Co je to za diagnoza? M359?

vsevedka

tak sa teším s tebou, že s biopsiami si už dúfam nadobro skončila..

niekedy dávno som ti už písala, že v podstate je jedno, či výsledok z biopsie v zmysle sjogrena bude negatívny, alebo pozitívny, pretože žiaľ sa dajú liečiť len príznaky-ak budú suché oči kvapkami s umelými slzami, ak bude suchá sliznica úst zvlhčujúcim sprejom, ak kĺby tak nesteroidné antiflogistiká a pod., význam to môže mať snáď len do budúcna, že ak biopsia bude pozitívna, je to posledný z potrebných "usvedčujúcich" dôkazov na sj sy a môže to pomôcť pri vybavovaní invalidity, či schválení niektorých drahších liekov poisťovňou

prosím nepochop ma zle, akože ťa teraz hádžem do starého železa, pretože nie som s tebou v priamom kontakte a nevidím, ako ťa choroba ovplyvňuje v zmysle energie k vykonávaniu činností, či práce, ale jedna z možností je i trebárs vybaviť si aspon čiastočný invalidný a pracovať koľko budeš vládať, pretože si spomínam, že si písala, že máš i chronický únavový syndróm, častý u autoimunitných ochorení

joni_

bola som pre vysledky, doktorka ma hned privitala s informaciou, ze biopsia sa podarila, keby povedala nieco ine, asi tam odpadnem :)
no ale vysledok je taky, ze biopsia podporuje diagnozu Sjogrenov sy., uvidim co na to zajtra povie moja reumatologicka

vsevedka

tak ti budem držať palce, aby si na tvojej puse, teda konkrétne slinnej žliazke nezgustli po tretí raz a aby bol výsledok biopsie negatívny

joni_

ahoj, dopadlo to dobre, vsetko je OK, aj endokrinologia boli vysledky z krvi OK, este buduci tyzden budem mat vysledok z tej biopsie, som zvedava...
teda tentokrat mi dali zabrat, uzila som si bolesti az az, vo stvrtok (tyzden po zakroku) som mala take bolesti ze som si aj poplakala, doktorka len na to ze si mam dat tabletky od bolesti, ale uz som to nevydrzala a sama som si tie stehy vytiahla, ulavilo sa mi, uz to tak ostro neboli len to mam stale akesi divne - trosku navrete a nemozem normalne s tym hybat, pri urcitych pohyboch to tak stiahne a je to akoby strpnute, dufam ze mi tam nieco nepokazili a nebudu to chciet napravat :/

joni_

dik, aj som tak uvazovala, ze zjem len nieco lahke a zoberiem si vodu, keby chceli plny mocovy mechur tak sa pred tym napijem.
Ked som sa objednavala, tak tam bol taky protivny mlady doktor, bol velky uspech, ze som vobec dostala termin, teda s tym chlapom vobec nebola rec...

vsevedka

Joni, tak pre istotu cez víkend nejedz potraviny, ktoré nafukujú (strukoviny, cibuľa, kapusta, kel, karfiol a pod.) a v pondelok ráno nejedz, alebo len niečo ľahké, prípadne si so sebou vezmi banán, aby si mala čo po vyšetrení papať a neodpadla od hladu. Mne sono nadobličiek robili spolu s obličkami a diétu pred a nalačno som musela, tak neviem, ale však by ti hádam povedali, keby to bolo potrebné a nadobličky sú v dutine uložené vyššie ako obličky, tam už asi nebudú prekrývané vzduchovými bublinkami z čriev, kt. sú nižšie.Hľadala som ti aj teraz na nete prípravu pred sonom, ale špeciálne pre nadobličky nie je, len všeobecne pre orgány dutiny brušnej a to sú tie isté info, čo som ti už ja písala.

joni_

ahoj vsevedka,
no mne ale nikto nic nepovedal o priprave na sono a idem tam v pondelok o 9,45. Tak teraz neviem co mam urobit. Hlavne musim to sono absolvovat, lebo hned v utorok potrebujem vysledok na endokrinologiu. Nemozem si dovolit, aby ma v pondelok nezobrali.
Ta biopsia musi dobre dopadnut, lebo ma vystrie. Je to ovela horsie ako prvykrat, asi lepsie rezali. Je treti den a stale to mam riadne napuchnute, fialove, boli to... velmi tazko sa mi je aj rozprava.

Dufam ze tebe to vsetko dobre dopadne.

vsevedka

joni, dúfam, že tá biopsia dopadla dobre

na prípravu pred sonom sa radšej ešte opýtaj tam, kde sa pôjdeš na vyš. objednať, ale spravidla sa na sono obličiek a nadobličiek ide nalačno, s plným močovým mechúrom a väčšinou i po užití tabletiek proti plynatosti

ja mám tiež zdr. probl.-bola som na oper. menisku a chrupavky po autonehode a výsledok je taký, že mi popáli s niečím i zdravú nohu a v tej operovanej mi rúpe, idem chodiť na injekcie do kĺbu a dnes som sa dozvedela, že asi budem musieť absolvovať ďalšiu operáciu-reoperáciu