Nocne pomocovanie

Gima

Dajte mu pred spaním vypit mlieko s maslom, zohriate v mikrovlnke. Rano nastruhajte cerstvy zazvor, zalejte prevarenou vodou a nehajte vyluhovat. Toto opakujte do vymiznutia priznakov.

LMarika

Vysetrenie na parazity spociva v odobrati vzorky stolice, lenze nemusi prave ta cast stolice, ktora bola pacientovi odobrata, obsahovat nejaku mrtvu mrlu, hlistu, pripadne vajicko, ci iny dokaz ich vyskytu u daneho pacienta, preto niekto sa moze dat vysetrit aj 9-x, a predsa sa mu ukaze flosne negativny vysledok, hoci tie parazity v skutocnosti aj naozaj ma. V pripade vysetrenia na parazity ja som za navstevu riadnych lekarov, nie nejakych biorezonanciou, kineziologiou a vestenim sa zaoberajucich osob, pochopitelne... Niekedy moze prakticky lekar ten Vermox predpisat aj na poziadanie bez toho, aby pacienta niekam dalej posielal, napriklad na odber stolice, a podobne. Nemal by byt prolem sa s detskym lekarom na predpisani tohto lieku dohodnut. Zabije hlisty a mrle a postielka dietatka bude rano sucha, za pokus to stoji.

LMarika

Parazity naozaj sposobuju pomocovanie, je o tom kopa clankov v odbornej literature, v medicinskych knihach. Sucasnym lekarom vsak lepsie vyhovuje znicit dietatu zdravie a zabit mu mozgove bunky antidepresivami, ktore sposobia obezitu a dalsie problemy (nech pre buducnost navstevuje ortopeda, praktickeho lekara, diabetologa, obezitologa, psychiatra..., cize nech maju odborni robotu, ktoru im niekto umelo vytvoril) a zamerne zatajit skutocnu moznu pricinu. Dobry lekar ku kazdemu pacientovi pristupuje tak, akoby liecil svoje vlastne dieta. A nie doktorovmu - kolegovmu synovi predpise Vermox, hoci aj viackrat a dceru robotnika a upratovacky, ktorych povazuje za sprostych a lahko oklamatelnych, bude kade-tade po psychiatroch posielat a antidepresivami napchavat, aby z nej urobil pacientku pre vsetkych svojich odbornych kolegov, apson do buducnosti teda, vsak takyto pristup k pacientom je do neba volajuci hriech. Lekar ma byt dobry a svedomity a ku kazdemu pacientovi pristupovat tak, akoby liecil sam seba, svojho syna, svoju dceru, svoju zenu... ku kazdemu jednemu, hoci aj k najvacsiemu nepriatelovi, aj k tomu, ktoreho nema rad, alebo ktory nema rad jeho. Na pracu lekara treba nielen mudrost spocivajucu v odbornych vedomostiach, ale aj velke srdce ochotne chranit zivot a zdravie kazdeho cloveka bez rozdielu, aj svojho nepriatela, kazdeho... a to nema kazdy a potom to takto dopadne.

htherapy

Prosim prestanme riesit geopatogenne zony alebo nebodaj parazity, lebo za chvilu za to budu moct aj mimozemstania ...
V prvom rade treba dietatu spravit vysetrenia, aby lekar, potvrdil, ze zdravotne je v poriadku. Pokial je fyziologicky v poriadku, treba hladat pricinu v psychike. Tou moze byt nadmerny stres (nove prostredie ako skola, novy surodenec ale napriklad aj hadky rodicov), pripadne vyzaduju viac pozornosti, ktorej sa im uz zrazu nedostava. Tieto problemy mozu suvisiet aj s rodicmi, ked dieta si vytvori problem, aby oddialilo/utlmilo problem rodicov - rodicia sa hadaju, tak dieta zacne mat problem, co sposobi, ze rodicia sa mu zacnu viac venovat a neostane im cas na hadky.
Dalsi z dovodov moze byt nedostatne vyvinuty mocovy mechur a hlboky spanok dietata - vid rozne predchadzajuce prispevky.

Cize pokial je dieta zdravotne v poriadku, treba sa este za este zamysliet nad rodinou a okolim, co by mohlo v dietati tuto reakciu spustit.

Zakladne pravidla na odstranenie su trenovat mocovy mechur pocas dna, cize dat dietatu vypit velky pohar vody, aj dva, a trenovat ho, aby postupne dlhsie a dlhsie vydrzalo bez toho, aby muselo ist na WC, cim si trenovalo funkciu mocoveho mechura.

Dalej vecer uz dietatu nedavat pit. V pripade, ze ho v noci davate na zachod, nedavat ho v spanku. Treba dieta plne zobudit, aby si uvedomovalo, ze ide na WC a vykona malu potrebu. Ako bude postupne cez den trenovat mocovy mechur, tak v noci ho budit na WC stale postupne neskor a neskor az tak, aby vydrzal celu noc.

V pripade, ze dieta nevydrzi, netrestat, nevycitat, ked vydrzi, pochvalit. A hlavne neriesit vymyslene parazity ....

LMarika

Poznala som tri sestry, ktore vsetky spavali v tej istej izbe a pomocovala sa iba jedna z nich, a to kazdu noc. Aj ked isli spat k babke alebo niekam na vylet, vzdy len ta jedna sa pomocila. Jej matka to zacala riesit prilis neskoro, az okoolo 11-teho roku zivota, vysetrenia ukazali, ze je telesne zdrava a pricina musi byt len v psychike (typicky blud vychadzajuci z ust lekarov coraz castejsie a castejsie). Chodila potom k detskemu psychiatrovi a asi 10 rokov brala antidepresiva, co je skoda, len od nich zbytocne priberala a blbla. Pomocovat sa prestala az v dospelosti, ked vyuzivala lieky proti parazitom, az tie pomohli. Skoda toho napchavania sa antidepresivami.
Citala som, ze nocne pomocovanie moze byt jednym z priznakov potravinovych intolerancii. A mnohokrat aj u ludi, ktori maju intolerancie na potraviny velmi silne, vysetrenia z beznych prehliadok ukazuju, ze su zdravi. Az test na intolerancie odhali, v com spocivala pricina grcaciek, sraciek, bolesti brucha a plynatosti..., u niekoho vsak aj depresii, psychhoz a obcasneho nocneho pomocenia sa.
Moj navrh:
1.) Kupte v lekrani maly domaci test FOOD DETECTIVE, ktory stoji okolo 80 € a a obsahuje 46 potravin. Staci jedna kvapka krvi z prsta, test si urobite sami doma a nevhodne potraviny zo stravy vylucite.
2.) Zoberte dcerku ku gastroenterologovi, nech jej urobi gastroskopiu a v ramci nej DOPLNKOVE VYSETRENIE ENZYMOV, ktore ukaze, ci ma intoleranciu na laktozu. Pretoze prave laktoza je potravinova zlozka najcastejsie sposobujuca intoleranciu, ale v teste FOOD DETECTIVE sa nenachadza, tam je len mliecna bielkovina.
3.) Dajte dcerku vysetrit na parazity, ak by vsak aj vysetrenie zrovna ziadne hlisty, ci mrle neukazalo, bezpodmienecne trvajte na tom, aby jej aspon prakticky lekar predpisal VERMOX. Je to liek, ktory parazity zabije. Mnohokrat prave hlisty a mrle mozu sposobit nocne pomocovanie, ale tuto moznost lekari pred pacientmi akosi v sucasnej dobe uz nespominaju. Nema nahodou vasa dcerka svrbenie konecnika? Neskriabe si zadocek? Skuste si to vsimnut.

stanulik

aj ja som sa pocikavala v noci aj cez den bolo bi najlepšie podstúpit cistoskopiu tam sa všetko ukaže ak nevies co to je ja ti poradim ja som tu cistoskopiu podstupila a poviem ti len jednu vec nieje to ,priemne,bolestive,ani nebolestive je na to len jedna moznost nepriemne visetrenie.nemozem ti povedat viac nez len toto lebo som bola pod narkozou. najdisi to v googli a napis si tam :cistoskopia. tam sa ti ukaze cistoskopia visetrenie visetreniaA-Zzoznam chorôb.

bezradna22

Zacnem tym ze mam 22 rokov.mam rovnaky problem ktorym trpim uz od narodenia a stalo to pretrvava. Je to najhorsie co ma v zivote postihlo... clovek zaspava s pocitom ci sa do rana nepomoci.uz ako mala som chodila k lekarom a nic..ziadna pomoc.nevedeli.viem ze to mame v rodine bolo nas viac takych ale vsetkym to znicoho nic prestalo.uz sa nepomocuju..ja som zena, zijem pohlavne a toto je hrozne..doteraz ak som mala nejakeho priatela a spala som snim do rana a stalo sa mi to a on o tom nevedel,vzdy sa mi podarilo nejak vyhovorit,ze bud som sa spotila alebo som na to vyliala malinovku ze sa mi pohar prevratil...je to hrozne takto klamat.dlhe roky to skryvam uz aj pred rodicmi,ty si uz davno myslia ze to skoncilo ale nieje to bohuzial tak.teraz som si nasla priatela a citim ze je to ten pravy,no ja mam strach pri nom zaspavat tak radsej niekedy aj dve noci nespim...a neviem ako mu to mam povedat lebo je to tazke a hambim sa za to...ja som teraz v zahranici, neviem poriadne rec a neviem ako a co preto urobit aby to skoncilo... velmi sa trapim, prosim poradte mi niekto co mam robit alebo k akemu lekarovi ist ked som v anglicku... dakujem

ayurvedsky maser

Nocne pomocovanie je problem bakterialny... na zaklade toho je oslabeny mocovy mechur a ludia hlavne v noci chodia casto mocit a u deti dochadza k nocnemu pomocovaniu. Vycsinou sa jedna o premnozenie bakterii Escherichia Coli.
U deti vsak velmi casto ma na to vplyv aj parazitalne napadnutie, hlavne Mrlou detskou. U mna v ambulancii alternativnej mediciny sa s tymto problemom u deti velmi casto stretavam a po osetreni tieto problemy ustupuju.
Pre blizsie info, alebo zaujem o liecbu ma mozete kontaktovat mailom.
S pozdravom Milan Pravda, Alternativna medicina, Poliklinika, Liptovsky Mikulas