Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Citlivé líca

Príspevok v téme: Citlivé líca
glacierka

Dobry den,
mam problem s mojimi licami. Uz od malicka mi neustale cervenaju. Rano sa zobudim, mam ich cervene, potom to ustupi. Ale scervenanie mi vyvola hocijaky podnet, ci je to pocasie, studene, teple.. Rovnako aj rozhovor s ludmi. Pripadne stres, napriklad ked mam pred skuskou, lica mam cervene cely cas. Dokonca na to vplyva aj prostredie, kde je viac nafajcene a pod. Uz som z toho zufala, ludia sa ma neustale pytaju, ze preco sa cervenam. Hanbliva nie som.. Vyskusala som vsakovake kremy, nic nepomaha. Poradi mi niekto, prosim???? Dakujem

lukas.kovac

mam 26rokov a mam problemy zo zacervenanymi licami pouzivam kozmetiku bioderma sensibio forte, sensibio h2o, photoderm max 50+. Kto ma tiez problem s pletou nech mi napise email: Lukas5283@azet.sk

sdajhdsajkhd

Som chlapec mám 16 a mám podobný problém...stále červený :D tiež netuším čo mám robiť ale dosť mi to vadí.Vyzerá to akoby som sa stále hanbil a rozhodne to žiadne plus nieje.Poraďťe :D...ak viete ;)

tata1212

Takze baby,
ide o to, ze cervene licka su predzvestou rozsirenych cievok, ak to nebudete liecit, tak z toho budete mat rozsirene cievky.
Ja mam 18 rokov a mala som asi uz od 12 rokov strasne cervenu plet. V posledných dvoch rokoch som absolvovala laser vo zvolene v medicentre a naozaj mi to velmi pomohlo. Treba to vsak absolvovat viac krat pretoze vam to osetri len urcite miesta a potom by sa mohlo stat, ze budete mat nepravidelnu pokozku. ja som prvy raz normalne mala biele flaky a medzi nimi este cervene flaky- biele od lasera (uplne mi odstranil cerven na tych miestach) a cervene na tych, kde som si laser nedala a preto som tam musela ist este raz aby mi to odstranili uplne.
Doktori ma ubezpecili, ze je to neinvazivny zakrok a naozaj, nemam ziadne problemy s pletou a mam ju uplne krasnu, nie cervenu. No myslim, ze mesiac pred tym a po tom sa nesmiete opalovat a musim upozormit aj na to, ze budete musiet zostat zopar dni doma, lebo tie cievky vam to vlastne tak odstrani, ze ich spali a tak sa vam tam vytvoria chrasticky, ktore po tyzdni zmiznu, no za ten tyzden budu dost viditelne).
Co sa tyka metody skin line, tak tu som vyskusala uz pred laserom a ta mi vobec nepomohla (doktorka mi povedala, ze ta pomoze iba keby som mala uz viditelne zilky a ja som mala zatial len cerven) a zostalo mi na pleti zopar jaziev.
Ale laser vazne odporucam, na zaciatku, ked som tam isla prvy raz, tak som sa normalne triasla, tak som sa bala, ale potom som bola strasne spokojna.
A este upozornujem, ako tu bolo uz par krat povedane. Ta cerven sa vam moze po niekolkych rokoch vratit, tak sa o plet treba starat: ascorutin a ani kremy vsak cerven nevyliecia, len zabrania aby sa tvorila nova.
Tak vela stastia v boji proti cerveni.

lulu456987

Aj ja mám takýto problém..... Ludia sa pýtali,otáčali..., akrátka bolo mi to velmi nepríjemné... Navyše robím v bare, kde je zafajcené... a musím vyzerať k svetu.....
Až raz mi kozmetička poradila kvalitný make up. Tak som behala po lekárniach a skúšala som vzorky,. Tu som si našla skvelý produkt od VICHY-DERMABLEND. Stojí síce 21 eur, ale stojí za to....
/Poradila som ho aj kamoskám a tie si ho toiez berú....a sú spokojné.
pozri po lekárniach( nie v kazdej ho majú)
Zober si bezplatnú vzorku a ked budes spokjná kúp si ho. Napíš ako to dopadlo...na Feme1@azet.sk

glacierka

Dakujem za rady. Ale chcem povedat, ze nemam ziadne viditelne zilky na tvari. Jednoducho mam cervene lica. Pri nose, pod ocami, nic viac. Casto mi uplne horia, som z toho naozaj zufala.

vševedka

Evelina, červenanie celkom určite nesúvisí so zápalom PND! A nepochopila si ma, stačí používať prvý z uvedených krémov /osobná dobrá skúsenosť/, viacej som uviedla len pre možnosť výberu.Predsa každá baba používa nejaký krém, tak prečo nie podľa typu svojej pleti!!!Iste, kvalitné krémy sú drahšie, ale uvedený režim je aspon zadarmo.Ak si čítala podrobne, Červená sa ma názor laseru vyslovene pýtala, pomôže, ak sú cievky už trvalého charakteru, čo sa však často pri nevhodnom ošetrovaní a nadmernom slnení a pod. i stáva.

evelina

vševedka, to je ale strašne veľa, čo si popísala. podľa mna žiadne kremy nezaberu a dievcata tu nespominaju červené žilky. bud tie červené lica su dedíčné, možno aj po prastarych rodičoch a s tym sa dost ťažko niečo robí alebo suvisi to s krvnym obehom a a zťaženým dychaním alebo zapalom prinosových dutín.

vševedka

re:cervena
Dávala si to robiť moja známa, už veľmi dávno, vtedy musela na ten laser až do Banskej Bystrice, odstránili jej penkne žilky na nose a lícach, ale myslím tú reaktivitu pokožky to asi nevylieči.

vševedka

Jedná sa o vrodenú slabosť kapilár.Doporučujem užívať Ascorutin z lekárne-vit.C s rutínom, ktorý posilňuje jemné steny cievnych kapilár.
Dodržiavať tento režim:
-nefajčiť, nepohybovať sa v zajač.priest.
-nepiť kofeinové nápoje/ani Cola!/
-nepiť alkool. nápoje
-nesaunovať sa
-slnenie rozumné, len s vysokými ochr.faktormi /la Roche posay,kr.na tvár hodvábny s faktorom 20/
-nenaparovať si tvár
-nejesť štipľavé
doplniť vit. a minerály=ja som ale zástancom prírodnej formy!!!
Doporučujem krém La Roche Posay ROSALIAC s ľakou textúrou, s vit.B3, ktorý stimuluje schopnosť kože brániť sa voči vonkaj. negat. vplyvom, zmierňje červ.škvrny, znižuje reaktivitu kapilár a vit.CG=provit.C, vyvinutý pre potreby citl.pleti pomocou biodifúzie /po dobu 24 hod./ aktivuje syntézu kolagénu a postupne tak spevňuje steny kapilár.
AVENE:DIROSEAL-medic. kozmeika na ošetr.
lokalizov.červ. mist tváre, má mierne zelené sfarbenie.
Avene: ANTIROUGEURS
FC ROSA CEUTICAL emulzia
Ja mám vo všeobecnosti lepšiu skúsenosť s kozm. La ROCHE ako s Avenom, ale to je dámy na vás. Krémy sú v lekárňach, stoja okolo 17 eur, takže treba zainvestovať.Používať by sa mali cca 3-4 mesiace.
Ak po tomto čase nenastane zlepšenie, je možné červené cievky na nose a lícach odstrániť laserom.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Citlivé líca - Fórum - ZDRAVIE.sk