bojim sa byt sama doma, bojim sa zvukov, pukania...

Príspevok v téme: bojim sa byt sama doma, bojim sa zvukov, pukania...
lorelai

Aj ked na tomto fore som zaregistrovana, radsej som sa odhlasila a chcem sem napisat anonymne.

A kde je problem? Mam pocit, ze mi doslova sibe. Bojim sa kazdeho zvuku, bojim sa ked v byte pocujem dokonca vytahove dvere, ze co ked niekto vykopne tie nase a bude nam chciet ublizit. Ked som sama doma, bojim sa aj takeho zapukania okien ked zafuka vietor. ked osm sama doma, bojim sa mat aj zapnute radio, lebo co ked nebudem pocut, ze niekto stoji sa mnou.. ono vlastne, stale mam pocit, ze nie som sama, aj ked fyzicky som sama. Tiez stale chodim kontrolovat vodu v byte, dvere na chladnicke ci su dobre zavrete, nahodou plyn ci neunika zo sporaka, ked odchadzam z bytu, mam pat minut rezervu, lebo viem, ze kazdu izbu budem aj dvakrat kontrolovat. nezatvaram za sebou dvere ked som sama, aby som pocula "keby nieco bolo". Nemozem vecer zaspat, ked pocujem susedov v panelaku ako chodia. Aj vcera som v posteli plakala, lebo som sa bala - nieco vrzgalo. Nenavidim, ako aj minule, telefonovala som v izbe a zrazu som len pocula ako zacal pukat (ako keby sa ho niekto dotykal) sacok so zemiak. lupienkami. a to tam boli polozene asi pol dna... Za cca polhodku som sedela na posteli s notebookom, ked zas z nicoho nic padla papuca. Ono, mala som ju da sa povedat na hrane postavenu a teda otocila sa normalne. Preco tak z nicoho nic? Ved som ju ani nemala nejaky ten cas obutu, ani okno otvorene nebolo, bola som v izbe len sama. Vcera napriklad som sa poobede osprchovala, otvorila som normlane dvere na kupelke a zrazu len o dvere nieco suchlo. pozrela som sa co mi teda zavadilo o tie dvere, alebo ci niekto za nimi stoji, nikto, iba na zemi bola padnuta pohladnica. Ked prisla domov mama, som sa jej spytala, kde presne bola ta pohladnica? ked mi ukazala miesto nechapala som, ako tam mohla zrovna dopadnut, a preco sa to stalo mne?

Uz ma to vsetko nebavi, bojim sa v podstate vsetkeho.

je niekto, kto mi moze pomoct, alebo mi zostava len sa z toho zblaznit?

mata

mne o tom cistci povedala jedna pani,ktora sa tym zaobera..a o rybkach je zname,ze su senzibilnejsie nez ostatni ;)..dokonca mi aj potvrdila to,co som uz davno predpokladala,ze som ako spongia ktora nabera vsetko co je okolo...preto ten cistec..ale jedno co je najdolezitejsie podla mna,ten strach..nesmies sa bat proste :) neboj zvladnes to :)skus si z toho spravit srandu obcas,a povedz "tomu" ze "no co?zas si tu?:)" alebo sa proste s nimi rozpravaj,mozno sa ti ulavi

mata

inak sa mi uz aj stalo ze som mala stale pocit ze niekto na mna cumi a robi si zo mna srandu,proste jeden cas vsetko buchalo,pukalo,atd..bolo to neznesitelne ale uz neviem ani ako,ale preslo to...aj ked som mu nadavala,prosila,nepomohlo

mata

ja tym trpim takpovediac od malicka. nemusis brat ziadne lieky,ani nie si chora. je to len zvysena senzibilita na energie okolo nas. niesi nahodou ryba ? ;)..da sa s tym naucit zit,hlavne sa neboj,lebo strach vsetko umocnuje.predstav si ze si v ziarivej ochrannej guli,ktora ta ochrani. a ked mas pocit ze je \"nieco\" negativne okolo teba,resp aj z casu na cas - kup si v lekarni bylinku cistec.sprav si z toho odvar,trosku vypi, troskou si umy telo a potom splachni do zachoda a nepozeraj sa za tym.mne to pomaha

waldez

jasne ze napchal, ale musis si uvedomit,, ze aj ked je okolo nas vela cudnych bytosti, su neskodni a nic nespravia. To ze ich "citis" je preto, lebo si citlivejsia. Proste klud, si to nevsimaj.

lorelai

len skoda, ze mna toto uz trapi roky, ale teraz je toho uz fakt na mna dost.. neviem sa zbavit toho pocitu... co sa tyka spanku som zazila zatial len raz, aj to su asi 4 roky dozadu, ze som sa v noci zobudila na to, ze niekto je v mojej posteli a mam ho za chrbtom. samozrejme nikto tam nebol..

uz som normlane schopna ist aj nejakemu lekarovi, ale bojim sa, ze by ma len napchal liekmi..

waldez

no lenze tie pocity su opodstatnene, ak mas pocit, ze tam niekto je, tak tam je. Ked spite, by ste sa cudovali, co vsetko okolo vas je =)

ni

aj ja som toto isté pocitovala keď som spala a stále som sa otáčala či niekto nie je za mnou
jednoducho som si povedala nie neotočila som sa aj keď ma to štvalo a bála som sa a tak som zaspala a z dna na den to zmyzlo keď ti to tak strašne vadí najprv... si zapni radio a máš po proléme a postupne si to vypni ..:)

waldez

a napadlo uz niekoho z vas, ze ked mate pocit, ze je niekto v byte a pocujete cudne zvuky, ze to nemusi byt paranoja?