nechutenstvo u deti

cukricek1

ahoj prosim vas o pomoc uz neviem co mam robyt moja dcerka uz ma 1 rok aj mesiac a stale mi nerastie narodila sa a mala len 57cm a teras ma 67cm stale je malicka vyzera na tich 6 mesiacov a je chuda papa dobre ale neviem preco neprybera a ma strasne problemy so stolicou musim jej stale davat kvapky aby mohla mat stolicu ja uz neviem co snou mam robyt pomozte mi prosim vas ma 1 aj mesiac a ma len 7 kg ja som uz hotova celkom

cukricek1

ahoj prosim vas o pomoc uz neviem co mam robyt moja dcerka uz ma 1 rok aj mesiac a stale mi nerastie narodila sa a mala len 57cm a teras ma 67cm stale je malicka vyzera na tich 6 mesiacov a je chuda papa dobre ale neviem preco neprybera a ma strasne problemy so stolicou musim jej stale davat kvapky aby mohla mat stolicu ja uz neviem co snou mam robyt pomozte mi prosim vas ma 1 aj mesiac a ma len 7 kg ja som uz hotova celkom

msaj

ja som dávala raz za deň nejaký krémik, a k tomu 1 až 2x tie kaše, a keďže to bolo robené v mlieku, tak myslím, že čo telo potrebovalo, to si zobralo, v roku sme boli na krvné testy, a mali sme všetko v norme. takže odporúčam, žiadne stresy, každé dieťatko je iné, a nemusí byť tabuľkové. Pokiaľ nie je plačlivé a apatické, ale naopak ak viditeľne prospieva, tak asi mu stačí to čo má a je mu fajn. Neboj prekonáte to.

nelynnnka

STE MA POTEŠILI!!! mala prospieva,dobre pribera,kludna byva...len ked som čitala kade ake članky o tom kolko by malo dieta ml vypit na 1kg svojej hmotnosti,tak som zostala zhrozena...a čím nahradit vapnik v mlieku?

neviem22

My máme taktiež problém s naším krsniatkom ohladne nechutenstva k jedlu. Tak budem vdačný za každú odpoveď.
Čo sa týka zapekania a bolesti v oblasti konečníka, nám pomohlo, že sme mu každé ráno dali nalačno lyžicu extra panenského olivového oleja.

msaj

ahoj nelynnnka, my sme si tým prešli tiež. malá od 4,5 mesiaca úplne odmietla mlieko. musela som prejsť na tuhšiu stravu, na kaše od 4.mes., mala som doma aspoň 3 druhy, lebo nie každá nám chutila, a postupne som pridávala nejaké ovocie, jablká, kiwi, hrušku,občas zeleninku, tá nám ale moc nechutila a sem-tam nejaké krémiky. Mlieka sa nedotkla až do veku 10.mesiacov. Prežili sme, žiadne problémy neboli, ani nebývala chorá a ani sme nemali žiadne alergie ani nič podobné.Priberali sme síce pomaličky/ v roku mala iba 8kg/, ale o týždeň budeme mať 2 roky, a mlieko pijeme 3krát denne plnú fľašu. Je možno drobnejšia od svojich rovesníkov, ale to nevadí. Takže veľa šťastia a nervov, zvládneš to.

katalinka

moja dcéra mala tiež veľmi nízky príjem mlieka, napriek všetkým mojim snahám...prospievala však normálne...
neuvádzaš ako priberáte počas tohto obdobia, je spokojná, alebo plače ?
pri tak malom dieťatku je dôležité, či priberá, ako často má stolicu, či dostatočne močí a ak je spokojná a ostatné veci sú o.k. nemusíš stresovať, ak nemáš istotu choď k lekárovi...

nelynnnka

Prosím napíšte vaš nazor???naša 4 mesačna dcera posledne 2 tyždne odmieta mlieko(umele).cez den vypije 150ml a v noci tak isto.je to strašne malo.ale zato čaj.....ten by pila stale.už jej davam aj detsku vyživu.može to byt koli tomu?že to jej chutí viac?

katalinka

dodina nám celkom prospela BIO jablková šťava, dcérke sa upravila stolica a susede pomohla pri nechutenstve...hlavu hore, to prejde :-)
hlavne žiadne sladkosti a "hlúposti"

dodina

Ahojky. Ja mam problm s nechutenstvom u svojho 2,5 rocneho syna. Trv to uz od Vianoc. Navyse, pri malych dennych davkach jedla ho aj poriadne "zapeka", ma teda riadne tvrdu stolicu a bolesti v oblasti konecnika. Neviem z coho ma taketo stavy, ked toho velmi malo zje. Vie mi niekto poradit, co robit v takomto pripade?