Nemozem spat

Príspevok v téme: Nemozem spat
nevyspata:(

prosim vas, pomozte mi:(
uz je to piaty den co sa nemozem vyspat.. nikdy som taketo problemy nemala, len teraz po prazdninach ako zacala skola sa to vsetko zacalo.. idem si lahnut do postele, mam chut spat, moje telo je uz strasne unavene, ale mne sa neda zaspat.. telo je unavene, ale mysel a mozog pracuju na plne obratky a to ma nuti byt hore.. najhorsie je, ze mne sa k tomu pripleta aj busenie srdca a potom k tomu sa viaze aj problem, ze sa strhavam na to ako strasne busi a tazko sa mi dycha.. je to nieco strasne, fakt nikomu neprajem zazit a uz je to 5 den co sa to opakuje:( cez den sa nemozem preto sustredit, som strasne unavena, citim sa strasne slabo, hlava ma boli.. ale vecer sa to zopakuje, aj ked som velmi unavena, neda sa.. poradte mi, co mam robit alebo nejake volnodostupne lieky, ktore ked uzijem, tak sa mi naisto podari zaspat a nebude ma uz nic rozrusovat.. velmi prosiiim.. dakujem!!!

nevyspata:(

FARMACEUTKA, prepac, ze ta este otravujem, ale este by som mala na teba otazku, ak mozem..
bola som teda v lekarni a pytala som si tie Guajacuran tabletky.. ja som sa po jednej tej tabletke skutocne citila lepsie!! predtym som uzivala deprim, ale neviem, nejako nezaberal, teraz tato jedna tabletka a akoby som sa lepsie citila.. len sa ta chcem opytat, co znamena to lahucka "syntetike" ?? to nie je prirodny produkt, nejaka chemia?? lebo ja velmi nechcem chemiu, neviem.. a este by ma zaujimalo, je navykovy ?? smiem ho teda brat aj bez toho, aby som to oznamila lekarovi, ze?? mne aj mierne pomohol na ten spanok, lahsie sa mi vcera skutocne zaspavalo, prvykrat po dlhej dobe, no a aj som po nom nemala to busenie srdca, ktore poslednou dobou mavam.. to ma najviac hneva, lebo v podstate aj z toho busenia sa mi nedari zaspat, stale to srdce pocujem, velmi ma to znepokojuje.. a z toho vyplyva aj moja uzkost - z rychleho bitia srdca, bojim sa, ze to uz nezvladnem, ani ja, ani srdce..
a DAKUJEM krasne za odpoved!!

amisua

Tvoje busenie srdca bolesti hlavy atd. moze sposobovat aj HAK.
Ja som tiez mala tento problem, ale nebolo to z HAK pricinu nepoznam.

elena123

NEspavost skutocne moze sposobovat vela caju, ale aj stres napr. zo skusok a podobne, tak najdi pricinu stresu...a pi menej caju:P

annnaaa

Aj ja mam tento problem uz skoro 2 tyzdne a tiez som pila vela zeleneho caju a postupne s tym prestavam nech spim. Tiez mi nepomahali tbl, ani pri 2nasobnych davkach!

sally

Aj ja mam tento problem, uz 2.hy tyzden, nepomaha mi uz 3ti druh tabletiek:/// Pred tym som pila vela zeleneho caju, aj pred spanim ale teraz si davam pozor na mnozstvo caju a vecer pijem len vodu alebo ked idem do mesta tak varene vino/pivo. Uvidime, ako to bude fungovat:)mozno aj typijes vela caju a je tvoj problem sposobeny jeho budiacim ucinkom. Drzim palce!

amika

farmaceutka prosim ta ja som uzivala deprim takto rok dozadu,potom som chodila na terapie,ktore mi pomohli,lebo som trpela uzkostou,takze mi tabletky deprim teraz ostali a maju exp.dobu 01/2009,mozu sa este uzit tento mesiac? diky

farmaceutka

Deprim je vytazok z lubovnika bodkovaneho, ale v nizkej davke. Ma antidepresivne ucinky, ale moze ovplyvnit ucinky inych liekov, napriklad antikoncepcie. Zvycajne zabera az po dlhsom uzivani. Na uzkost a nevyspatost velmi vplyv nema, to skor ine bylinky, napriklad medovka lekarska, chmel, mucenka (passiflora), levandula. Ten melatonin sa napriklad pouziva aj pri nespavosti sposobenej posunom casovych pasiem (pri dlhych letoch lietadlom). Z volnopredajnych je najucinnejsi. Ak by si chcela siahnut po lahuckej "syntetike", dostanes kupit Guajacuran tabletky, posobi proti uzkosti.