stres zo skusok

skuskajoj

Ked mate zo skusok take stresy, ako potom budete fungovat v praci? Davat prezentacie pred celym osadenstvom, terminy budu tlacit...Ja mam len pisomne skusky, vobec sa z nich nestresujem, pre mna su velkym stresom len skupinove projekty, je narocne pracovat s lajdakmi. Tomu, co sa mozem nasprtat sama doma, tomu verim, je to veget.

krisha

ja mam skusku zajtra,este som sa neucila..to myslim vazne, neznasam takych, co su nabifleni vsetko od A po Z a pridu tam, ze nic nevedia...hruuza. Zacnem sa ucit neskor, ked ma bude tlacit cas a budem sa to musiet naucit,ako sa poznam, tak sa budem ucit do rana:-)) a stresy si nerobim, pretoze existuju opravne terminy, no nie??:-))

esther

no tak vam poviem, ze som bola na prvej skuske a neurobila som to. skusajuca skusala podla nalady alebo ako sa jej kto pacil, proste ked chcela, tak toho cloveka vyhodila. teraz mam normalne strach ist aj na ostatne predmety. viete ze aj ked sa ucite, nikdy to nie je 100%, tak toho sa prave bojim.

bambula21

mozno rokmi sa naucis nestresovat, som v poslednom rocniku a mam na haku. naucim sa co odo mna chcu, idem tam, napisem alebo poviem im co som sa naucila idem domov. pohoda klidek. co za problem? niektori profesori robia problem, ale tym si iba liecia vlastne komplexy. pri psychickom ochoreni, ktore som pocas VS ako tak prekonala, som si uvedomila, ze su horsie veci nez skola, pre ktore sa clovek ma stresovat ale nesnazim sa stresovat nikdy. na co? poviem si - obera ma to o energiu a chut do prace. brrr. :) ale problem ako ty som mala v 1. rocniku, prakticky lekar mi povedal ze je to len zaludocna neuroza zo skusok... ak sa nedokazes sama presvedcit ze stresovat sa neopalti, skus napr sedatif - je to homeopatikum na taketo veci. a ver si! ver si, ze ked si naucena, tak im to tam proste ukazes! :) zelam vela stastia a drzim palce na skuskach, mna cakaju tiez, prave sa na jednu ucim a je toho dost vela...a vsak no a co, su aj opravne terminy, keby daco... vsak na to su :) papa

mf

Nestresuj, je to len skola, nic ine... aj tak to prelezie skoro kazdy... mas to jedno... Zo skusok netreba mat stres, cim viac stresujes, tym horsie to dopadne. Profaci su tiez len ludia, aj ked niektori hodne zakomplexovani. Kaslat na to, treba to preliezt a mozes mat na haku, aj tak su to chujoviny vsetko...

abbu

Hmm, inac niektorym sa to lahko hovori (tym, ktori tymto netrpia, ze?:) ). Bohuzial, aj ja si mozem milionkrat povedat, ze o nic nejde, mozu ma aj rodicia ubezpecit, aby som bola pokojna, ba aj si povedat, ze nikdy nebolo tak zle, aby nebolo este horsie, NEPOMAHA. Mam to zafixovane v tejto blbej hlavicke a mam tak strasnu tremu, ze uplne koncim! Mozem sa seriozne ucit, co aj robim, mozem spoluziackam vysvetlovat o co sa jedna v danom celku atd... jednoducho, ked na to pride (najma na ustnych skuskach, co mi inak doteraz vyhovovalo omnoho viac ako pisomne) mam mnohokrat okno. Nemozem si vytmavit niektore veci, co som aj vedela, mozno preto, ze kazdy z vas pozna predmety, kde sa jednoducho MUSITE biflit a nie povedat vlastnymi slovami atd... Jednoducho obcas ani nechapem, co hovorim, ale to je nepodstatne. Nic to na tom nemeni, ze mi vypadne aj to, co som vedela. Niekedy je to vsak naopak. PRave preto nikdy neviem, na com som, a aj ked sa tvrdo ucim, mam pocit, ze som nepripravena. Mam strasne stresy, bolesti brucha, hnaciky, velakrat aj zvraciam a mam triasku. Velmi tazko sa to znasa :(.

maly_pavuk

ja tiez som na tom tak ako vy, som nejak v strese zo skusok a to uz mam piaty semester,som si aj mohla zvyknut:) a pri tom som bola na oprave len raz v zivote.Ale aj tak mi az zle,sa trasiem a o zvysenej navstevovanosti wecka ani nehovorim, vzdy sa mi pocas skusok vrati IBS a potom mam co robit aby som sa dostala do normalu..ja sa cez statnice asi zblaznim..:)

brezalka

pocujte bude radi kočky že vas nič netrapi okrem toho, čo má- čiže skýšky.ja som etraz na zaciatku skuskoveho zistila ze ma podvadza.

[zruseny8]

ja mam problem zase sa donutit ucit..dokym sa dokopem do ucenia prejde aj pol dna a potom lamentujem ze nic nestiham..

ivi_ka87

Ja tiez pred skuskou zvyknem byt vystresovana, ale pomaha mi, ked nie som sama. Treba najst niekoho s kym sa mozes odreagovat, aby si na to nemyslela. U mna je to napr. priatel alebo spolubyvajuca...