bojim sa byt sama doma, bojim sa zvukov, pukania...

Príspevok v téme: bojim sa byt sama doma, bojim sa zvukov, pukania...
lorelai

Aj ked na tomto fore som zaregistrovana, radsej som sa odhlasila a chcem sem napisat anonymne.

A kde je problem? Mam pocit, ze mi doslova sibe. Bojim sa kazdeho zvuku, bojim sa ked v byte pocujem dokonca vytahove dvere, ze co ked niekto vykopne tie nase a bude nam chciet ublizit. Ked som sama doma, bojim sa aj takeho zapukania okien ked zafuka vietor. ked osm sama doma, bojim sa mat aj zapnute radio, lebo co ked nebudem pocut, ze niekto stoji sa mnou.. ono vlastne, stale mam pocit, ze nie som sama, aj ked fyzicky som sama. Tiez stale chodim kontrolovat vodu v byte, dvere na chladnicke ci su dobre zavrete, nahodou plyn ci neunika zo sporaka, ked odchadzam z bytu, mam pat minut rezervu, lebo viem, ze kazdu izbu budem aj dvakrat kontrolovat. nezatvaram za sebou dvere ked som sama, aby som pocula "keby nieco bolo". Nemozem vecer zaspat, ked pocujem susedov v panelaku ako chodia. Aj vcera som v posteli plakala, lebo som sa bala - nieco vrzgalo. Nenavidim, ako aj minule, telefonovala som v izbe a zrazu som len pocula ako zacal pukat (ako keby sa ho niekto dotykal) sacok so zemiak. lupienkami. a to tam boli polozene asi pol dna... Za cca polhodku som sedela na posteli s notebookom, ked zas z nicoho nic padla papuca. Ono, mala som ju da sa povedat na hrane postavenu a teda otocila sa normalne. Preco tak z nicoho nic? Ved som ju ani nemala nejaky ten cas obutu, ani okno otvorene nebolo, bola som v izbe len sama. Vcera napriklad som sa poobede osprchovala, otvorila som normlane dvere na kupelke a zrazu len o dvere nieco suchlo. pozrela som sa co mi teda zavadilo o tie dvere, alebo ci niekto za nimi stoji, nikto, iba na zemi bola padnuta pohladnica. Ked prisla domov mama, som sa jej spytala, kde presne bola ta pohladnica? ked mi ukazala miesto nechapala som, ako tam mohla zrovna dopadnut, a preco sa to stalo mne?

Uz ma to vsetko nebavi, bojim sa v podstate vsetkeho.

je niekto, kto mi moze pomoct, alebo mi zostava len sa z toho zblaznit?

4689

Mata to co si popisovala( to že si bola zobudena a nemohla si sa pohnut) Sa nazýva spankova paralyza kde sa prelina bdenie a sny. najdi si o tom nieco.

klarina

Jeffrey
aj ja som skorpion a tiez som taka citliva na vsetko hlavne na zvuky v noci. Potom sa bojim vsetkeho aj ked niekedy sa zobudim a (neviem ci si to namyslam) vidim nejake tiene ako sa na mna pozeraju. Pre pocit aby som sa nebala si poviem ze ak by mi chceli ublizit tak by to uz davno spravili. Pre istotu vsak zaspavam tak ze si zakryjem paplonom este aj hlavu a necham maly "otvor" na nos-na dychanie (to ma potom nevyhodu v tom ze musim mat skrcene nohy aby mi nevvytrcali spod paplona a v lete mi je strasne teplo no aj tak sa neodokryjem - az potom v noci ked si to neuvedomujem). Darmo - strach je "svina" :-)

vikinka1982

Ahoj Lorelai,

na to, co popisujes, by som mala asi 2 vysvetlenia respektive riesenia..
Pri tom, ako opisujes, ako kontrolujes plyn, vodu, tak to nasvedcuje Obsedantno-kompulzivnej poruche.. Mozes si o tom prestudovat aj viac tu:
yourmia.blog.sk
Nie je to nic hrozne, ma ju aj moj kamarat a pomaly si zvyka, iked by bolo vhodne navstivit psychologa..

Druha cast o tych "duchoch", tak viem, ze ludia to riesia privolanim si domov farara, aby duchov vyhnal.. Samozrejme je to otazka kazdeho, comu veri a comu nie.. Viem za kamaratke to pomohlo.. Vrzgali im dvere, same sa otvarali atd, tak zavolali farara a odvtedy nic.. Mozno je to nahoda a mozno nie..

jankaaaaaaaaa

zaujimave je ze taketo "zahadne" veci sa stavaju iba bud krestanom,a lebo ludom, ktori veria na take paranormalne javy :D:D:D
pre mna to je uplne cele smiesne, a nikdy nic som na vlastnej kozi take nezazila a ani som o nicom takom nepocula co by sa akoze malo stat v nasej rodine... :D
ale tiez sa v noci bojim, ani neviem coho, asi tmy :D

J111

Pekný nick - lulu:) Naozaj, nie ironicky. My máme psa, rotwailerku, volá sa Julka a ja ju prezývam lulu. Ani neviem, ako ma to napadlo.

Lulu2011

matolog - sranda, aj mne vadia otvorene dvere, veci v noci vyzeraju ako postavy a vobec hrozostrasne :)

inak aj ja mam skusenost taku paranormalnu, ktoru si neviem vysvetlit, zobudila som sa v noci na to, ze boli roztocene svietniky so svieckami, mala som dost, nijako logicky zdovodnit sa to neda a mame sa rozhybal uterak v kupelni, potom popadali knihy z policky uplne daleko, co gravitacna sila ani nezmoze, takze nevieme, co sa dialo, urcite su energie okolo nas, niekto ich vnima viac, niekto menej a citlivi ludia maju po chlebe

Jeffrey

Aj my v rodine máme zážitok s niečím nadprirodzeným

Ked som bola malá,mala som dedka,ktorý ma veľmi zbožňoval,keď som mala 3 roky zomrel,ja som začala nato trpieť strašnými psychickými poruchami,bála som sa tieňa,mravcov,zvierat,slnka,zvukov...proste všetkého čo bolo naooklo.....

No a o 10 rokov nato mi mama povedala,že ako umrel dedko tak sa u nás v byte začali diať zvláštne veci,začali sa hýbať veci v izbách...a proste raz vnoci sa začal triasť kryštálový luster,boli na ňom zavesené 2 zvončeky,ktoré daroval mne a bratovi dedko....môj otec sa triasol od strachu :D a zaliezol pod perinu,,,,mamu to už tak naštvalo,že vyskočila,začala držať ten luster,rýchlo z neho strhla tie zvonce a šmarila ich do kontajnera,,,potom volala svojej mame a tá dala slúžiť u nejakých mníhov mesiac omšu,všetko naraz ustalo a už bol pokoj.....mama si to vysvetluje tak,že dedkko nešiel za svojou ženou,lebo oni neboli katolíci a nežili zrovna najlepšie svoj život,,,a tak šiel k nám do bytu lebo hladal pokoj,,,,neviem ako to je ale každopádne verím,že existuje aj niečo mimo nás,tiež sa niekedy v noci bojím,ale potom si poviem že si to len nahováram......a inak LORELAI nechod ku psychiatrovi,podľa mňa ti nepomôže,akurát ťa zcvoknú a všetci naokolo si budú myslieť,že si divná....snaž sa z toho dostať sama,držím ti palce (mne vtedy ako malej psychiater povedal že mám klaustofobiu,pritom som sa nikdy nebála byť v uzavretých priestoroch)

Teraz som si spomenula ešte na jednu vec,ako malá som spala s rodičmi v obývačke,ani neviem prečo,ale zobudila som sa,,po chvíli sa zjavil vo dverách akoby anjel,bolo tam strašné svetlo,nevidela som mu do tváre ale mala som taký vnútorný pocit,že sa na nás pozeral......cítila som veľký strach,kedže som nechápala čo to je,ale zároveň aj velikánsky pokoj,akoby nejaké uistenie,že teraz sa mi nič nemôže stať...a cítila som,že prišiel z izby kde ochraňoval aj mojho brata,žiaden z týchto pocitov neviem vysvetliť,ale bola to akoby empatia,uistenie že sme teraz v bezpečí....no a potom som rýchlo chytila rodičov za ruku a snažila sa spať,ked som to na druhý den povedala mame,verila mi :)nikdy nepochybovala že si môžem vymýšlat

viete ja nie som ryba,ale škorpion,ale celý moj život som tak veľmi citlivá(načo som aj doplatila) a mám obrovskú empatiu,dokážem vycítiť čo človek cíti,ja si tieto veci tiež neviem vysvetliť...

matolog

na duchov moc neverim, a vela veci sa da jednoducho vysvetlit - praskanie okien robi vietor napr. Ked zaspavam, stale pocujem nejake jemne pukanie, sustanie... niekolko mesiacov ma to rozculovalo, lebo som nevedel prist na to co to je - bola to flasa s mineralkou :).
Tiez si treba uvadomit, ze ludske ucho nie je velmi dobry senzor na meranie hladiny zvuku - prisposobuje sa. Ked prides na diskoteku, zda sa ze to tam reve - po polhodke uz je to znesitelne a pritom zvuk je v rovnakej hladine, resp. ma zvukar tendenciu skor pridavat hlasitost. Zial funguje to aj opacne ucho si zvyka na ticho a pocuje aj to co cez den nepocut. Zvlast ak sa potichy spravas aj cez den, tak tieto prirodzene sumy mozes pocut.
Praskanie sacka, ci plastovych flias moze sposobovat zmena teploty vzduchu.

Vela veci sa deje nejakou zhodou nahod - mas dve moznost: bud to nebudes riesit-proste sa to deje, alebo sa snaz nejako logicky zdravym rozumom dopatrat k dovodu :)

PS: nemam rad pootvarane dvere, mam pocit, ze ma niekto sleduje ;)