Prosím poradte veľmi je to nepríjemné....

Príspevok v téme: Prosím poradte veľmi je to nepríjemné....
monikal

Ahojte!
Uz skoro rok mam problemi...Ešte som nebola za lekárom snáď asi sa bojím toho čo by mi povedal...Za každým keď mám sex s manželom tak do 3 dni od toho začne svrbenie ale tak že sa idem zblaznit...použivam kanesten ten to da potom do hromady a je po probleme...Ale ako nahle som z manželom hneď sa to zas objavy...Ja už nemám na to nervy...Vyditelne ma on stále niečím nakazí alebo ako to je...

usiko

nie nemam, ale predpokladam, ze by nemal byt problem, lebo menzes mam kazdy tyzden a bola som aj u lekara, tak aj ovulujem....takze tu by problem nebol...jedine, keby som mala nepriechodne vajcovody alebo take nieco....a podla USG ziadne zrasty ani cysty nemam......

Ono to nebol osemrocny zapal, ono to bolo osemrocny boj s kvasinkami, typu zapal - lieky, zapal -lieky, zapal - lieky atd. stale som dostavala ine lieky a ine lieky, az kym som nebola hospitalizovana na Vysnych Hagoch, kde mi povedali, ze mam uplne znicenu vag. floru vdaka tolkym roznym liekom.....tam ma dali do poriadku a odvtedy, pri dodrzani vsetkych protikvasinkovych zasad sa drzim zdrava...klop klop...

lenuliatko

zuzu aj prechodene zapaly vajecnikov mozu sposobit neplodnost.myslim ze kasinky skor stazia proces vyroby babatka.nemylsim zeby sposobili neplodnost.mozno sa aj mylim.

zuzu122

usiko, môžem otázočku, máš aj detičky? len chcem vedieť či ten 8 ročný zápal niečo môže spôsobiť, napríklad neplodnosť alebo tak

monikal

Dakujem ja som to nemala az tak casto nakolko nic nebolo často...a môžem povedať že za 13 rokov som nikdy nemala problemi až teraz posledny rok keď su problemi aj v manželstve...Bola som ticho aby som ešte viac nevyburcovala problemi nakoľko ja možem snáď aj za to keď u susedov buchnú dvere...Idem v pondelok k lekárovi ..dakujem za všetky odpovede...

usiko

lenuliato ma pravdu, ak to zanedbas, mozes potom mat chronicku kandidozu v posve, a to sa ti bude tahat roky, mne osobne to trvalo asi 8 rokov, kym som sa dala dohromady......takze- poriadne preliecit, chod ku gynekologovi a vypytaj si vyter z posvy, vypytaj si ho, aj ked nebude chciet, pretoze len na mikrobiologii ti zistia, co presne mas a lekar ti podla toho nasadi lieky. to myslim vazne, pretoze casto sa stava, ze lekar vidi vytok, povie ze kvasinky, nasadi liecbu len na ne a pritom ty tam mozes mat napr. escherichia coli alebo nieco ine, prenesene napr. z konecnika a potom samozrejme ze palenie je tu znova, lebo liecba zaberie len na kvasinky. Dalej, pytaj si aspon krem pre partnera, Candibene alebo Canesten, ten nech si to tam natiera spon 5 dni rano aj vecer tusim.Mne dava lekar tabletky aj oralne, teda na papanie, je to jedna tabletke onsahujuca 150 ng fluconatolu, napr. Fluco Sandoz, Mycosyst, Fluconazol alebo take nieco, a to aj partnerovi. Potom, ked uz sa vyliecim, si davam par dni vaginalne Gynoflor, to mi redpisuje lekar, je to tbl. ktora obsahuje lactobacily, a ked ju das do posvy, tak ich tam namnozis a potom sa vedie kvasinkam ubranit......a az po tomto vsetkom mozes sexovat s manzelom, inak to pokazis cele znova......Ten gynoflor si davam raz, dvakrat tyzdenne preventivne, a s priatelom pouzivame lubrikacny gel s obsahom cajovnik. oleja. Lubrikant je dolezity, pretoze ked pri sexe nie si co i len raz dostatocne vlhka, urobia sa ti malinke trhlinky vo vnutri posvy a candidoza je naspat......no a este pred sexom sme sa naucili poriadne osprchovat,a takto mam konecne zo sexu radost, lebo som uz restala mat roblemy a tym aj obavy......vela stastia....

neva

Určite sa jedná o kvasinky (mykózu -candidu). Ide o to, že ty sa ako-tak preliečiš, avšak u manžela môžu pretrvávať, manžel môže byť ich pôvodcom. Je potrebné aby sa preliečil aj on a to aj vtedy, ak on nemá žiadny problém. Môže aj NEMUSÍ mať inú partnerku. Najlepšie bude ak navštíviš gynekologa, určite Ti nič také nepovie, čo by Ti malo byť nepríjemné. S kvasinkami sa aspom raz v živote stretne 95% žien.

lenuliatko

su to kvasinky.cudujem sa ze otom nic nevies.mozes to mat z plavarne alebo z pracieho prasku alebo zo silnych antibiotik,oslabena imunita atd....cudujem sa ze po roku si nesla stym k lekarovi.hruza.
mas to po kazdom sexe lebo si si to nepreliecila a stale si to rozdrazdis.canesten ti uz asi nezabera lebo ho pouzivas velmi casto.a manzela nevin z toh lebo on zato mozno ani nemoze.OKAMZITE NA GYNEKOLOGIU. mal by sa preliecit aj manzel.natierat sa takisto.terba to poriadne preliecit lebo sa to moze opakovane vratit.na teraz vyluc spodne rpadlo z umelych vlaken.pouzivaj len bavlnene a ZIADEN SEX!!!!