Otec

Príspevok v téme: Otec
charlotte27

Ahojte... Chcela by som sa spýtať, čo môže byť môjmu otcovi... Pravdepodobne má akúsi psychickú poruchu. Má 40, je podnikateľ a dosť sa namáha fyzickou i psychickou prácou, pred 10-20 rokmi bol alkoholik, teraz pomenej, aj keď si neodpustí minimálne to jedno pivo denne. Som jedináčik a v dome bývame ja, mama, otec a jeho rodičia. Máme strach - z neho aj o neho. Je veľmi nevyspytateľný, niekedy je milý, milujúci, dobrý manžel i otec, a vzápatí, na akýkoľvek podnet, vzbĺkne, je agresívný, nadáva nám a nezriedka aj zbije či už mňa alebo mamu... A o 5minút je zase kľudný a čuduje sa, prečo sa trasieme od strachu... Je to ten typ klasického otca-despotu, ktorý všetko určuje a nemôžeme si ani dovoliť odporovať, či mať iný názor. Kvôli svojej povahe už stratil všetkých priateľov, a pritom mu hrozí infarkt zo stresu, má vysoký tlak. Nechce ma pustiť na školu, akú chcem ja, o všetkom rozhoduje, s mamou sa nemôžeme ani rozprávať o čom chceme. Ale pritom ho ľúbime, lebo vie byť aj skvelý... Nevieme čo máme robiť. Nedá sa to s ním takto vydržať, a on si neprizná, že má psychickú poruchu.

charlotte27

Arabela v tom je ten problém, nepôjde... Keď som mu povedala, že by mal ísť, doslova mi povedal "K psychiatrovi, ty by si mala ísť k spychiatrovi, hlavu ti odtrhnem!" jednoducho podľa neho je jediný normálny on, a všetci ostatní sme chorí. Okrem toho je xenofobik, rasista, homofobik aj antisemitista...