Mat ci nemat dieta pri maniodepresivnej psychoze

Príspevok v téme: Mat ci nemat dieta pri maniodepresivnej psychoze
krochko

Uz 5 rokov sa liecim na maniodepresivnu psychozu.Stavy manie nemavam,beriem na to lithium.Obcas mi byva zle-depresivne priznaky.Mam 35 rokov,chcem mat dieta.Psychiatricka mi povedala,ze si to mam velmi dobre rozmysliet,ci ho chcem naozaj.Upozornila ma,ze v obdobi tehotenstva nebudem môct brat lieky,ze mi bude velmi zle.Uzivam Coaxil,Zeldox,Tritiko a Lithium.Poradte mi ak mate skusenost mate tuto diagnozu a boli ste tehotna ako sa to da zvladnut.Dakujem

nestastna200

Mila krochko..mohla by si sa ozvat ako si dopadla...moja skusenost je taka ze prisla som na jar k doktorke povedala som jej ze chcem upravit lieky lebo je tu moznost ze chceme s manzelom druhe dieta...inak bojujem tiez z maniodepresiou...pekne vsetko prebiehalo podla planu citila som sa dobre cele toto odliekovanie trvalo pol roka az kym sa mi nevratili stavy (posledny vcera) a este prudsie, vybusnejsie ... behom tyzdna som mala 3 stavy velmi agresivne navali zlosti,neprícetnosti,,,nepoznávala som sa ...vytacalo ma aj tykanie hodin ...az ked som zautocila na moju 6r.dceru chcela som jej doslova smrtelne ublizit ---- strasne sa za to hambim VELMI LUTUJEM .chybalo velmi malo... po chvili ma to preslo nic som nechapala ved dceru milujem....som sa jej ospravedlnila a hlavne slubila ze maminka uz nebude zla a tiez som jej musela povedat ze nikdy nebude mat sestricku lebo maminka je velmi chora ale lieciky mi pomozu..plakali sme spolu..som nestastna zo svojho zivota lebo viem ze ten clovek co mi takto v psychicky ublizil nebude nikdy potrestany a uz nikdy nedovolim aby sa mojej jedinej dcere zlomil jediny vlasok na hlave -mojou v vinou...

isabella

mozno by nebolo zle, aby si predtym vedela, ake je to fungovat bez liekov pri takejto diagnoze, resp. si trocha nasimulovat to co by si musela prezivat pocas tehotenstva, ci si ochotna take znasat + ci si ochotna znasat dokonca este narocnejsie stavy, pretoze tehotenstvo samotne je velka zataz aj na psychicky a fyzicky zdravy organizmus, takze je to dost diskutabilne... a to nevravim este o vycerpanosti a baby blues po porode a velku zataz co potom nasleduje... musis si to sama zratat a zistit, ci si schopna to zvladnut, ja som v siestom mesiaci a obcas si tiez pripadam ako psychoska, je to narocne aj bez takej vaznej diagnozy, na druhu stranu su zasa zeny, ktore keby im babo nekope tak ani nevedia, ze ho cakaju, ale to je nieco co nikdy dopredu vediet nebudes...
keby si bola chlap mas to jednoduchsie, lebo chlap zenu oplodni, ale tehotenstvo a hormonalne vykyvy s nim spojene prezivat nemusi, takto je to na tvojom zodpovednom zvazeni, z lekarskeho hladiska ti to asi nikto velmi neodporuci, ale z toho ludskeho hladiska ta kazda (teda skoro kazda) zena chape, ze dieta mat chces...

janab

Minule tu bol príspevok od muža, ktorý má chorú manželku,o všetko v domácnosti sa musí starať on a bojí sa, že jej bude neverný, pretože má svoje potreby,.a teda čo má robiť?!..Je to ťažké pri tejto dg mať zodpovednosť aj za druhých, teda za svoje dieťa a manžela. Ak by sa to týkalo mna, tak určite by som si rodinu nezakladala..starostlivosť o dieťa je náročná a nekončí..je to beh na dlhé trate..a neviem či to zvládne aj tvoj partner, či manžel..poznám prípad z môjho okolia, muž bol chorý na túto dg a žena od neho s dvomi deťmi odišla, lebo bol nebezpečný nielen pre seba, ale aj pre nich..napokon po rokoch aj tak spáchal samovraždu..je to ťažká dg a netreba sa spoliehať na lieky..nie sú všemocné...ale je ťažko radiť a určite najlepšiu odpoved dá ošetrujúci lekár, ktorý pozná tvoj stav..veľa šťastia.

rena23

Mam znamu, ktora sa lieci na depresiu a vobec nie je schopna postarat sa o dieta - stara sa jej mama a toho maleho mi je strasne luto.

sandy21

nie som odbornik, ale poznam pana, bol to kedysi znamy umelec, z 3 deti jedno zdedilo a je to zle, krasne dievca ma vyse 100 kg z tych liekov. pan medzitym s tazkymi stavmi dozivotne v nemocnici

wrrba

ANO MAT OTEC MAL MANIO DEP A SOM RADA ZE MA SPLODIL, MAM 3 SUREDENCOV A NIKTO Z NICH NETRPI TOUTO CHOROBOU ,ALE VSETCI SME UMELCI,,MOZNO TO JE CHOROBA:}}

ivja

krochko
tu momentálne nejde o možnú dedičnosť choroby, ale o to, že keďže vynecháš lieky, ktoré ťa momentálne držia v pohode, či po ich vynechaní budeš SCHOPNÁ sa o dieťa postarať!! Sama poznáš prejavy svojej choroby. Plne ťa chápem - mať dieťatko je zmyslom života skoro každej ženy.Ale rozmysli si to , čo keď sa ti choroba zhorší po vysadení liekov. Neviem, či nie je ľahšie žiť kontrolovaná liekmi v relatívne lepšej kvalite života ako bez liekov , tehotná ,nevediac,ako zareaguje tvoj organizmus

ilka

krochko, ak citis, ze chces dieta, maj ho. Dedicnost je otazna, je asi 10% sanca, ze dieta bude mat MD. Je ovela vacsia sanca, ze dieta bude zdrave. Samozrejme, musis vysadit hlavne litium... Ide o to, ci sa na to citis.

liana

To je sice pravda, ale mam priatelku, ktora mala hlboke stavy depresie a dieta jej velmi pomohlo. Viem, ze to nie je to iste, ale ja by som to asi riskla. Pokial bude tvoj partner stat pri tebe...