Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vysoky pulz,co s tym

Príspevok v téme: vysoky pulz,co s tym
dadada123

ahojte....uz od maliccka chodim na kardiologiu, zacala som kvoli selestu, potom som mala hypertenziu, par krat som mala holtera a vysledky som mala vzdy vyborne, dobry tlak aj pulz, ale u lekarky som vzdy mala vysoke hodnoty, dala mi lieky a napisala mi, ako som sa dozvedela neskor po srdcovom kolapse,vacsiu davku, odvtedy mam z nej este vacsi strach a minule mi u nej nabehol pulz akoze "v klude" na 140, som sa v zivote tak strasne necitila, som myslela ze mi exploduje srdce a to vsteko zo strachu, okamzite ma chcela previest do nemocnice ale ja som hovorila ze sa bojim, tak ma poslala na kontrolu na ktoru mam ist zajtra...bojim sa, ze zas budem mat strasne vysledky hoci doma mam pocas uzivania liekov na srdce 100/45 s pulzom do 70,pricom tlak mam velmi nizky na to ze som sa liecila na hypertenziu...ako sa mam ovladat aby som sa nebala, ako mam dosiahnut toho aby som mala nizsi pulz??

baby

Dievčatá nečudujem sa že máte to z tých bielych plástov.Ja som dospelá zena,dve deti,ale..Z ničoho tak nezostanem nervôzna len ked mám merať tlak.Stále si myslim ze to bude vysoký o to je to horsie ze aj ked sama pre seba meriam aj vtedy mi ide vyskocit srdce.To uz zázraky sa deju ked sa mi podarí v klude odmerat a necítim z toho uz dopredu busenie srdca.U lekára to uz ani nehovorím,to je horor!!!No co mám spravit,asi nic.Ked sa vám podarí zostat kludná napíste návod.

dadada123

opat holter, zas som mala strasne vysoky pulz a dala mi Concor 5 mg...asi ma porazi pri tom lieku ked normalne mavam doma nizky tlak

ulla

dadada123, prosim ta, ak si bola na tej kontrole kam ta poslala lekarka, mohla by si mi napisat ako si dopadla?? moc dakujem..

dadada123

no ja nie ze aktivne sportujem ale aspon cvicim...denne aspon pol hodinu na stacionarnom bicykli a okrem toho aj pasivne karate a take haluze takze pohybu mam hadam dost, ale ved je jesne ze sa spytam :)

asdf

vlastne mas nizky tlak, zle som napisal :) a aj ten kolaps. Tak ci tak, pekne ty chod radsej za doktorom, a tam sa spytaj ci mozes sportovat, a ak mozes, tak zacni a ten pulz pojde dole...

asdf

no ja som mal volakedy davno pulz okolo 75-80, a ked som zacal pravidelne a vela sportovat, tak sa znizoval a znizoval az na nejakych 60 a este menej. Lenze ty s vysokym tlakom neviem ci mozes nejak aktivne sportovat - urcite sa spytaj lekara, a nie amaterov tuto na fore...Este si ublizis, zdravie mas len jedno.

dadada123

ulla, mam 18...no ja som jej to praveze vysvetlovala...ale asi mam aj ine moznosti, asi sa jej spytam ci nemozem zmenit kardiologa, kedze mam 18, lebo henat je pre deti a dorast, fakt, ja mam strasny strach tiez z bielych plastov, aj krv som isla darovat aj vtedy som mala vyssi, ale nie az tak...inak vobec nepocitujem strach a nervozitu...bude to co aj ty mas z tych doktorov ;-)

ulla

a kolko mas rokov??
lebo napriklad ja mam fobiu z bielych plášťov = z lekarov.. a vzdy ked idem k lekarke, tak mi nemoze zmerat tlak.. jednoducho mne vtedy bije srdce odusu a nevie sa ukludnit.. ale ona ma uz pozna.. vie, ze to mam zo strachu.. preto mi povie, ze nech jej donesiem hodnoty tlaku namerane doma, ked som v klude.. lebo u nej sa to proste neda.. tak ja neviem, mozno keby si jej to aj ty vysvetlila co je vo veci.. a najlepsie urobis, ak so sebou prinesies aj namerane hodnoty tlaku, ktore si si merala doma, ked si bola v pohode..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

vysoky pulz,co s tym - Fórum - ZDRAVIE.sk