Uzkost a depresia, doplnky vyzivy

rencaa

ahoj elesar, palma :)
na mna mimoriadne dobre zaposobila motivacia vratit sa k foteniu a kreativnej tvorbe tymto smerom.
no zda sa, mas tohotiez co zvladat, podobne aj ja mam "nervy" v praci, prechadzam na volnejsiu spolupracu vo forme, prechadzam na "volnu nohu", ale kolegovia kuvikaju, ze klient, firma pre ktoru robime, do leta krachne.
ta mas aspon priatelku, ja som sa na jesen rozisla, bol to ziarlivec.. ufff
na jesen som tiez riesila hypoteku, nakoniec to nevyslo, chrbat ma bolel, krize, az som isla do nemocnice a po navrate som podlahla depresii uplne, vratila som sa s predstavou, ze mam rakovinu kosti... no a este k tomu doma nejake problemy v rodine .. zima, tma.. hruza :)))
vcera som bola u lekarky a ako sa tak na mna divala a pocuvala ma, tak mi odporucila welbutrin. vravela som jej o tom lubovniku, dala mi na zvazenie, mam sa rozhodnut sama. ja osobne este asi pockam, aj ked si mozno viem predstavit ulavu, ktoru by mi liek priniesol, potrebujem kludna a sustredena byt v praci... ale tak celkovo citim pamalicke zlepsovanie, vravim si, vydrzim este tyzden, to budem uzivat lubovnik 2 tyzdne a potom sa rozhodnem
tie chvilky ked sa citim normalne, su pre mna neskutocne vzacne a zaroven posilnujuce....

elesar

kocky moje, som rad, ze vas po dlhom case opat citam.
...u mna tak ako som pisal + momentalne horsie, nakolko menim pracu a budem chodit na tyzdnovky. nastupujem od 1.2. ale cely mesiac dozadu som z toho hotovy. hlavne to, ze nebudem s mojou drahou, ktora mi je velkou oporou + konecne sme doprerabali byt a ja teraz odchadzam. som z toho na nervy,ale nevzdavam to.verim, ze lepsie dni pridu...a oni naozaj pridu :)))
vam prajem, nech sa vam dari co najlepsie a tiez privitam akykolvek napad, podnet, cokolvek, co na vas pozitivne posobi.
ako to je pisane v biblii??? tusim takto nejak: nech sa stane podla vasej viery. zivot si urcujeme sami svojimi myslienkami, tak sa snazte mysliet pozitivne aj ked niekedy je to neuveritelne tazke.

palma111

rencaa, ahoj, rada ta vidim, mam rada tych starych prispievatelov, ked sme si vzdy radili alebo sa aspon vyzalovali...som si vsak ista, ze s jarou sa budeme mat zas o cosi lepsie...Robis toho dost, viac nez ja, tak len sa drz...

rencaa

ahojte depkari :)
som v tom tiez az po usi znova.. jesen ma premohla v plnej parade. ranne pesima ako vysite, spolu s navalmi uzkosti, do vecera to rozchodim, az mi je vzdy divne ako mi mysel rano debilne funguje. uchylila som sa k lubovniku, kupila som si v rakusku, na spanie si idem davat valerianu, chemiu nechcem. zacala som cvicit rano 5 tibetanov. nutim sa chodit von, zajst do sauny, najhorsie je sa tomu poddat a zostat rano napriklad v sobotu lezat. opakujem si aj aj knihu ako na depresiu bez liekov a tak dumam nad akupunkturou, a aj nad obnovenim zumby - aerobik v rytme latino.
dost vela citam, knihy k pozitivnemu mysleniu, ako inspiraciu, na duŕuhej strane ale v tomto stave je to vacsinou dost vycerpavajuce.. tak neviem. ked tak pozriem dozadu, od konca leta sa mi akoby usla zem pod nohami, citim sa strasne neista a vsetko mi pride obcas absolutne bez zmyslu.. a ako som tak rozmyslala, prisla som aj na to, ze mi chyba v jednani s ludmi asertivita, ze dost ustupujem a potom si sice vravim, ze je mi to jedno, ale vnutri ma to zoziera a nakoniec ta moja bohorovna tolerancia a zmysel chapat ostatnych mi je vlastnemu zivotu nebezpecna.. asi tak.
tesim sa uz na jar a posledny slnecny vikend mi prisiel celkom vhod.. .

palma111

elesar ahoj, vdaka za reakciu,....
Ja som sa v lete mala skutocne fajn, dokonca som si myslela, ze nic podobne depresii sa mi nevrati,ale opat je to tu.Suvisi to teda s rocnym obdobim a takisto asi aj s vacsim stresom v praci.Uzivam aj rybi olej, ale necitim moc ucinok. Ty mas myslim priatelku tak mas podporu v nej, u mna je to tazsie, citim sa na to sama a moc sa nikomu nepriznavam...Urcite to moze mat suvis aj s tym co pises a mozno aj s viacerymi faktormi naraz, ja som vzdy bola dost citliva.SJW mi pomoze,ale mam pocit,ze je to len ciastocna pomoc. Prispievat budem radsej sem, v teme depresia nie je dobre ovzdusie, obcas napis ako sa mas co nove skusas a tak pre podporu...rada si to precitam, kedze si clovek co ma os.skusenosti a myslim,ze to, ze si bez liekov je velky pokrok. Drzim palce. Ahoj

elesar

PALMA...rad ta opat vidim...teda citam :)))
nuz ja som stale bez liekov aj ked mavam tazke obdobia...je zaujimave, ze SJW mi niekedy zaberie, inokedy nie...asi napokon vsetko zalezi od toho, ako to clovek zvlada. niekedy uz byvam fakt z toho vsetkeho unaveny, ale napriek vsetkemu verim, ze vyliecenie pride :) viera je fakt dolezita a pomaha mi.
co mi pomaha je hlavne koherencia srdcoveho rytmu (metoda opisana v knihe "ako sa zbavit stresu a depresie bez liekov", dost casto si davam mineraly na kosti - tie myslim tiez pomahaju, aj ked tiez to nie je vseliek :)
teraz hltam informacie o prolapse mitralnej chlopne, nakolko prave tato casta porucha srdca (ma ju mnoho ludi, mozno aj ty), by sa mohla skryvat za mojimi a nielen mojimi depresiami. v jednom prispevku na to upozornil NAVI a ja som sa toho nejak chytil...ak by si o tom chcela vediet viac, najdi si www.mvprolapse.com
...podoba s mnohymi mojimi symptomami je neuveritelna.
...budem rad, ked napises ako sa vodi tebe. verim, ze sa mas fajn.
...kludne pis do temy DEPRESIA, tam nakuknem najcastejsie...momentalne sa tam nachadzaju nejaki zvlastni ludia, ale ich neriesim...vyberam si len seriozne prispevky.
prajem krasny vecer.

palma111

elesar ahoj,
ako tak pozeram na fore depresia doslo k ostrym vymanam nazorov,chyba mi ale porozpravat sa a poradit s ludmi ktori nehovoria len o liekoch a teba si velmi vazim...budem rada ak sa dozviem ako sa ti dari,ci este nieco beries a co ti pomaha,v tomto je asi dobre mat vela informacii o roznych metodach,za kazde info budem vdacna a pozdravujem ta srdecne

palma111

ki-ka ahoj,
ja momentalne uzivam SJW ako elesar spomenul st.johns wort, upokoji a je mi prijemnejsie, aj ked vela prace musi odviest aj clovek a snazit sa mysliet pozitivne

elesar

ki-ka......ak sa prehrabes forom DEPRESIA, tak najdes vela uzitocnych. od magnezia cez vitaminy skupiny B az po prirodne antidepresivum s nazvom st. jons wort. je toho dost.