Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Test na alergiu

July

juuj neboj. Ja som tiez zdravotacka. Ja si myslim, ze to mam po Ospexine.. teda urcite. Ale ked sa raz dostanes na prijem k blbcekovi tak ti nic nepomoze. Si len v ulohe pacienta a ich tvoj nazor nezaujima. Je to viac ako jasne a aj logicke. Uzila som predpisany Ospexin a bolo. Inaze ten lekar svato-svate trva na tom, ze po poziti 1.davky to nie je mozne. Ano je to neobvykle ale nie nemozne.

vševedka

Už mi oči zatvára, podebatíme zajtra.Teraz len toľko-anafylaxia fakt nie je o hra o fazuľky, ale vážna vec,predpokladám, že pele by to nerobili, snáď veľmi silná potravinová alergia, nejaká chemická látka, lieky...
Ja som mala anafylaxiu raz v živote, po podaní kontrastnej asi vtedy ešte jódovej látky /teraz sa podávajú iné/priamo do žily pri vyšetrení. Na ruke, kde mi to svinstvo pichli sa mi vyhádzali oranžové a modré fľaky a nedalo mi dýchať...
TY do zajtra dostaneš domácu úlohu porozmýšľať, čo si v ten deň robila,kde si bola /prostredie/ a čo si jedla, či si nebola ináč chorá, nebrala lieky, či doplnky výživy.

jenom ja

No ja som po anafylaxii ale nevie sa z coho... teda na nieco mam vaznu alergiu teda kdesi sa to ukaze. Teraz mi robili take v 2 radoch po 5 vpichov na obe predlaktia

vševedka

Neviem presne o aké kožné testy išlo, aj tých je viac druhov. Ale často sa robí aj bytový prach a plesne a tiež to čo písala miss-lili. Buď rada, že nič pozitívne, hoci mne tiež vychádzali testy roky negatívne a zrazu hups - palina, ambrózia, plesne, bakteriálna alergia...
Ja som však dlho predtým sama vedela, na čo som približne alergická, proste som to cítila.

July

hej kozny.. len ja som tam bola 1x a on sa mi zdal nejaky roztrzity... tak som sa ho ani pytat nemala ako.. to je v pohode ze nic nezistil, lebo mne to robil len aby sa mal od coho odrazit kedze mam potravinovu alergiu.. ci nejde o skrizene

miss_lili

ahoj.ti robil kožne testy?ak hej,tak potom by tam mal byť pes, mačka, perie, roztoče, a potom všetky tie trávy a stromy ako breza, lieska,púpava,...ale skorej by si s a ho mala spýtať sama, a keď ti nič z tohto nezistil tak skús krvný test

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Test na alergiu - Fórum - ZDRAVIE.sk