Nevyslovuje moje meno

Príspevok v téme: Nevyslovuje moje meno
lessie

Ahoj,lidicky,som s mojim partnerom uz pol roka,strasne sa lubime,len 1 vec mi je dost nejasna,co som si uvedomila az nedavno ze je to trosku divne.Este Nikdy ma neoslovil mojim menom.Stale len "moja""mojko"&q uot;mojinko"atd...je to zvlastne,nic hrozne ale neviem no.Dakedy mi to aj chyba,pocut od neho svoje meno.Co vy nato?

Maoam

navonok malickost, v reali ma svoj dovod

bud sa dotycnemu konkretne meno nepaci alebo k danej osobne nema az tak dolezity vztah

mne sa to stalo dvakrat - ze som u dvoch ludi strasne nerada vyslovovala ich meno, v komunikacii s nimi som sa tomu vedome/podvedome vyhybala, slo o privatne vztahy - teda nemyslim partnerske, ale slo o ludi, s ktorymi som mala docinenia aj v osobnom zivote

po case mi doslo, ze voci danym osobam citim vyhrady, nieco vo mne slo na distanc

u inych ludi, ktorych som si nemala problem pripustit k telu, ci vybudovat doveru alebo sme mali napr. kolegialny vztah a napr. tiez nosili meno, ktore sa mi osobne nepacilo - som s tym vobec nemala problem, neriesila som to

je to podvedoma vec

nieco tam je - nejaka barikada, distanc

Jasterika

Tiez mam blby pocit z toho, ze moj muz nehovori moje meno. Ja jeho kazdy den oslovim jeho menom, aj smsky zacinam - napr. Mirko, nezabudni dnes na.... On ma v sms nikdy neoslovi menom, vzdy je to: nezabudni dnes na....stalo sa, ze napisal do oslovenia moje meno, ale to muselo byt po niecom takom, ze si ma snazil udobrit. Akosi som sa nad tym zamyslela, lebo vcera ma kamarat v rozhovore dvakrat oslovil menom a bolo to take ... Ani neviem povedat....pekne, mile. Najde sa niekto z fachu, kto to vie vysvetlit?

tajna

to sa stalo nahodou aj mne, potom sme sa pol roka nevideli a ked sme s izacali pisat znova tak ze - povedz moje meno.... on - ty si mi ho niekedy povedala?! mozno sa to stalo aj tebe :D mozno je to ten isty :D

musska

ako,.niz v zlom, ale to uz fakt nic ine "negativne" nevies najst?toto ti fakt vadi?bozechran, nechcem nikoho urazit,ale podla mna su ovela horsie veci co by ti mali vadit a priatelovi..a este ked ta miesto mena oslovuje mojko, milacik,no fakt hrozne:)))))))

usiko

mna oslovuje menom len ak je na mna nastvany alebo sme v spolocnosti....oinak som kadeco ine.....takze je to ok...menom ma volaju kamarati, takze mi to nechyba....

oli-oli

ja si skor myslim, ze v dnesnej dobe je to tak, ze nie kazdeho vystihuje vlastne meno. inak by predsa nevznikali prezyvky. tak to bolo v minulosti, ze meno malo osobity vyznam, teraz sa uz na to pozera inak..
ja som z dediny, kde ma vela ludi rovnake priezviska, aj mena. takze skoro kazdy rod ma vlastnu prezyvku este z davnych cias a nikto sa nenastve, ak ho ludia tak nazvu.
a myslim, ze uz pominuli aj tie casy, kedy bolo slovo "milacik" intimnym prejavom lasky...ved to pocut a vidiet na kazdom kroku. alebo ked mama povie dietatu milacik, ved to je uplne normalne. ale mas pravdu, dada, ze niektore oslovenia takeho typu su vysostne intimne, teda aspon v mojom vztahu je to tak.
je to zaujimave s tymi pomenovaniami :D

technécium

no to záleží aj od mena ak sa napr. voláš sára a pod tak tam nie je čo riešiť-čo ťa má volať sarka, sárička, moja je lepšie má ťa teda rád

dada

Nieje nič horšie ako keď Vás ľudia nevedia osloviť Vaším nenom...každého človeka to jeho meno vystihuje a poviem Vám, že ak sa zoznamujem s človekom a nedokáže ma ani po 5 krat osloviť mojim vlastným menom ...strácam o neho zaujem...je to niečo veľmi neosobné.. a oslovenie ako miláčik ??áno mile , ale patri do súkromia a je to podľa mňa veľmi intimné...♥ môj názor

..

ani mna drahý neoslovi menom. ked o mne rozprava druhym tak ano, ale ked sme spolu nie. sme spolu dva roky. ale mna neoslovi ani zlatko, milacik, no nijak. vie ze ked sa ohlasi ja zareagujem. ale vidím, ze vy sa kazdy volate tak pekne. ako ho mam prinutit aby ma nejako oslovil.

Summer_

Ja som si napr. minule uvedomila, ze priatela neoslovujem menom nikde, ani pred ostatnymi ludmi :D a on mna tiez, my mame take NASE mienka a proste tak sme si na to naucili, ze uz sa normalnym menom neoslovujeme vobec..