Vytrhnut naraz 4 zuby mudrosti

Príspevok v téme: Vytrhnut naraz 4 zuby mudrosti
bojimsa

Ahojte, o 3 tyzdne idem na vytrhnutie 4 zubov mudrosti. Hrozne sa bojim, nikdy som nemala problemy so zubami a teraz toto. Budem po procedure v ukrutnych bolestiach? 2 zuby mam vyrastene uplne, jeden ciastocne a stvrty je este pod dasnom, tak sa bude aj rezat. Bozeeeee. Mam to v piatok rano, myslite, ze budem schopna ist v pondelok do roboty? Dakujem.

ksl

No nechcem ťa strašiť,ale naozaj si neviem predstaviť ako si to ten doktor predstavuje.Podľa mňa by sa to dalo len v celkovej narkóze.Ja som mala ten istý problém,ale len z jednou 8 stoličkou,tiež som ju nemala vyrastenú a začalo ma pobolievať ďasno.Podľa rengenu mi zubár povedal,že zákrok tak pol hodiny...Tiež som strachom umierala,lebo zubárov z celej duše nenávidím.Klasický postup je sedatíva a lokálne umŕtvenie.Každý mi tvrdil,že najviac bolí tá umrtvovacia injekcia.Tak ti poviem,že injekcia bola hovno oproti tomu ako mi začal sekať zub,pretože tým,že som mala podráždené ďasno,tak to bolo citlivejšie.Darmo si pod sedatívami,ten zvuk ako ti seká tým nástrojom do zuba je otrasný.Aby toho nebolo málo,počas zákroku sa ukázalo,že tie korene môjho zuba sú hákovito deformované,čo na rengene nebolo dosť dobre vidno.Celý zákrok trval napokon 1,5 hod!Jeden zub!Preto sa obávam,že je naozaj nereálne,aby sa dali stihnúť 4 zuby za pol hodiny.Tá rana,čo ti ostane sa musí chodiť ukazovať,lebo ti ju budú prečisťovať,ja som chodila celý týždeň každý deň.Opuchla som statočne,ale už si nepamätám ako dlho som bola opuchnutá.Keď už tam máš infekciu,tak ako ja som mala,tak je vyššia šanca,že sa ti to bude zle hojiť,mne sa to po týždni zapálilo a museli mi to prečistiť..Taká bolesť,plakala som tam ako malá...Bolieť ťa to bude veľmi,keď tá umŕtvovačka vyprchá,ale to ti dajú alebo poradia lieky.Dôležité je,aby ti tá bolesť deň po dni ustupovala.Mne neustupovala,ale myslela som si,že to tak má byť,ale práve že nebolo,lebo to tam hnisalo.Nepoteším ťa ani ďalšou vecou,pri týchto zákrokoch často dochádza k poškodeniu nervu.Mne pocit umŕtvenia spodnej štvrtiny sánky po zákroku nezmizol,dokonca som si necítila ani prvé tri zuby,akokeby neboli moje.Doktor povedal,že je to normálne a že to chvíľu trvá,kým sa nerv zregeneruje,že to môže trvať aj pol roka a tiež,že sa nemusí obnoviť vôbec.Tak som brala B-vit.tie sú na nervy.Pocit stŕpnutia sa mi strácal len veľmi pomaly a trvalo naozaj 6 mesiacov kým to prešlo.Je mi veľmi ľúto,určite som ťa hrozne zdeptala,ale nemáš na výber,musíš to ísť dať spraviť,lebo zo zubov sú naozaj brutálne ochorenia a hrozí ti minimálne zápal okostice,a ten jetisíc krát horší než si ich dať vytrhať... Pá a budem ti držať palce,aby si to zvládla a aby nič z toho,čo som ti tu napísala sa tebe nestalo...

monica

aak s amozem opytat a ake problemy mas konkretne? Len bolia uzliny alebo aj nieco ine? ja mam totizto probl;emy so zubami tiez.. Mam narastene vsteky 4 zuby mudrosti a to mam len 20. Jeden mi musela vytrhnut lebo bol cely pokazeny..A dalsi novy co mi narastol, taktiez je zly , mm pocit,ze oni uz take zle narastli.. VObec nebolelo ked rastli. Ale mala som zdravotne problemy , byvalo mi zle, bolela ma hlava, krk ,sanka neznesitelne bolesti. Ked mi ten jeden vytrhli preslo to, teraz ma m to iste na druhej strane tvare, teda zub neboli (ten pred tym bolel) ale klb sankovy boli ,hlava, spanok na tej strane hlavy.. A je mi aj zle..Ja neviem ci to nejak suvisi, to , ze mi je zle s tym zubom.. Neviem co mam robit.. Ja totizto mam panicky strach zo zubarov a nechodila som tam roky, mam vela kazov, vela..A len teraz som sa konecne odvzila tam chodit, po vytrhnuti toho zuba mdurosti (vobec mi nic nenpuchlo a nebolelo velmi, a on sa jej dokonca pri trhani zlomil a musela pouzit dlato)som objedana az na februar..Myslite, ze moje problemy mozu byt spojene so zubami ?

bojimsa

Dakujem za psychicku podporu. Podla papiera, co mi dal doktor, malo by to trvat pol hodiny. Budem uplne zdrogovana, ked som tam bola na konzultacii, videla som niekolko malych bab (do 14 rokov), ako ich uz po operacii sestricky viedli, v ruke napichnuta infuzia, cez ktoru prudili tie sedativa...Mala som dost. Ja len dufam, ze ma to nebude boliet potom. Tipujem, ze aj na doma dostanem silne sedativa, tak verim, ze to bude v poriadku, ale nozky sa mi budu triast tesne pred, to urcite.

miss_lili

bojimsa
ja som tam došla s tým,že som vôbec netušila čo sa bude diať.jedine čo ma bolelo boli injekcie na umŕtvenie,ale na to som bola už zvyknutá od normálnej zubárky pri plombovaní.zubár bol veľký profesionál, rezal mi všetky štyri zuby a za pár minút bolo po všetkom. myslím si, že oveľa horšie je to hojenie a opuch. ale určite sa nemáš čoho báť:)

usiko

bojimsa, oki, beriem, nevedela som ze ti robia problemy......takto asi fakt musia ist von, tak ti zela strasne vela stastia...a....vsetko raz preboli....bude to boliet urcite menej, akoby ti mali tie zuby sposobit nejaky neprijemny zapal.....

bojimsa

miss_lili ja som hrozny bojko, ked si predstavim, ze si tam sadnem a bude mi tam rezat a trhat, mam sialeny pocit paniky. Prave preto mi da to sedativum, inak by som asi utiekla:) Pevne verim, ze nebudem mat velke bolesti potom.

miss_lili

ahojte,aj mne trhali všetky štyri zuby naraz,a je pravda že som bola tiež riadne opuchnutá,a nedalo sa mi asi týždeň poriadne otvoriť ústa,ale na druhej strane som nepociťovala veľké bolesti a ani som nebrala žiadne tabletky proti bolesti

bojimsa

Dovod je ten, ze ma z tych zubov pobolieva dasno a hnisa mi to tam a moze to sposobovat bolest mojich uzlin. Styria zubari mi nezavisle od seba povedali, ze tie zuby musia ist von, nemaju dost miesta a sposobuju mi problemy. A naraz si to chcem dat spravit preto, lebo nechcem takuto bolest podstupovat postupne. Radsej naraz a vsetko von. Budem mat vnutrozilove sedativa, to by som nechcela absolvovat 4x za sebou...Akurat sa z roboty nemozem urcote uvolnit na x tyzdnov.

tgreg- dal ti lekar nejake lieky od bolesti?

usiko - ten zubar je dentalny chirurg, spicka vo svojom obore...

tgreg

zle ti rastu no tak nejei na moznost bud teraz alebo potom alebo daj iba 2 a neskor dalsie ...je to neprijemen ja som mala spuchnutu jednu stranu a 2 musi byt este horsie....drzim fakt prsty:D

tgreg

aqhoj...mne vytahovali 2 a voebc v pondelok nebudes moct ist do prace to urcite nie budes spuchnuta jak bobor zo zaciatku nenormalna bolest..ale ak toto prezijes prezijes aj porod...heh neboj neej to strasne treba byt optimista realista radsej naraz ako potom zase neprijemne to je ja som marodovala skoro 2 tyzdne mi trvalo kym mi to odpuchlo ...drzi mprsty papa:D