dospelo-nedospelý syn skr\

Príspevok v téme: dospelo-nedospelý syn skr\
mamička

Mám 23.r. syna ktorý viac nerobí ako robí. manž. je na týždňovkách, ja si s ním neviem rady.syn tvrdí, že mám povinnosť sa oň starať do 25.r.najviac ma štve, že mám doma ešte 14.r. syna na ktorého to zle vplýva.čo mám robiť, môžem ho vyhodiť?má "podmienku!"Jeho deň by si predstavoval asi takto-ráno vstanem asi okolo 10.00, potom sa napapám všetkého dobrého čo len v chladn. je. potom hudba sprcha počítač, obed, von ,medzi tím cigaretky-podla toho koľko mám?!no a nakoniec von s kámošmi, však rodičia moji nie som takí sám, tak ma živte.prosím vás kto mi poradí?pohovor mu nepomáha,dá mi niekto právnu,alebo ľudskú radu?

rasto

mamicka, ked mu vsetko dovolis, tak preco by sa snazil?
neobskakuj okolo neho, daj mu najavo, co od neho chces,
nemas ziadnu pravnu povinnost sa onho starat (jedine ze by studoval na VS).
a tvojmu manzelovi to nevadi? on maka na tyzdnovkach a jeho syn sa flaka, mala by si ho zapojit

Anka902

mamicka mas jednu vyhodu ze mas manzela na tyzdnovke a preco?Ty sa najedz v praci a v chladnicke nechavaj len malo jedla a take ktore synacik velmi nema rad,zivit ho musis ale zakon nehovori ze z neho sa musi stat darebak ktory si nevazi svojich rodicov a zatrhla by som mu aj pocitac atd ,tochu kruta rada ale mozno bude ucinna ak ju vyskusas.

mamička

no ja mu nedávam vreckové, to si on dokáže na tie cigy zarobiť také obč. brigádičky... ale štve ma že vôbec nemá zaujem prispieť na domácnosť,iba sa mať dobre a nič preto nerobiť.

henika

Tiez si myslim, ze by si mu mala zatrhnut vreckove. Zivit ho, znamena dat mu jedlo a noclah.No a neuraz sa, myslim si, ze si za to mozes aj sama aky je. Zla vychova. Ak by ho odmala viedla k tomu, ze nic nie je zadarmo a pecene holuby mu do ust nenapadaju, nemusela si sem teraz pisat. Vravi ti, ze od 25 rokov ho mas zivit. To znamena, akonahle dosiahne 25 pojde robit? Pochybujem. Uz si zvykol na to, ze nic robit nemusi a da sa aj tak zit.
Takze radim, cim skor zatrhnut vreckove.

Aťa

Mamicka naozaj si myslim, ze jediny sposob donutit ho pracovat je, zatrhnut mu financny tok penazi. Ak mu budu chybat nejako to bude musiet riesit.

mamička

No a to som ešte nenapísala, že ku mne nemá žiadnu úctu, rešpekt. Akože mamina ocino"čo ste si spravili to máte"ako ho mám prinútiť aby sa bol schopný postarať sám o seba?Niekedy je veľmi drzí.mám šancu zbaviť sa ho?!

Aťa

Mamicka, kto mu financuje tie cigarety a dava korunky? Do 25-ky, si dla zakona povinna ho "zivit", to je pravda, ale zakon Ti neuklada povinnost davat mu vreckove! Zatrhni mu ho...nech si na cigy a vylety do baru plati z toho co si zarobi. Mozno som to napisala dost ostro, prepac, ale myslim, ze peknou a jemnou cestou u syna nepochodis.

lenka22

No do 25-ky ho musis zivit ale len v pripade ze studuje na VS. Ak nie, tak uz musi na seba zarabat sam... Ja tiez spolieham na to ze moji rodicia sa o mna postaraju lebo som na VS, lenze brigadujem o 106 a od januara nastupujem na plovicny uvazok makat... takze asi tak