Vytrhnut naraz 4 zuby mudrosti

Príspevok v téme: Vytrhnut naraz 4 zuby mudrosti
bojimsa

Ahojte, o 3 tyzdne idem na vytrhnutie 4 zubov mudrosti. Hrozne sa bojim, nikdy som nemala problemy so zubami a teraz toto. Budem po procedure v ukrutnych bolestiach? 2 zuby mam vyrastene uplne, jeden ciastocne a stvrty je este pod dasnom, tak sa bude aj rezat. Bozeeeee. Mam to v piatok rano, myslite, ze budem schopna ist v pondelok do roboty? Dakujem.

zivocich

bojimsa a to vas v USA nepoucili o tom ze vrecuska kamilkoveho caju,ani kamilky v ziadnej inej forme do pusy nepatria po takomto zakroku?Kamilky maju na sliznicu stahovaci ucinok a sliznica sa musi stiahnut a zahojit sama.Ked to kamilkami urychlis,ranky sa ti rychlo zatvoria a vsetky "sajrajty" ostanu v otvore po zube uzatvorene.Efekt to ma asi ten,ze sa ti to moze zapalit a zacat hnisat.A to ta nechcem strasit,ale je to potom tak na 2 tyzdme liecenia.Hnis nema kam odtekat a usadza sa pod dasnom a robi sarapatu.Neviem ale u nas na slovensku to hovoria kazdemu pacientovi uz len pri banalnom zakroku aj v tej najzaostalejsej dedine.

tronka

bojim sa to ti normalne dali naladovku ?? hehhe ja uz mam tiez po aj ja som bola pri uplne perfektnom zubarovi no mne robil postupne nie vsetky naraz ,,,ale som bola spokojna

bojimsa

Ahojte dievcence, tak uz mam po tom. O desiatej rano ma usadili do kresla, oralnu chirurg mi povedal, ze sa v noci dobre vyspal, len aby bol sviezi kvoli mne:) Zaviedol mi infuzku so sedativom (ani som necitila vpich) a o par sekund som sa zacala citit omamena a krutila sa mi hlava, ale tak dobre, nebolo to zle. Vraj to tak ma byt. No a od tej chvile som nic necitila, viem, ze mi aj musel vsade do dasna napichat injekcie, ale nespominam si na nic ine, oci som mala zatvorene a absolutne nic som necitila, nic som nepocula, nepamatam sa, to bol asi taky typ sedativa, ze si potom pacien nespomina na proceduru. Bola som prekvapena, ked mi zrazu len vytiahol infuziu z ruky, sestricka mi snala ten "podbradnik" (boli tam tusim 2-3) a citila som, ze ma utiera od krvi - pretierala mi tvar, krk...Vzapati prisiel manzel, to som uz vsetko pocula, co mu hovorili - dva prerezane zuby mi vytrhli uplne v poriadku, lavy spodny som mala vonku len kusticek, ten sa im zlomil, tak ho dostavali vonku postupne a pravy dolny muselu kompletne vyrezat, mal tri korene na tri rozne strany, islo to tazko. Citila som bolest pri prehltani na pravom hornom zube. Cestou k autu ma manzel pridrzal, potacala som sa, ale citila som sa ok. Este stale omamena, ale usmievala som sa. Dostala som silne tabletky proti bolesti a penicilin, ktory mam brat kazdych 6 hodin po dobu 4 dni. Manzel dostal instrukcny letak, co mozem a nemozem robit, jest, ako sa bude citit...Doma ma zacali boliet dierky po spodnych dvoch zubov a krvacala som. Hryzla som do gazy, aby som zastavila krvacanie, krvacala som az do vecera, prehltanie ma bolelo, tak som vsetko vypluvala (slinky aj krv)bud do umyvadla alebo papierovej utierky. Potom som si cely den davala do ust vychladene vrecuska kamilkoveho caju na zastavanie krvacania a na obe lica som si prikladala vrecuska s ladom (vrecuska naplnene modrym gelom, ktore sa daju do mraznicky). Odvazila som sa pozriet si do pusy na ranky, vyzera to velmi pekne, ani som nevedela, ze mam malinke stichy, ale pekna praca:) Ziaden zub si dnes necitim, akutar mi opuchol ten pravy spodny, boli ma to tam, kde su lymfaticke uzliny, stale si prikladam lad, dala som si 4 ibuprofeny. Jem vyzivy pre deti - manzel mi akurat priniesol prihriate rozmixovane hovadzie so zeleninkou, ale posolil mi to a je to lahodka, ako svieckova:) A teraz si davam rozmixovane jablcko, banan a cerealie. Tie detske stravy su mnam, len ich treba prisolit alebo pricukrit. Inak som ok, ten lekar bol spickovy a tesim sa, ze som si to dala urobit, zapal v tele nie je nic moc. Odporucam to kazdemu, koho zuby mudrosti trapia, ale treba mat vyborneho lekara.

perinbaba

ahoj a kde ti to navrhli vybrat vsetko naraz, resp. kde ti to budu robit? mne vyberali predcerom spodnu osmicku, bolo to cele komplikovane, sedela som v zubarskom kresle takmer hodinu, nakoniec ten zub musel rozpilit a vrtal mi tam, aby ho nakoniec po kuskoch vybral. zub mal iba spicku prerezanu, zvysok bol skoro cely pod dasnom, tlacil na sedmicku a asi bol aj trochu vrasteny do sanky, korene blizko nervov... co ma vsak zarazilo bolo, ze zubar mi povedal, ze to "vyzera tak", ze ten zub mal iba tri korenove vybezky, vraj z rtg to nebolo jasne vidiet. chcem sa zaroven opytat, mate s tym niekto skusenost? mam totiz hrozny stach, ze mi tam nieco zostalo. ak by mali nastat komplikacie (zapal okostice?) kedy po zakroku to zacnem citit a aky je potom postup? lico mam poriadne pozasivane... preto by som ti ani ja neodporucala vytrhnut vsetky naraz, v pripade,ze sa objavia komplikacie, clovek uz ani nevie, kde ho to boli... mna uz boli cela prava strana... :-(