da sa ochranit dieta pred alergiou?

Príspevok v téme: da sa ochranit dieta pred alergiou?
kammila

pomoze mi niekto, kto ma skusesnot s umelou vyzivou pre babatka? Moj mazel je alergik a momentalne prechadzame na umelu vyzivu u nasho babtka. Poradi mi niekto ohladom toho, ci existuje specialna vyziva proti alergiam?Citala som nieco, ze HA formula je nejak specialna, ale chcela by som poradit od niekoho skusenejsieho.

herka

ahojte mne kamoska odporucala nutrilom lebo je s nim velmi spokojna a mojmu malemu aj docela zachutil ale tiez si myslim ze treba kojit co najdlhsie.

gajga

ja som alegicka ale svojim detom som nedavala ziadnu hypoalergennu vyzivu,iba obycajnu doplnovaciu vyzivu od Nutrilonu. Zatial nieje ani jeden z drobcov alergicki,tak dufam,ze to tak aj zostane .O)

ajja

Doplnim ostatnych, ze pri zacati jedenia varenej zeleninky a piti staviciek snaz sa co najdlhsie pouzivat pre babo biozeleninku a bioovocie. Je to len nieco drahsie /napr. 1kg mrkvy cca 1 euro, aj zemiaky tak isto/ a babo toho vela na den nepotrebuje. Ak mas zdroj v rodine, kde podu nehnoja, stromy nestriekaju, neni su blizko fabriky, tak super pre tvoje dietatko.

kammila

a nevies ci je pravda, ze Beba H.A obsahuje aj probioticke kultury?Pocula som totiz ze aj tie su pre babatka velmi zdrave,kedze upravuju crevnu mikrofloru a pomahaju tak predchadzat takym problemmom ako su hnacky?. dakujem :O)))))

daska26

Kammilka,samozrejme, ze nieco take existuje. Specialna vyziva pre taketo pripady je samozrejme volne dotupna na trhu. Ide presne o HA formule, ktore spominas. Jednou z nich je hypoalergenna dojcenska vyziva Beba H.A.. Obsahuje totiz specialne nestiepene bielkoviny OptiPro, ktore dokazu znizovat precitlivelost organizmu deti na alergeny. Predpisuju ju aj lekari, vtedy ju dostanes este lacnejsie. Vyskusaj :O) Citala som dokonca,ze je to potvrdene klinickymi studiami!

ksl

Súhlasím s Mimi323 ohľadom tých antibiotík. Ideálne by bolo vyliečiť všetky tie soplíky inou cestou (aloe,morská soľ a pod.),než hneď nasadiť ATB. Tie treba nechať na vážne choroby.

Mimi323

Najväčším problémom sú antibiotiká, očkovania a mlieko. To dieťa zakašle, matka s ním ide k lekárke a je spokojná keď odchádza s antibiotikami.
Ja som tiež alergik a dobre si pamätám, koľko antibiotík do mňa mama aj lekárka pchali, keď som bola malá, na očkovania proti chorobám, ktoré už dávno neexistujú si tiež pamätám, a to hnusné teplé mlieko v škôlke - fuj.

kia32

Špeciálna výživa pre deti proti alergii neexistuje.Vychádza sa z toho,že deti s genetickou predispozíciou na alergie (jeden,al.obidvaja rodičia sú alergici,dieťa ešte nemusí mať alergiu)sa musia akokeby chrániť pred alergénmi v potravinách a v mlieku.Do troch rokov sa im do jedálničku zaraďujú rôzne potraviny v istom postupe (je trochu iní,ako u zdravých),ktorý vám poradí každá pedietrička (je o tom kopec letáčikov).Najlepšie je síce kojiť,ale ani to nezaručuje,že dieťa v budúcnosti nebude alergik.Treba hlavne potom dať pozor na všetky detské choroby,aby boli riadne preliečené a doliečené. Pre deti, s možnou alergiou v budúcnosti, sa dávajú ako umelá výživa mlieka s HA formulou.HA znamená hypoalergénna,je tam do istej miery narušená určitá mliečna bielkovina,takže je menej alergizujúce.Toto HA mlieko vám môže dávať aj doktorka na recept(časť potom prepláca zdrav.poisťovňa) ak je matka alergik,neviem či sa to dá aj na otca.Ja mám dvojičky a som alergik,kojila som rok,ale musela som ich aj dokrmovať BEBA HA.Od roka potom boli čiste na BEBE. HA mlieka majú už takmer všetci výrobcovia suš.mliek. Ja som oskúšala všetky,ale mojim ďeťom chutila najviac BEBA HA. Môžete byť kľudná, HA mlieko je to najlepšie čo môžete pre svoje dieťatko urobiť. Kvôli možnej alergii je dôležitejšie,než kojiť,aby ste ozaj každý jeden soplík úplne vyliečili.Tiež treba dodržať to zavádzanie potravín do jedálnička,pretože imunita dieťaťa sa vyvíja a čím neskôr sa stretne s alergizujúcim jedlom (orechy,med,čokoláda,niekt.ovocie...),tým lepšie. Držte sa a želám veľa zdravíčka