Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otec

Príspevok v téme: Otec
charlotte27

Ahojte... Chcela by som sa spýtať, čo môže byť môjmu otcovi... Pravdepodobne má akúsi psychickú poruchu. Má 40, je podnikateľ a dosť sa namáha fyzickou i psychickou prácou, pred 10-20 rokmi bol alkoholik, teraz pomenej, aj keď si neodpustí minimálne to jedno pivo denne. Som jedináčik a v dome bývame ja, mama, otec a jeho rodičia. Máme strach - z neho aj o neho. Je veľmi nevyspytateľný, niekedy je milý, milujúci, dobrý manžel i otec, a vzápatí, na akýkoľvek podnet, vzbĺkne, je agresívný, nadáva nám a nezriedka aj zbije či už mňa alebo mamu... A o 5minút je zase kľudný a čuduje sa, prečo sa trasieme od strachu... Je to ten typ klasického otca-despotu, ktorý všetko určuje a nemôžeme si ani dovoliť odporovať, či mať iný názor. Kvôli svojej povahe už stratil všetkých priateľov, a pritom mu hrozí infarkt zo stresu, má vysoký tlak. Nechce ma pustiť na školu, akú chcem ja, o všetkom rozhoduje, s mamou sa nemôžeme ani rozprávať o čom chceme. Ale pritom ho ľúbime, lebo vie byť aj skvelý... Nevieme čo máme robiť. Nedá sa to s ním takto vydržať, a on si neprizná, že má psychickú poruchu.

charlotte27

debiii, to je pravda... ked som bola mala, stale mamu bil, stale chodil domov v noci alebo rano, a vzdy totalne spity... strasne som trpela, vzdy som pocuvala ako si nadavaju, ako otec bije mamu... A teraz ked sa to opcas zopakuje, ked sa otec opije, je to hroza... Mam z toho traumu na cely zivot

charlotte27

opih aj ja som chodila minuly rok k psychologicke aj psychiatricke kvoli depresiam... A povedali mi ze to otec by sa mal liecit, ja som sa uz vyliecila nastastie, strasne som zosilnela, niekedy sa az nespoznavam, ako to zvladam. Mamina ma uz tiez depresiu, a starki tiez.. V celom dome je stale strasne napatie a v podstate sme vsetci nestastni.

debiiiiii

tiez to poznam,je to z alkoholu aj ked uz tolko nepije,alkohol zabija mozgove bunky ktore sa neobnovuju.Jeho mozog je vymyty ako sa hovori.Uz aj keby celkom nepil,bude obcas agresivny.

opih

prezila som take detstvo a som z toho poznacena na cely zivot trpim uzkostami a depresiou aj ked mam uz 36 rokov otec je chory clovek a potrebuje sa liecit lebo znici teba aj mamu

arabela

klasicky odstrasujuci pripad otca ako vo filmoch.
ak nepojde, neda sa s tym nic robit.
musi v jeho zivote prist zlom, aby si uvedomil aky vlastne je. pretoze ked si to nepripusti, tak to tak bude vzdy. vsetci od neho odidu a ostane sam - dedko nadurdeny na cely svet.

charlotte27

Arabela v tom je ten problém, nepôjde... Keď som mu povedala, že by mal ísť, doslova mi povedal "K psychiatrovi, ty by si mala ísť k spychiatrovi, hlavu ti odtrhnem!" jednoducho podľa neho je jediný normálny on, a všetci ostatní sme chorí. Okrem toho je xenofobik, rasista, homofobik aj antisemitista...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otec - Fórum - ZDRAVIE.sk