Anemia - ako pomoct?

Príspevok v téme: Anemia - ako pomoct?
marcellito

Dobrý deň

Moja priateľka má anémiu, je chudokrvná, nie je zas biela ako stena, ako je to v niektorých extrémnych prípadoch ale predsa to vidieť na nej, plus je dosť chudá, nie je anorexička! ... teraz dokonca dostala zápal, podľa gynekológa je to normálne u anemikoch, dostala liek ktorý by jej mal pomôcť, ešte som si všimol, že má dosť riedke vlasy, vraj z toho zápalu, jej dosť aj vypadávajú ... prosím vás neviete mi nejako pomôcť? nejaké bylinné prípravky ktoré by ste mi odporúčili, nechcem žiadnu chémiu, alebo niečo podobné, chcel by som aby trochu pribrala a chytila "zdravšiu farbu", nechcem to kvôli sebe ale kvôli nej aby bola imúnnejšia a zdravšia, predsa keď sa raz budeme pokúšať o malé bábo tak nech nemá žiadne komplikácie atď...

marcellito

Ďakujem Ivka 1, zoženiem včelí med a odporúčim jej ho jesť tak 2 lyžičky ráno a 2 na večer ...

Leerka, dúfam, že sa z toho dostaneš, veľa šťastia

leerka

ok, dakujem za odpoved, lebo ja som mala doteraz streptokoka a stele som uzimena a neak mi je tak divne..... a som strasne aj unavena...lekarka mi sice, povedala, ze to moze byt este ako nasledok tohto streptokoka a vraj moze travat aj dva mesiace, kym sa moje telo dostane do normalul...ale vies, pre istotu sa pytam....lebo niky som taka unavena a uyimena nebola....

Ivka 1

Marcelito vceli pel je na taketo tazkosti velmi dobry. Pomaha pri anemii,
doplni vsetky vitaminy a mineralne latky
ktore telu chybaju.Vypadavanie vlasov je
jasnym dokazom,ze telu chybaju ziviny.
Včeli peľ je mimoriadny dar prírody.
Rastlinný peľ (veľkosť 2,5 – 250 mikrometrov) priľne na telíčko včely a tá pomocou nektáru a výlučkov svojich žliaz formuje hrudky s veľkosťou 1,5 – 2,5 mm. Tieto hrudky obsahujú vyše milióna zrniek rastlinného peľu.
Včelí peľ je ideálna potrava nielen pre včely, ale i pre ľudí. Sú v ňom obsiahnuté všetky látky potrebné k životu.
Obsahuje : bielkoviny (20-49%), amidy (dusíkaté deriváty org. kyselín tvoriace napr. základ bielkovín), aminokyseliny, jednoduché a zložité cukry (25-48%), tuky (2,7-14%), ktoré pozostávajú v 43% z 3 najhodnotnejších esenciálnych mastných kyselín, hormóny, enzýmy, koenzýmy, vitamíny (provitamín A,B1,B2,B3,B6,B9,B12,kyselinu pantoténovú, biotín, cholín, inostol, C,D,E,K,rutín), minerálne látky (Vápnik, fosfor, draslík, síra, sodík, chlór, horčík, železo, mangán, meď, jód, zinok, kremík, molybdén, bór, titán, selén)
Použitie: - pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe, zvyšuje energiu a vitalitu
-ako prevencia, pretože zlepšuje efektívnosť imunitného a nervového systému
-pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-je silný zneškodňovateľ jedov
-spomaľuje procesy starnutia
-pomáha pri pooperačných stavoch, rekonvalescencii
-nechutenstve a úbytku hmotnosti, poruchách telesného i psychického vývoja,
-zlepšuje efektívnosť imunitného systému, pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-pri srdcovo-cievnych ochoreniach, pri cukrovke, málokrvnosti
-zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev, pečene, žlčníka,
-ochorení prostaty, poruchách mužskej potencie,
-ochoreniach kože, kĺbov, očí,
-pri poruchách spánku, depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a B6,
-pri chronickom alkoholizme,
-pri onkologických ochoreniach (zmierňuje účinky ionizujúceho žiarenia),
-pri alergiách ( dobre zneškodňuje jedy a obsahuje látku – guercetín- ktorá brzdí uvoľňovanie histamínu z tzv. žírnych buniek- to spôsobuje opuchy, rozšírenie ciev, pokles krvného tlaku a iné), Zlepšuje dýchanie pri sennej nádche, astme apod.(desenzibiluje organizmus)
-zlepšuje funkciu nedostatočne pracujúcej obličky,
-môže ovplyvniť činnosť štítnej žľazy,
Je potrebné rozlišovať včelí peľ od rastlinného, ktorý spôsobuje pollinózu (sennú nádchu). Toto neplatí pre včelí peľ, pretože zrnka sú veľké na to, aby ich človek vdýchol a rastlinný peľ je v nich pozliepaný a obalený, takže sa nedostane do styku zo sliznicou. Ale aj v.p. môže vyvolať alergickú reakciu, ale nie mechanizmom, aký vzniká pri pollinóze.

marcellito

Ahoj leerka, vieš čo ona má s týmto problémy už dosť dávno, má 20 a tieto jej problémy sa mohli prejaviť podľa mňa už v detstve čo ja viem 12 - 13 rokov, povedal by som, že je to dlhodobý problém, teraz má školu na hlavu, veľa stresov tak sa to prejavuje aj na zdraví atď. ... čo sa týka tvojej otázky, tak uzimená je pomerne dosť, boli sme na chate a mne bolo normálne (a to som ja dosť uzimený) a jej bola vraj veľká zima a hlava ju bolí, podľa mňa, dosť často ...

leerka

marcelito, len som sa chcela spytat, ye predtym ako jej zistili anemiu, tak napr nebyvala neaka unavena stale, uzimena...a netocila sa jej napr aj hlava......?prepac, pytam sa kvoli sebe..a v tvojom probleme ti neviem pomoct...ale za odpoved dakujem