Vytrhnut naraz 4 zuby mudrosti

Príspevok v téme: Vytrhnut naraz 4 zuby mudrosti
bojimsa

Ahojte, o 3 tyzdne idem na vytrhnutie 4 zubov mudrosti. Hrozne sa bojim, nikdy som nemala problemy so zubami a teraz toto. Budem po procedure v ukrutnych bolestiach? 2 zuby mam vyrastene uplne, jeden ciastocne a stvrty je este pod dasnom, tak sa bude aj rezat. Bozeeeee. Mam to v piatok rano, myslite, ze budem schopna ist v pondelok do roboty? Dakujem.

zeuz

Mna spodnej neprerezanej osmicky zbavili dnes rano a druhu spodnu mi sekali pred rokom. Neda mi sem nezareagovat...myslim, ze to vobec nie je taky strasny zakrok.

Bud som divna alebo proste z toho nerobim az taku vedu. Po minulorocnej skusenosti som na opuch prikladala lad nepretrzite asi 6 hodin a teraz uz ho takmer nevidno. Krvacanie tiez preslo a na potlacenie bolesti 2 ibalginy za cely den. Zajtra zacnem s vyplachom ust repikom aby sa ranka zcelila po tom co sa z nej dnes krvacanim odplavoval bordel.

Vysledok: 10:00 mi tahali osmicku, teraz je 18:56 a idem sa von bavit:) len papat tuhu stravu a spievat este nemozem:)urcite sa toho nebojte radsej to vybrat takto nez aby sa vam zacali tlacit von v nespravnom case a bolestivo...

masiK

UTOROK MI VYTRHLI ZUB MUDROSTI A TERAZ TAKA STRASNA BOLEST.CELA SANKA MA BOLI A VELKY OPUCH.NEMOZEM ANI OTVORIT USTA.IBA ASI TAK POL CENTIMETRA. ANI JEST NEMOZEM A TU VELKA NOC. NO JA SOM SI DAL.!

lutriska

Zdravim...ja som tiez bola na extrakcii neprerezanej, krivo rastucej dolnej lavej osmicky pred 6 dnami...zakrok bol v pohode mala som sikovneho stomatochirurga..cele to trvalo asi pol hodku.
Asi po 4 hodinach mi anestezia prestala ucinkovat a nastupila hrozna bolest...hned som ju zabila s analgetikami volaju sa NIMED ... kupila som ich v jednej lekarni bez predpisu. Ale nie v kazdej lekarni vam ho bez predpisu daju...musite skusat...Ucinkuju velmi dobre a velmi rychlo celych 12 hodin !!!!! Zuby som si cistila najskor prvy den bez pasty po kazdom kontakte s jedlom. Taktiez mi bol odporuceny vyplach s listerinom po kazdom jedle.
Druhy a treti den som mala strasny opuch vyzerala som jak keby mam v ustach tenisovu lopticku...postupne to ale zacalo odpuchat ale bolesti stale mam.
Neviem ale preco...druhy den po zakroku som si ani nemusela davat tabletku proti bolesti sa mi zdalo ze sa to celkom dobre lieci, vedela som otvorit aj usta a aj som sa celkom slusne najedla :D, ale na treti den vecer som si uz musela dat tabletku, lebo ma to dost zacalo pobolievat a odvtedy ficim na tabletkach stale. Budem asi s tym musiet zajst na precistenie.
Inak trhali mi aj hornu osmicku a to sa neda porovnat...absolutne bezbolestna zalezitost. Dolne osmicky maju hlbsie korene to preto su take problematicke. Drzim palce vsetkym ktorych to caka.

elsa5.5

aj mne trhali zuby múdrosti,ani som sa nebála lebo som mala super zubára na každý zub mi pichol 3 injekcie a cítila som len také tlaky,ked to odtrplo tak to trochu bolelo ale nejaké lieky pomohli tak mu povedz nech ti to poriadne umrtví a máš pokoj:)

Aňa 0112

mne predvcerom vytrhavali obidve spodne osmicky,a bala som sa tak,ze ma na kresle naozaj triaslo a nevedela som to zastavit,a vsetok strach bol uplne zbytocny :) dostala som injekcie,5 min pockali,kym zaucinkuju (tych 5 min bolo ako cela vecnost) a ked prisiel,nestihla som sa ani spamätat,ze uz je to tu,asi do 15 sekund som mala vytrhnute obe! na druhy den na kontrole mi povedal,ze stehy mi budu vychadzat same,a ja som nanho pozrela,ze \\\"ja mam aj stehy??\\\" ani som netusila ze za tych 15 sekund to urobil vsetko. bolo to tak rychle a hlavne bezbolestne,ze som sa musela smiat aka som bola hlupa,ze som sa tak bala :) cely den sme sa potom so vsetkymi smiali,ked som sa snazila nieco malo povedat,a kedze este boli usta strpnute,nic mi nebolo rozumiet :)) vecer,ked prestala injekcia ucinkovat,bola to ukrutna bolest,a ja som si nechcela dat ibalgin,lebo tie lieky nechcem jedavat. ked ma ostatni donutili,ze si to mam okamzitze dat,tak som si dala,a do 5 min bolo po bolesti a zase som sa smiala. dokonca som nemala ani ziadny opuch,ani horucky,ani nic. ak by som mala,tak asi len kvoli psychike,ze predsa musim mat :) takze odporucany lekar od kamosky nesklamal :)

Janulik33

Ahojte,
ja idem 4. februara si dat vybrat zub mudrosti.
Nemam s nim problemy. Asi pred 3 rokmi ma bolel, odvtedy je v pokoji.
Narastol vsak vodorovne a je vidiet iba kusok z neho. Vlastne len bok toho zubka.
Zubar mi povedal pri pohlade na moj RTG, ze to treba dat von, lebo sa opiera o zub pred nim t.j. sedmicku a moze casom robit problemy.
Tak som sa odhodlala a objednala.
Bude mi to robit stomatochirurg pri plnom vedomi, s lokalnou anestezou. Vraj sa nemam coho bat, nebudem nic citit, len tlak a tah.
Spominal, ze mi bude musiet odvrtat kusok z kosti ale, ze to je bezne.
Bude to trvat cca 1 hod. Mam si ist k nemu este pre recept na antibiotika, kt. mam zacat uzivat uz den predtym.
Bojim sa ale hovorim si, radsej si to dam vybrat teraz, kym je zub v klude ako potom, ked uz bude boliet.
Bude ma to stat cca 50€ a to len preto, ze som vo VSZP. Keby som bola v Dovere, alebo v Unione, tak by ma to stalo cca 30€. To mi povedal moj zubar.
No ale poistovnu nemienim menit iba kvoli jednemu zubu. Takze asi tak.
Drzim palce vsetkym, kt. caka takyto zakrok.

petra2309

No ja mám čiastočne prerezanú ľavú dolnú osmičku tak musí von.. Bojííííím... Len ma šokla tá cena, že 120 € ??? Koľko to stojí normálne? Hneď som odtiaľ odišla...

PNEUMONT

Sused bol prednedávnom vysekávat dva dole a dva hore... Vravel že si poriadne vytrpel ale keby dal robit dva a neskor dalšie dva...tak by si ich asi nikdy vytrhnut nedal. Bolest pri operacii necitil, lebo ho napichali, najhoršie to bolo keď prestala učinkovat injekcia

Nataly107

Caute,mňa to tiež čaká :( treba mi dať preč dolné osmičky a ešte nie sú prerezané. Len neviem čo to bude stáť, koľko to stálo vás a kde si si to dávali spraviť? Úplne mám z toho hrôzu :(

Karina

mne bude treba pravdepodobne tiez trhat osmicku, dokonca mozno aj dve ci tri :X ked som videla na priatelovi, ako mu to opuchlo a ako sa zvijal v bolestiach, tak ma prechadzal az mraz po chrbte... holt ale ked treba, tak treba...