nechutenstvo u deti

Denz

je to len prechodne obdobie......ak deti spomalia rast....nechuti im tak jest.
Neretba si z toho robit starosti.
Po tej faze zas pride prejedanie sa:)

olus

Aj my mame problemy s 3,5 r. Davidkom. Nic nechce papat, ani v skolke. Doktorka povedala, ze je zdravy a od hladu ziadne dieta nezomrie.
Rano a vecer vypije mlieko, a obcas nieco spapa, ale velmi malinko. Maso, zeleninu neje vobec.
Vsetkych Vas chapem, co prezivate.....

Danuša1910

Keď mi môj malý prestal piť mlieko z fľaše ako 4-mesačný nevedeli sme ako ďalej. Nepomohlo nič a môžem povedať že sme vyskúšali úplne všetko. Ani najväčší hlad ho neprinútil. Odvtedy všetko dostáva lyžičkou,to bolo jediné čo zabralo a už 2 roky všetku stravu čo príjme musíme prácne "lyžičkovať". Viete si teda predstaviť nechutenstvo u dieťaťa, ktoré do seba dostane pár lyžičiek krupice a dosť, nasilu jogurtík. Sladkosti neľúbime, vypľúvame. Ani lýzanky.....najnovšie jedávame kyslú uhorku. Krvné výsledky sme mali dobré, doktorka tvrdí že je zdravý, Peritol tiež berie ale nejako to nezaberá. Občas závidím maminám keď môžu dať dieťaťu večer kakavko do fľaše, alebo vonku balíček cukríkov a ono ho zje.

chutenstvo

sladkosti, čipsy, chrumky, sladké malinovky, keksíky......a potom sa čudujete, že je nechutenstvo.
Dať normáne jedlo, nič iné a hlavne nenaháňať deti s jedlom. Nikto v súčastnej dobe, ak je dostatok jedla od hladu nezomrie.

jenny6

Niektore mamy vobec nesolia, nekorenia, aby neskodili dietatu, lenze tomu to potom vobec nechuti a preto neje, poznam takeho chlapceka, ktory ked bol na navsteve u ich znamych tam papal akoby mesiac nejedol a jeho mama sa len cudovala ako je to mozne, ked doma nic neje...no preto, ze to jedlo bolo aj ochutene....Nehovorim, ze je to Vas pripad, ale moze byt jedna z moznosti.

Poznam tiez pripad 2,5 rocneho dievcatka, ktore zase malo papa a ked aj papa, tak casto vyvrati, ale s tym treba ist k doktorovi, ona ma reflux. Tiez moze byt jedna z moznosti...

oxyna

Ja nepoznam dieta, ktore by dobrovolne umrelo od hladu. Netreba nutit, to nejedenie ich prejde a v puberte vam chalani zjedia aj oci. A baby aspon budu mozno stihle.

adda

moja dcerka ma 4,5 roka a nechce v školke nič jest.pride domou a doslova sa nevie " dožrat"! prepačte za vyraz,ale je to tak. neviem čo s nou.! doma zje všetko a v školke ledva jogurt. ako na nu aby jedla aj v školke?

tita26

toto je aj u nas, s takym menšim rozdielom, že ja mam 2,5ročneho syna. od dvoch rokov neje žiadnu varenu stravu, ak nahodou rohlik zje, tak len suchy. nesmie byt ničim natrety.pekne jedol všetko, ale asi tak par dni pred 2. narodkami začal vymyšlat .takže naš prijem je asi takyto:rano mlieko, potom až okolo obeda vyživa, po spanku termix, puding, niekedy rohlik, bebe brumik, a večera mlieko. aj mne dr. povedala, že ma take obdobie a raz ho to prejde.skušala som všetko,ale nezabralo nič, tak len večer zvyknem dat multivitaminovy sirup, aby mal aspon minimalny prisun vitaminov. dr. mi navrhla, že mu zoberu krv, či nie je chudokrvny, ale zatial som nenabrala odvahu ho vziat, dost zle znašam, ked mu "ubližuju" aj ked je to pre jeho dobro.

nechaj ju tak, nenut ju, lebo jej uplne sprotiviš jedlo. raz ju to prejde. moja sesternica vyrastla na šunke, klobase a čokolade. fakt nič ine nechcela jest.

Karmen

Chcela by som poradiť: mam trojročnum dceru a meme s nou velky problem pri jedeni. Ona nič nechce, začala chodiť do školky a tam nezje vôbec nič. Už nevieme čo mame robiť.Trva to už velmi dlho. Maso mi nechce jesť vôbec, chlieb a rožky iba čisté.Na večeru ma už dva roky len krupicovu kašu, n ič ine mi nezje.Zemiaky, ryža a maso - ani náhodou. Už som z toho zúfala, neviem čo mam robiť. Doktorka mi povie že z toho vyrastie, nikde ju nepošle, myslim na vyšetrenie. Poradte mi. Niekto kto ma podobne skusenosti.

bublinka26

môj syn tiežnie je bohvieaký jedák...jeden čas mi poradili dávať do čaju palinu trošku pretože je veľmi horká...a pomohlo