa včera pošmikla ked som hrala futbal a prstami smerok na zem a prilahla som si ruku moj prvý pocit bol že som si vobec necítila ruku a nemohla som hybat prstami a ruka mi začala fialovieť ale po chvilu som i ruku namočila do vody ( studenej ) a pomali som si rozhybala prsty . ruka ma stale boli nemožem uplne zohnut prsty ani poriadne vystriet a tahaju ma mam stym ist ku doktorovi ? prosím poradte mi

Nela41

Choď na úrazovku mi ti tu nemôžeme poradiť či je zlomená alebo nie. Ale rozhodne nie je pravda že to musí byť napuchnuté a modré, nemusí ;)

anonym xDD

ja by som to nepodceňovala.. x/.. ja som mala nepríjemný pád, po potknutí od jedeho chalana som spadla z obrubníka na cestu na lakeť.. spravila sa mi tam hrča.. myslela som,ze len silný naraz.. na 2.den sme isli na kramáre.. :P mala som zlomeninu capitulli humeri l lakťa.. co znamena ze asi 2 cm kosti sa mi odlomilo.. nechali si ma tam urobili mi RTG, CT zobrali krv.. na CT mi zistili slabý otras mozgu.. 2 dni na to ma operovali.. navádzali mi pod anestézou drôty.. lahká operácia... mesiac som mala ortézu (je to velmi vyhodne, ruka sa da aj umyt) a o mesiac mi drotiky vybrali.. ale ak ste to zlomili tak ako ja.. caka vas poemrne dost neprijemnych RTG x((

henyy

misela tak isto bola na tom sestra ked bola mala... ruka opticky ok, obcas sa mame stazovala ze ju boli ruka.ozaj len obcas... ked sli lekarovi jej povedal ze ju mala zlomenu....

lost

hmmm, RTG je jedno kolko si mala minuly rok :) to ziarenie vobec neni take zle ..

mozno ma RNG opravi, ak to tu cita, ale ak si prezila Cernobyl, RTG ruky, hoci aj raz za mesiac, ta nemoze zabit.. ani nijak vyrazne uskodit.. tam by mala byt davka REMov velmi nizka..

misela222

Ja som mala zlomený palec na nohe po mesiaci bolesť neustupovala tak som išla k doktorovi a zistil,že to bolo zlomené.A vôbec som to nemala opuchnuté ani modré.