najlahsia vs???v trnave a nitre...

GG

sorra ze otvaram tuto staru temu, no snad sa tu docitam este dalsie zaujimave (ci vtipne) poznamky:

Celkom som sa pobavil pri hladani klucovych slov "najlahsia VS" a to som nasiel asi 5 for zaoberajucich sa touto temou. Hah, uz je to par rokov co som zmaturoval, dari sa mi celkom OK, so zivotom som spokojny, rad som ze nehadzem lopatou ako ma mama vzdy upozornovala a vsetko co potrebujem k praci ci profesnemu vzrastu som sa naucil priamo v nasadeni a samostudiom. Preto JA soobne by som sa naozaj hlasil na VS a studoval dialkovo jedine a JEDINE za ucelom ziskania titulu (ktory ostatne vobec nepotrebujem, ale aspon by som mal dalsiu vec co zaradit do volneho casu + sranda musi byt).. a ked sa nepodari, tak ... pre mna osobne sa nic nemeni, so zivotom som vyrieseny !

sway

Napisala si to v zneni,ze ti ,co dosahovali "uspokojive" vysledky sa nemozu porovnavat s tymi,co na sebe permanentne pracuju a poctivo sa ucia a nemaju pomaly ani narok studovat na VS.Ja s tymto tvrdenim akurat nesuhlasim,to je cele.Pretoze vela znamych,ktori su v zivote viac ako uspesni, neboli prave najlepsimi studentami.
A nepoznam ta,tak neviem posudit,ci sedis cele dni nad knihami,len to tak z toho ,co si pisala vyznelo.Preto ta blba poznamka s realitou:-)

qqqqqqqq

zase tu niekto pochopil o com som pisala... no nevadi :)

mne realita bezneho zivota vobec neunika a okrem tych skolskych povinnosti stiham aj kopec inych veci :) ja osobne dost cestujem, plynule ovladam cudzie jazyky a kazdy rok travim 3 mesiace na brigadach z zahranici- a to nielen v ramci Europy- takze mam skusenosti z reality kazdodenneho zivota dost (no a pritom mam dobre vysledky v skole)

peace

sway

qqqqqqqq,
daj si hlavne pozor,aby ti neunikla realita bezneho zivota a aby si v nom vedela chodit,ked opustis skolu. Vsetok cas travit nad knihami je sice obdivuhodne,no uspech nie je vzdy vysledok tvrdej driny.
To,ze sa niekto ucil na uspokojive vysledky o nicom nevypoveda,hlavne nie o intelekte cloveka a o moznosti studovat na VS.Ved ak niekomu nesli na gympli napr. jazyky a humanitne predmety,moze ist studovat na technicku skolu a byt z neho vyborny architekt alebo programator.

qqqqqqqq

po prve, na nikoho nenarazala. a po druhe, slobodne som vyjadrila svoj nazor na prispevok, ktory spustil tuto diskusiu...

mam odchodene 3 roky vysokej a cely zivot na sebe tvrdo makam a ucim sa. no a nielen preto, aby som mala titul, no predovsetkym z dovodu, ze ma studium bavi, chcem raz v zivote nieco dosiahnut a zabezpecit seba aj svoju rodinu.

lenze, je tu zasadny rozdiel v tom, ked niekto na sebe permanentne pracuje v komparacii s niekym, kto sa napriklad ucil na "uspokojive" vysledky a zrazu ma ambicie vystudovat vysoku skolu

sway

To je super co tu riesite,niekto sa pyta na najlahsiu skolu a kazdy tu moralizuje,zeby sa nemali rozdavat tituly zadarmo.Aj tak v dnesnej dobe neplati,ze VS vzdelany clovek najde dobre uplatnenie.Kto sa vie obracat nepotrebuje svoju energiu vycerpavat nad hromadou skript a dokaze sa presadit aj bez skoly.Niekto potrebuje dospiet a nevie ,co by chcel v buducnosti robit ,tak sa prihlasi aspon na nejaku skolu a za ten cas ziska aspon titul a cas na premyslenie.Ja myslim,ze je fajn spravit apson nejaku "lahku" skolu ,ak sa cloveku nechce hned po strednej do prace a nema od malicka ciel stat sa pravnikom alebo doktorom.

la femme

skolstvo v SR je na hanbu sveta v dnesnej dobe...dnes beru na VS skutocne kazdeho a je to cele iba o peniazoch a nie o vzdelani.podla mna by mali byt prisnejsie prijimacky, aj samotne studium,pretoze nie je fer otitulovat kazdeho hlupaka, co do stvrtej triedy ZDS nevedel citat, rovnakym titulom ako studenta ktory ma na to realne predpoklady.

skolovana

Moje, ibaze ludia, ktori chcu lajdacit, skoncia vysku s vystudovanym odborom ako: socialna praca, studie o zenach, telocvikar... Pred par dnami som mala promocie, nas biznisakov tam koncilo 119 (z toho 15 vyznamenanych), fakulta vzdelavania tam mala 300 konciacich studentov (kazdy treti vyznamenany)... Po prve si ti ludia vobec nenajdu pracu a po druhe vo vyske nastupneho platu bude priepastny rozdiel... Ja som sa radsej riadne potila pri studiu a potom budem zarabat dobre peniazky, ako vegetit pocas studia a nemat na rozky.