Co je to za diagnoza? M359?

joni_

no prave som si citala nejake spravy, jedna pani uziva Methotrexat roky a nema vedlajsie ucinky, a ina ma zas jak pri chemoterapii - vlasy dole, chudne atd...
no ale hadam ja to zvladnem, vzdy sa snazim mysliet skor pozitivne, ale nie je to lahke, doktorka ma vystrasila
pri tej biopsii som tiez bola do poslednej chvile uplne presvedcena ze to bude negat., aj ked to nakoniec dopadlo inak, aspom som sa dopredu prilis nestresovala
no tak si zajtra rano dam prvu tabletku...

milady70

Joni, tie lieky potláčajú zápalový proces, preto pomôžu,ale májú vedľajšie účinky. Niekto ich nepociťuje ani po dlhšej dobe užívania, niekto áno.
To aloe je od LR, spočiatku som pila 3-krát denne podľa odporúčania, teraz len ráno.

joni_

milady a mozes mi napisat ake aloe a kolko pijes? je toho vselicoho v obchodoch, ale vraj nie vsetko je naozaj ucine
dik
ty si brala, resp. beries Methotrexat? na co sa mam pripravit?
sak mi to nejde do hlavy, ako sa mi ma polepsit, ked mi z tych liekov bude este horsie...

milady70

Joni, no tak dá to zabrať nielen žalúdku, ale ja stále pijem aloe. Aj mne vraveli, že sa mám slnku vyhýbať aj kvôli hnedým fľakom ako reakcie na lieky, ale ja sa aj opaľujem a nič sa nedeje. To si musí každý sám odskúšať. Ak sa Ti stav upraví, lieky Ti znížia na udržiavaciu dávku.

joni_

je to svinstvo, zle mi zostalo uz len ked som si precitala, ze to patri do skupiny liekov proti rakovine a ked som videla tie vedlajsie ucinky - ako chemoterpia...
skusim to vydrzat, len neviem ci je toho isteho nazoru aj moj oslabeny zaludok, s tym slnkom to myslis len cisto opalovanie? opalovat sa nechodim, ale taka hodinova prechadzka po vonku, po slnku - aj to moze skodit? alkohol som nikdy nepila, takze aspom toto nebude problem :)
nevies kde by som nasla nejake zrozumitelne informacie o Sjogrenovom sy., tym lekarskym vyrazom moc nerozumiem a chcela by som vediet (ked uz je to potvrdene) co ma caka do buducnosti. To uz budem stale na takych silnych liekoch?

vsevedka

joni, je to síce "svinstvo", ale zabrať by ti to mohlo, doktorka zrejme už vyčerpala iné možnosti liečby u teba, keď ti predpísala methotrexate-teva

vydrž to ak sa dá, nedaj sa odradiť počiatočným neúspechom, klinické výsledky sa dosahujú tak za 4-6 týždňov

nezabudni, že pri týchto liekoch sa nesmieš opaľovať a piť alkoholické nápoje

tak prajem, aby zabralo a ty si bola opäť
fit

joni_

bola som u reumatologicky, diagnoza SjS je potvrdena, kedze mi bolo minule po Plaquenile dost zle a nezaberal, dnes som dostala Methotrexate-Teva a Acidum Folicum.
Zajtra rano s tym zacnem, ked som citala ten pribalovy letak, tak by som to najradsej hodila do kosa, fuuuj... Budem brat zatial rano 2,5mg, vecer 2,5mg a daslie rano 2,5mg a potom po 48 hodinach Acidum, a o tyzden znova... doktorka sa len obava ci to vobec zvladnem, lebo mam aj poruchu travenia. O 5 tyzdov sa uvidi, ci to ma zmysel, ci to zabera. Velmi by som chcela, aby to zabralo, lebo mam naozaj problemy a som uz dlho PN, chcela by som zase chodit do prace a trochu normalne fungovat, len sa bojim co to bude so mnou robit? Zatial zostavam na PN.

[zruseny12]

ja som mala ten isty problem,ale ja som zle vyplnovala urcite okienka...neviem,kde som mala oci...uz som si myslela,ze sa ani tu nedostanem...