Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

učenie

smutnucka17

ved ja sa snazim text zapamatat, viem ze biflovanie u mna nema ziadny zmysel. Ale nemcinu sa tak proste ucit neviem :(

krisha

zober si slovensky text a preloz si ho sama. Budes nutena pouzivat svoju slovnu zasobu, nemusis sa drvit naspamat nemecky text, slovicko, kt nebudes vediet,si pozries v slovniku. Ja som sa vzdy takto ucila a vzdy to slo. Je to nejaky odborny text so zlozitymi slovickami? Alebo nieco jednoduche?

amika

smutnucka ja sa ucim holandcinu a to mam uz po 30-tke! moja metoda je takato: opisujem si z knihy do zosita vety,resp.slovicka,ktore potrebujem vediet,to znamena,ze uz viem ako sa to pise,ze? cize cvicim si takto pismo,dalej sa mi tu hned zapaja fotogenicka pamat a co je hlavne,hned ako napisem celu vetu,alebo len slovicko,tak ho nahlas vyslovim,a ak sa dobre sustredim,tak mam vyhrate. Potom si dam malu pauzu a zase sa k tomu vratim a to tak,ze ma moj priatel hned aj vyskusa a mne sa az z hlavy pari,hehe ale nevzdavam to a ucim sa,no takze asi tak,neviem ci som pomohla,ved vyskusaj a uvidis. Kazdy sme individuality a musime si najst svoj sposob ucenia sa. drzim palce! :-)

luciaaa

Ak sa chces nieco naucit, musis tomu rozumiet a musis vediet o com hovoris. A ten zvyraznovac aj mne pomaha. A ja sa ucim bezne na skusku 200 stran. Keby som sa to mala biflovat, bez toho aby som nad tym rozmyslala, tak si po pol hodine nic nepamatam. Tak si zvyraznim dolezite veci, snazim sa porozumiet tomu a poviem to vlastnymi slovami.
A s tou nemcinou sa to da podobne. Teda ak mas dobru slovnu zasobu a vies sama pouzit nejake vety, nemusis sa to ucit od slova do slova. Ale tiez nejak obsahovo sa vykecat o com to je.

smutnucka17

mirka222..ja si nemam co zvyraznovat. Vsetko v tom texte je dôlezite. Uz som si to zuzila, uz sa to viac neda. A ja sa ani jednu stranu nedokazem naucit nie ze 100 :(
macko13..takyto pocit mam uz velmi dlho. Niekolko rokov. Najhorsieje to pravdaze na strednej, kde je toho ucenia viac a je to prisnejsie a tahsie.

macko13

hm mas takyto pocit prave dneska alebo uz dlhsie,??,vies ci to nie je v tom ze boli dlhe prazdniny a nie si zvyknuta...??,

mirka222

texty sa určite neučte naspamäť, skúste si zapamätať také hlavné body z toho a potom to povedať vlastnými slovami. ja budem mať o týždeň skúšku z histórie španielska, a to je asi nejakých 100 strán všetko po španielsky, tak keby som sa to mala naučiť naspamäť tak to aj zostarnem dovtedy :-) ja mám taký spôsob že si zoberiem zvýrazňovač a v tom texte si podčiarkujem také kľúčové slová, proste tie najdôležitejšie veci, a to ostatné už nejako poviem vlastnými slovami. tak skúste ten zvýrazňovač tiež, možno vám to pôjde lepšie.

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

učenie - Fórum - ZDRAVIE.sk