Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co je to za diagnoza? M359?

vsevedka

Na Nasivin zabudni, teraz ti pomáha, ale v konečnom dôsledku, pri dlhšom užívaní ti jedine sliznice poškodí a vytvorí závislosť.Tén Stérimar Mg som si kúpila, ale bol dosť drahý 8,20E.Zatiaľ mi trochu pomáha, ale teraz som aj nachladnutá, mám klasickú nádchu, tak ťažko mi posudzovať, keď mi tečie z nosa.Dutiny mi uvoľní aspon natoľko, že môžem v noci spať, ako bude zaberať na alergiu zatiaľ nvm, napíšem po dlhodobejšom užívaní,zatiaľ si ho striekam pár dní 4x denne.

Niektoré antihistaminiká pri dlhodobom užívaní môžu sami o sebe spôsobovať zvýšenú suchosť, je to ich nežiadúci vedľajší účinok, tak skús prestriedať.S Telfastom a Xyzalom mám osobnú dobrú skúsenosť.

farmaceutka1

joni, mas mimoriadne zleho alergologa, ked ti odporucil Nasivin..Okrem toho ak ta uspava Zodac, treba si pytat lieky, ktore neuspavaju (napriklad Telfast=Fixit=ewofex). Nasivin sa NESMIE dlhodobo uzivat, pretoze po case problemy este zhorsi a zaroven poskodzuje sliznicu v nose tym sposobom, ze v nej stahuje cievy.

joni_

ako ti pomaha Sterimar mangan? uz si vyskusala? mne povedal alergolog, ze ked mi pomaha Nasivin tak mam brat stale Nasivin. On mi sice vyborne uvolni dutiny, ale potom ma pali v nose aj v hrdle a neviem co s tym. Mar plus nepomaha. Dostala som aj Zodac, ale som ho aj vysadila, lebo mi robil zle, este vacsie sucho v ustach a bola som z neho uplne nanic, ospata, hlava ma bolela, viem ze z liekov na alergiu je clovek trochu ospaty a musi si na ne zvyknut, lenze ja uz mam nadmernu unavu zo Sjogrena a este Zodac k tomu, to som proste nezvladala...

vsevedka

Všetky tie spreje, čo si vymenovala, sú v podstate skoro rovnaké, obsahujú kortikosteroidy, len allergodil je antihistaminikum bez kortikosteroidu.Ak by ti aj alergológ predpísal niečo ďalšie, bude to myslím zase len niečo obdobné.

Skús nový Stérimar mangán, špeciálne pre alergikov(morská voda+doplnený mangán), ja si ho idem zajtra kúpiť, zatiaľ ale s ním nemám osobnú skúsenosť, idem ho vyskúšať, keďže mám ten istý problém ako ty a teraz sa mi to zhoršilo, v noci a ráno mám upchatý nos, cez deň sa mi striedavo uvoľňuje, ale sliznicu mám suchú a niekedy aj páli.Zdá sa mi, že mi pomáhali Pycnogenol tbl. ale som ich teraz 3 týždne nebrala, sú dosť drahé, ale skúsiť ich brať znova, keď si ich donesiem z CZ, kde sú lacnejšie, lebo mám niekedy aj tlak v dutinách a je to nepríjemné.

Na alergológiu chodím s rovnakým úspechom, či skôr neúspechom ako ty, keď je najhoršie užívan Zyrtec tbl.

joni_

bola som dnes na kontrole :( nie je to dobre, zase mi pridali lieky, Methotrexat mi zostava stale 7,5mg ale zvysili mi davky Medrolu... ani mi nedavaju velke sance na uspech
ty si sa ako rozhodla s tym kolenom? ides znova na operaciu?

joni_

alergolog chcel po mne vediet, ake spreje do nosa som uz brala, tak som studovala kartu a nasla som: Allergodil, Rhinocort, Flixonase, Nasonex a Nasofan. Nic mi nepomahalo uvolnit nos. Myslis, ze su este dalsie moznosti, alebo som uz vyskusala vsetky co by boli vhodne ked som alergik aj mam Sjs? Skusala som aj Mar plus, ale upchaty nos mi neuvolni :(

joni_

ja mam nove akurat to, ze invalidku mi zamietli, do prace na 8 hodin nemam silu a skoncil mi narok na nemocenske davky, blba situacia... zajtra idem na kontrolu na reumatologiu tak uvidim co sa dozviem

vsevedka

Ahoj joni, som rada, že si si na mňa spomenula.Snažila som sa naakumulovať čo najviac slniečka a chodila som plávať na jazero.

Vybojovala som si kontrolnú MR na koleno, tak som zvedavá ako dopadne, koleno ma stále bolí, dnes som bola na kontrole u neurologičky predpísala mi nejaký robený mentolovo-olejový roztok s benzokainom na natieranie, som zvedavá, či zaberie a tiež mám ísť onedlho na liečenie do kúpeľov. A ty máš čo nové?

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Co je to za diagnoza? M359? - Fórum - ZDRAVIE.sk