Co je to za diagnoza? M359?

joni_

ok, potom dam vediet, mam za sebou uz dvojmesacnu liecbu antimalarikami aj nejake imunomodulacne liecby, ale bez uspechu, takze teraz len sedim a cakam co mi povedia v Piestanoch
uz si bola niekedy v NURCH, celkom rada by som vedela, ako to tam chodi, ako vyzera nemocnica, co si treba so sebou zobrat atd...

vševedka

Po tom absolvovaní v NURCH sa ozvi. Zatiaľ sa opatruj a zdravo stravuj, aby si sa vyhla virózam a prechladnutiam, ktoré by ti určite neprospeli.

joni_

neboj vsevedka, nevyhladavam, staci mi to, co mi uz MUDr. povedala, ani som sa jej nic nepytala, sama mi povedala veci, co ma uz dost postrasili (ale aj tak som rada, ze so mnou hovori narovinu), takze preto sem ani nepisem zatial podrobnosti ani nechcem viac vediet, staci to co si mi odpisala, takto po slovensky mi to dava zmysel a suvis s tym co mi doktorka zatial povedala, hovorila mi totiz o veciach kedy imunita utoci na vlastne telo... no ale pockam si na ten NURCH

vševedka

Joni, tak vyčkaj na vyšetrenie a prosím nestresuj sa tým, že budeš vyhľadávať a čítať odborné info o tejto chorobe, zbytočne sa vyplašíš, že to všetko môžeš mať aj ty,a aj tak tomu neporozumieš.Záleží aké problémy máš ty, zatiaľ si nepísala. Ja totiž zastávam názor, že liečiť treba pacienta, nie chorobu, alebo výsledok.

joni_

vsevedka
je to moja predbezna diagnoza, inak to vyzera na Sjogrenov syndrom, len to este nemam vsetko dotiahnute s vysetreniami, cakam teraz na NURCH zaciatkom februara

vševedka

re:andrea7
Klinicky-mám hypotyreózu,potvrdenú odberom krvi T3,T4,TSH/hormóny ŠŽ/ a v Ľubochni na sone zistili i niekoľkonásobné zmenšenie žľazy oproti normálu.
Subjektívne /ja/-bývam viac unavavená, zimomravá, mám suchšiu kožu, padajú mi viac vlasy.
Alergia sa mi prejavuje opuchmi tváre, hlavne okolo očí.
Spočiatku mi to vadilo viac, postupne si človek zvykne a hlavne som sama na to prišla čo mi pomáha, keďže som nechcela brať L-tyroxín-hormóny ani na alergiu stále antihistaminiká. Ale hormonálnej liečbe počas 6.mesiacov pri endometrióze a laparoskopii som sa nevyhla.Takže niekedy keď musíš, tak musíš...

vševedka

re:joni_
Vieš, zatiaľ som len tak všeobecne, neviem či si ty chorá, nepoznám ťa a preto sa bojím, aby som ťa zbytočne nevyplašila. Aj ja sama trpím na autoimunitné ochorenie /tu patria ľudovo reumatické ochorenia/ - mám autoimunitný chronický zápal štítnej žľazy a tiež rôzne alergie. Ale dá sa...
A výskum stále pokračuje, takže v ozaj ťažkých stavoch sa aplikuje moderná biologická terapia, ktorá sa schvaľuje, pretože stojí okolo 800 000 ročne.

vševedka

Syst.ochor.spoj.tkaniva je zápalové ochorenie, kedy telo zrazu začne nesprávne fungovať a chybne zane vytvárať protilátky proti vlastným štruktúram, často proti bielym krvinkám a ostatným krvným bunkám. To vyvolá zápal, poškodzujúci kĺby, cievy, orgány. Prevencia je ťažká, keďže sa nevie čo presne toto ochorenie vyvoláva. Treba sa vyhnúť nadváhe, ťažkej fyzickej práci. Zo športu sa doporučuje plávanie, bicyklovanie. Neodporúča sa beh, otrasy pri baskete...