ekonomicka VS

Príspevok v téme: ekonomicka VS
studentgirl

viem,ze to sem velmi nepatri,ale vidim,ze sa tu rozoberaju rozne temy,tak som zalozila 1 aj ja.ide o to,ze o rok by som chcela ist sudovat ekonomiu lenze z matiky mavam skor 2ky a niesom ani najlepsia z tiredy ani matematicky genius proste viem to na 2 a bavi ma to,ale neviem co to staci an VS a ci vobec s takymi zanmkami na to mám...je to fakt taka tazka skola,ze by som to nezvládla?

mia 90

sasa no ved praveze ja tie dvojky nemam a z matiky uz vôbec nie.no takze to budem mat tazke lebo nie som z gympla,pretoze tam maju matiku na vyssej urovni ako na obchodnej

sasa123

Ak spraviš prijimačky tak tie dvojky vobec nevadia, nebuť až tak konzervatívna. Šak aj doktori určite nemali stale iba jednotky na strednej.

mia 90

no asi si ma moc nepotesil.ja chcem ist este aj na tu vysku externe,cize asi to je u mna nerealne,ale tak skusim,clovek nikdy nevie.matika nebola nikdy mojim konickom.ale uctovnictvo ako take ma bavi,praxovala som v auditorskej spolocnosti,cize ako tak viem ako prebieha audit (bola som na nom),co vsetko ten auditor o tej danej spolocnosti musi mat, no a ine veci.a vtedy ma to tak zacalo bavit.len u mna je problem ta matika.nikdy som jej nevenovala pozornost,lebo vzdy som bola rozhodnuta pre pravo, ale teraz uz by som chcela aj toto.
a este sa chcem spytat po vystudovani si sa uchytil ako uctovnik ci aj ako auditor?alebo si na vlastnej nohe?dakujem:)

1BEN1

Ahoj mia. Ja som pred VS vystudoval Gymnazium a teda ja som bol na tom s matematikou na EUBA celkom dobre. Ale pravdu povediac, ani pre mna to nebolo lahke lebo sme okrem matematiky A, matematiky B mali aj statistiku A, statistiku B, poistnu matematiku, kvantitativne metody, operacny vyskum....a mnoho inych predmetov, ktore priamo suvisia s matematikou. Nebola to ziadna sranda, vela-krat som sa na skuske riadne zapotil a z kalkulacky uz isiel pomaly aj dym ako som do nej hustil pri vypoctoch. Viem, ze ludia, ktori pred tym mali vystudovanu OA tak mali este vacsie problemy s tymito predmetmi ako ti s Gymnaziom. Jednoducho si budes musiet nad to poriadne sadnut a dusit to riadne do seba aby si to zvladla, ina rada neexistuje. Ja som na tej skole nic nedostal zadarmo, ucitelia si vzdy na mne riadne zgustli a na vsetko som sa musel poctivo naucit a presvedcit ich o tom, ze to ovladam. Ale nelutujem to. Ked sme pri tych predmetoch, ludia s OA zasa na zaciatku lepsie zvladali ekonomicke predmety, ale to sa rychlo vyrovnalo s tymi, ktory predtym vystudovali Gymnazium. Ak chces ist studovat tuto fakultu a tuto specializaciu tak sa priprav, ze ti uz potom bude z uctovnictva a pribuznych predmetov naozaj riadne sibat lebo budes musiet ovladat uplne vsetko, co s uctovnictvom, internou kontrolou, auditorstvom....atd. suvisi...vratane vsetkych pravnych noriem a zakonov a to nielen slovenskych, ale aj v ramci EU a rozne medzinarodne standardy atd...ale ak sa budes naozaj poctivo ucit a venujes tomu vela casu tak to zvladnes, ale je to skola naozaj velmi tazka...to treba povedat...

mia 90

sorry pomylila som sa, som si myslela ze som v teme vysoka skola, ktoru som zalozila ja,ale aj tak by som chcela vediet o tej skole viac ak by si mi poradil teda.a tiez sa ospravedlnujem ze mi to tam dalo to iste dvakrat, blbne mi net dnes:)

mia 90

1Ben1 mohol by si viac napisat o tej skole?neviem ci si cital môj prispevok ale pytala som sa na nu ci na nej niekto bol,a ci je tazka.mohol by si mi aj napisat ake predmety su tam?ja som mala z môjho lajdactva z matiky 3.je tam matika ako najdôlezitejsi predmet?velmi by si mi pomohol v mojom rozhodnuti,pretoze uz nemam na to vela casu.dakujem moooc:)

mia 90

1ben1 aho ben, konecne sa tu ozval niekto kto vystudoval tu skolu.chcem ist na nu aj ja.môzes mi napisat ako to tam vlastne je, co za predmety matika na akej urovni je?ja som z oa a mam z matiky trojky z môjho lajdactva.mohol by si teda popisat ako to na tom odbore vyzera?diky moc pomohol by si mi v rozhodnuti

1BEN1

Zdravim vsetkych. Pred 3 a 1/2 rokom som uspesne ukoncil studium na Ekonomickej univerzite v Bratislave, Fakulta hospodarskej informatiky, specializacia: Uctovnictvo a auditorstvo. Chcel by som pridat vlastne skusenosti. Za prve, to co tu vypisuje motylicek su riadne kraviny (slusne povedane). Sa spamataj, neviem kde ty studujes ekonomicku univerzitu, ale keby si studovala tu fakultu a odbor, aky som studoval ja tak by si v zivote nepovedala, ze je lahka. Na mnohe skusky som sa ucil aj 10 dni vkuse od rana do vecera a na statnice som sa ucil 6 tyzdnov v kuse od rana do vecera. Z ludi, ktory so mnou zacali studovat polovica vobec nedokoncila skolu a nie preto ako tu ty vypisujes, ze ich to nebavilo, ale preto, ze to nezvladali a vyhodili ich tak sa spamataj a negeneralizuj svoje nazory na ostatne fakulty a odbory vramci EUBA. Mozno ta tvoja je lahka, ale to neznamena, ze vsetky su. Asi tolko k tomu.

bubina

este dodam,mam kamaratku ktora chodi do nitry na vysku,skusky robila ale nespravila,ale aj tak sa tam dostala za peniaze,moj byvaly priatel dokoncil vysku ekonomicku v blave,celu diplomovu pracu odpisal a trocha upravil z inej prace ktoru mala skola v archive.tak preco potom kazdy nadava len na KU,ze tam vsetkych zoberu,ked je to tak vsade?zato ze sa skola vola katolicka tak je uz zla,keby taka skola bola v blave tak by nik na nu nic nepovedal

motylicek

bubina, socialnu pracu studuju vsetci policajti co chcu mat vyssi plat, pomerne vela zamestnancov statnej spravy a podobne typy ludi, co skoncili pred 40 rokmi ucnovky a teraz sa tym chvalia...ucia sa na skusku 2 dni pritom peru a zehlia a varia. tak pardon, ale co je to za skolu? nemyslim si ze 50 rocna teta co knihu videla naposledy na strednej sa dokaze bez problemu dopracovat k bakalrskemu diplomu. tito ludia znizuju hodnotu mojho diplomu, ktory ja som si poctivo odchodila, ucila sa na skusky. Ale proste objavi sa tu nejaka trapna katolicka univerzita s odborom socialna praca a podobne ine institucie ktora dava diplom ludom co nevedia do 10 naratat. Socialnych pracovnikov je ako hub po dazdi! ekonomov je vela, ale nepocula som o ludoch co maju problem najst nejaku robotu po skole.
Ja momentalne koncim ekonomicku, fakultu medzinarodnych vztahov a cely cas vam vravim ze ekonomicka je lahka skola, pretoze na nu chodim. nehovorim ze je to uzasna skola, ma kopec nedostatkov, ale to je opat o uciteloch a systeme skolskom blbom slovenskom...ale tak nie sme ani nejaki blbci, je nas mozno 80 v rocniku a nie tisic a vieme po tri jazyky a hoci sa neuplatnime v nasej sfere tak v hociakej inej.
Co maju vraviet ludia co studju medicinu, farmacuiu, veterinu??? maju toho stokrat viac ako my ekonomovia a tristokrat jak cela socialna praca.