Nemozem spat

Príspevok v téme: Nemozem spat
nevyspata:(

prosim vas, pomozte mi:(
uz je to piaty den co sa nemozem vyspat.. nikdy som taketo problemy nemala, len teraz po prazdninach ako zacala skola sa to vsetko zacalo.. idem si lahnut do postele, mam chut spat, moje telo je uz strasne unavene, ale mne sa neda zaspat.. telo je unavene, ale mysel a mozog pracuju na plne obratky a to ma nuti byt hore.. najhorsie je, ze mne sa k tomu pripleta aj busenie srdca a potom k tomu sa viaze aj problem, ze sa strhavam na to ako strasne busi a tazko sa mi dycha.. je to nieco strasne, fakt nikomu neprajem zazit a uz je to 5 den co sa to opakuje:( cez den sa nemozem preto sustredit, som strasne unavena, citim sa strasne slabo, hlava ma boli.. ale vecer sa to zopakuje, aj ked som velmi unavena, neda sa.. poradte mi, co mam robit alebo nejake volnodostupne lieky, ktore ked uzijem, tak sa mi naisto podari zaspat a nebude ma uz nic rozrusovat.. velmi prosiiim.. dakujem!!!

Petricek

ahojte :)

mam jednu prozbu navas, netyka sa mna ale mojej maminy nemoze vobec spavat a ma nejake lieky na spanok no neviem co su zac su dost silne a uricte nie na prirodnej baze, nejake riesenie alebo dobry liek prirodny?

dakujem
Peto

farmaceutka

Pokojne uzivaj ten melatonin, aj ked este nemas 18 rokov. Nie je celkom logicke tvrdit, ze ked este nemas celych 18, tak ho nemozes a okamzite po polnoci v den tvojich narodenin ho uz zrazu mozes brat. Ak ti pomaha, ber ho a uvar si k nemu upokojujuci caj, v lekarni najdes vela druhov. Vsetky obsahuju stale tie iste byliny dookola-levandulu, valerianu (daju sa kupit aj valerianove kvapky a tabletky), mucenku (passiflora incarnata),chmel, medovku lekarsku.. Ta valeriana ma dost neprijemy zapach, s tym rataj (trocha podobny mysacine).
Pikoska: Co sa tyka melatoninu-napriklad v CR je melatonin vylucne na lekarsky predpis, pretoze je to hormon. Podla mna vsak je to blbost zaradit ho medzi lieky na predpis.

mira

Ak nemôžeš zaspať, vyhýbaj sa jedlám, ktoré dráždia nervovú sústavu.
To sú jednoduché cukry, ktoré sú priam energetickými bombami pre nervy a hlavne mozog.
Ty potrebuješ ukľudniť, tak jedz polysacharidy, ktoré pôsobia na nervy stabilizujúco. Celozrnné obsahujú i B vitamíny ktoré ukľudňujú a sú liekom na nervy a majú i minerály - detto.

Ak jedávaš ovocie, nejedz ho v druhej polovici dňa a nepreháňaj množstvo. To isté platí pre povzbudzujúce, aromatické nápoje alebo chemické aditíva v potravinách.

RNG

aby som nezabudol aj rozne mineraly(neurotransmitery) pomahaju spanku, aj spomenuty horcik(magnezium) aj vapnik(calcium)

RNG

melatonim po case nemusi zaberat. Na stastie su tu este 5-HTP, Sam-E GABA(menovane su nie priamo na uspanie, ale davaju dobry hlboky a neprerusovany spanok) a rozne byliny, ktore doslova uspavaju, ako valerian, pastierska kapsicka, chmel, passiflora.
Nezabudnite na potrebnu tmu pri spani, inac sa vam narusia "vnutorne hodiny"(circadian rytmus)

nevyspata:(

ahoj, inka:) takze ja mam od vyrobcu Walmark.. taka pomerne mensia skatulka, taka fialovo biela.. ja som zatial uzila 2.krat tabletku, prvu noc som zaspala pomerne rychlo, tato druha sa tiez dala, i ked troska to trvalo.. ale trapil ma jeden problem, tak asi z neho, ked sa vyriesi bude lepsie.. ale zabrat by to malo, akurat sa pise, ze to treba uzivat dlhodobejsie, takze tak.. a ani ja nechcem bravat rozne lieky.. na spanok a pod.. ked uz, snazim sa prirodne.. a ked si precitas o tom melatonine, tak zistis, ze ake pozitiva ma, nic zle.. takze myslim, ze tymto telu neuskodis.. tak do skoreho zaspania:)

inka

ahojte,nevyspata mozes minapisat ktory ten melatonin si si kupila?aky vyrobca,bola som v lekarni a maju tam niekolko druhov.videla som to aj v dm drogerii medzi doplnkami vyzivy,len som sa este neodhodlala.nejako mam strach z uzivania nejakych liekov na spanie.ale asi radsej niecouzit ako byt permanentne nevyspata.j a uz tou nespavostou trpim velmi dlho.zatial som skusala len magne B6,čaje na spanie a toje všetko.teda okrem toho že som chodievala večer na prechadzky,zacvičit si,či zaplavat.ja zaspim v pohode,ale problem mam že sa zobudim v noci už potom nemožem spat.a ked som unavena telesne,tak mam problem aj zaspat,nieto ešte prespat celu noc.som zvedava ako ti pomože ten melatonin a vyskušam ho aj ja.napiš prosim ta.

RNG

melatronin je prirodzeny hormon a neurotransmiter, ktory si zo serotoninu vytvara kazde telo, vcitane babatok. Ked ho nemas dost, nevies poriadne spat.
Podpora vytvarania melatoninu je tma a dostatok serotoninu.
Doplniok melatoninu sa moze pouzivat bez ohladu na vek, kazdemu sa zide, co ho ma z nejakych dovodov nedostatok.
Ci uz primalo vytvoreneho alebo privela spotrebovaneho.
To nema s vekom nic spolocne.
V USA nutia na mnohe doplnky napisat "pouzivat od 18 rokov" len pre to, aby si to deti nemohli kupovat a pouzivat a predavkovat sa z hluposti.