Preco sa muzi nevedia "hadat" + vyhovorky

Príspevok v téme: Preco sa muzi nevedia "hadat" + vyhovorky
arasidka

Ahojte,
uz mi ide na nervy, ako je to u nas.... nieco sa stane, snazim sa otvorit problem a prediskutovat ho, priatel mi na to vzdy povie: ano, mrzi ma to, ale zaroven sa nemam preco citit previnilo, lebo za to nemozem...budem sa snazit aby..... lenze o mesiac sa to zopakuje a takto stale dokola...mame v podstate le jeden problem, ktory je tu stale, am toho uz dost...a este ja sa citim previnilo,ked mame tuto debatu, ze som vobec zacala,...chlapi hned vsetko prekrutia...preco? chcem tak vela,ked chcem vysvetlenie problemu a nejaky navrh na riesenie? je tu nejaky psycolog,ktory mi otvori oci a povie , ze chlapi toto nedokazu? su tu zeny,ktore prisli na to,ako sa "hadat" aby to niekam smerovalo? som zufala,ide mi to kvalitne na nervy

1BEN1

Pre menej chapavych ta formulacia: ...JA CHCEM A OCAKAVAM, ZE SPLNIS LEBO INAC BUDEM SKLAMANA...je v tychto situaciach absolutne nevhodna a ma casto uplne opacny efekt ako ten, ktory sme zamyslali

1BEN1

Arasidko, ked niekomu, kto ta ma rad povies s prilisnym casovym odstupom dopredu, ze mas v plane s nim nieco dolezite riesit, jemu to potom cely ten cas, co caka, kedy sa to udeje zbytocne vrta hlavou, ze o co pojde, co moze nepriaznivo ovplyvnit konecny efekt. Preto je zbytocne, to niekomu oznamovat prilis dopredu...co samozrejme wlada nedokaze/nechce pochopit...to nie je o strachu ako takom, co zasa wlada nevie pochopit. Ludia, ktori sa maju radi a respektuju sa by mali volit na presadzovanie svojich zamerov aj ine formulacie ako JA CHCEM A OCAKAVAM, ZE SPLNIS LEBO INAC BUDEM SKLAMANA...co wlada asi nechape...

wlada

Mila arasidka,ak ma byt vas vztah o tom,ze treba chodit po spickach a nevystrasit muza a uz vôbec nemôzes ty ako zena nieco "chciet", tak sa rad 1BEN1ovou radou.Nieco chciet-ma pravo kazdy.Na zaklade chcenia si tvorime ciele-chcem studovat,chcem postavit dom-neznamena to,ze vsetko co chcem sa mi splni a musim to mat,ak na to nemam,alebo to nejde z inych pricin.Ale CHCIET - na to mam pravo.
Ak je muz inteligentny a sebavedomy,nevidim dôvod aby bol cely den frustrovany a vystraseny,lebo zena s nim sa chce porozpravat o niecom :-))))))))Potom nech zalezie pod perinu a schova sa.
Rano to ma oznamit z cisto pragmatickeho dôvodu - aby si na vecer nerobil iny program.
Vztah,ak ma fungovat k obojstannej spokojnosti,ma byt bez pretvarky a bez "herectva".
Vino-je na uvolnenie,aby obaja brali veci s nadhladom a islo im o vyjadrenie pocitov-kto sa ako citi,kedy sa citi neprijemne a mozno ten druhy o tom ani nevie...muz a zena nema sutazit kto vyhra,mame sa doplnat a pomahat si,hladat spolocne riesenia - raz uberie jeden,raz druhy - ale obaja musia mat pocit,ze ten druhy ho ma rad,aj ked mame svoje chyby a slabosti.Rozhovory,kde je viac vycitiek ako drzania sa temy a problemu a jeho riesenia-su unavne a zranujuce.
Takze s usmevom a laskou v srdci - do toho. :-)

1BEN1

Arasidka ak ti mozem poradit tak sa radou Wlady urcite neriad a hlavne nevrav manzelovi rano, ze vecer s nim chces nieco dolezite riesit. Preboha wlada, to co davas za rady. Jedine, co by tym arasidka dosiahla by bolo, ze by bol jej manzel od rana cely den az do vecera zbytocne vystraseny a frustrovany, ze co ho zasa vecer caka. Staci ked mu to povies jednoducho vecer narovinu, netreba ho tym cely den "strasit". A hlavne nevrav, ze ty nieco chces. Co vsetko chceme a nemame? Co vsetko chce on a nema? Wlada, to su mi teda za rady od niekoho, kto si mysli, ze vsetko vie, ze pozna vsetkych chlapov a ked nema argumenty dovoli si niekoho o kom v skutocnosti nic nevie povedat, ze je mlade filozoficke ucho. Wlada si neskutocne povrchna slecna/zena, to je cele a dalej sa k tomu nejako vyjadrovat nepotrebujem.

wlada

Arasidka- moja rada.
Rano povedz milo partnerovi,ze dnes vecer o 20h s nim chces prebrat jednu temu...Vecer nalej pohar vina sebe i jemu /vo vine je pravda/- a povedz jednou jasnou rozvitou vetou,ze to a to ta trapi a to a to by si chcela takto.A este,ze by si chcela aby ta objal a povedal len jednoduch: Neboj sa laska,spolu to zvladneme,vsetko bude ok.
Tot vse. papa

wlada

mily 1BEN1,
uz to velmi nafukujes a zaujimas prilis obranny postoj.Samozrejme,ze je to môj nazor na väčšinu mužov v mojom okoli.Ved iste kazda osoba je jedinecna a neopakovatelna a bla bla....kazdy mame svoje odlisnosti.Ale uznaj, ze vo svojej podstate ma ten Murin pravdu a este ju poda aj s humorom - ja som to podala asi velmi drsne-to uznavam-ale opytaj sa hociktoreho muza kedy je spokojny.Jeho odpoved bude-jedna z tych troch veci /nepocitam alkoholikov ci zavislych-tam su ine priority/.Kedy si spokojny ty osobne??Ale nehraj sa tu na filozofa-odpovedz pravdivo a naturalne.
K tym rokom-predsa len dlhorocni manzelia,ktori vychovali trebars tri deti a presli uz kadecim-maju bez debaty "lepsi obraz"-ako dake mlade filozoficke teoreticke ucho.
Tesim sa na tvoj naturalny nazor :-))

arasidka

ja chcem byt dobra partnerka, chapem ho,aj to,co chce,len sa to obcas musi zladit s tym,co cchcem ja....a to viem robit u nas len ja,zmierila som s a stym,aj kedma to velakrat stoji szly..robim to pre nas... snazim sa nerobit problemy,kde nie su... vela veci sme si vysvetili a partne ich uz nikdy neurobil....je to naozaj skvely chlap,ale ked sa ma zmocnia niektore zle pocity,nevie mipomoct a nevie miich dostta z hlavy,presveccit ma o tom,ze naozaj to nie je tak,ako si myslim...tot nevie,nejde mu to...

arasidka

BEN-dakujem, ano,vie,ze sio nom myslim,ze je integigentny achapavy, poviem mu to glavne miimo hadok,lebo chcme,aby to vedel,ako ho vidim.... len nerozumieim tomu,ze ked vie,ze mna nieoc zranuje,stale sa to opakuje,zial kvoli nemu.... nase hadky vyzeraju takto:

CH: aha,takze vidim,ze si asi nasrata,to kvoli tomu?
JA: ano, myslim,ze mam pravo byt,lebo sa to opat zopakovalo
ON: mrzi ma to,ale nevedel som,zabudodl, som...bla bla,mrzi ma to
JA: /zla veta,viem/ mylsim,ze keby ta to naozaj tak mrzelo,das si na to vacsi pozor,lebo mna to zranuje
ON: niekedy mi to pride, ze mi to chces zakazovat...
JA: nechem zakazovat,ale uz tvoje zaujmy nie su len tvoja vec,kedze sa to tyka nasho spolocneho casu,preto by som ocenila nejake riesenei z tvojje strany,aby si mal aj svoje zaujmya aby som sa necitila odstrcena
ON: budem sa snazit.....

a o mesiac sa to zopakuje.... :)

1BEN1

mila wlada, iba si zabudla dodat, ze vy zeny (nie vsetky - nikdy negeneralizujem) date velmi radi za pravdu kludne aj muzovi, ale iba v pripade, ktory sa vam hodi? Vid priklad autora knihy. To ze jeden autor nieco napisal, este neznamena, ze je to pravda alebo snad chces tvrdit, ze vsetky tezy a knihy, ktore boli kedy napisane su pravdive? Samozrejme, ze nie, iba ti zrazu tato skutocnost/tato teza prisla vhod a tak ju odrazu prehlasujes za uplnu pravdu, co je nechutne samoucelove. Keby rovnaky autor napisal nieco ine, co by nebolo podla tvojho gusta, bol by to potom typicky chlap vsak? Je to prilis povrchne, zamysli sa nad tym a nad svojim celkovym vnimanim nas chlapov. To kolko rokov som zenaty nie je absolutne podstatne alebo snad podla toho zasa povrchne posudzujes mieru opodstatnenia nazorov ostatnych? Smiesne.

wlada

mily 1BEN1 - velmi sa mylis.Ja som nepisala o svojom muzovi :-)
Ja som len parafrazovala knihu G.Murina-Navod na manzelstvo-vrelo odporucam-a to pise muz o muzovh.
Vedela som,ze sa to dotkne hrdych muzov ako si ty. Ale ked sa na to pozries s nadhladom a usmevom - tak mu das za pravdu.Proste je to tak a basta :-)
Kolko rokov si ty zenaty,ze mas tolke skusenosti ??