Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

pozitívne myslenie

M74

Samá voda, som býk.
Niekedy mám pocit, že sa už normálne porozprávať nedokážeme. Ja tiež niekedy reagujem podráždene a ona tiež. Či sa ešte ľúbime? To je ťažko povedať. O rozchode sme sa už bavili, v poslednom čase dosť často. Otázka znie či voliť hrozný koniec, alebo hrôzu bez konca.

Knihy čítam v posledných rokoch strašne málo a to som bol predtým veľký čitateľ. Vymetal som knižnice a lepšie kníhkupectvá. Moja obľúbená kniha je Spolčení hlupcú, autor J.K.TOOLE. Tú keď som niekomu požičal, tak som dostal buď veľmi pozitívne, alebo totálne negatívne reakcie. Jedna kamarátka dokonca chcela zvracať :-) A to tam nie sú žiadne nechutnosti a pod.

negativistka

M74, počkaj, takže ty si blíženec? ak hej,tak to je potom náhoda, bo ja som :) a myslím, že tie charakteristiky na blížencov na mna sedia skoro do poslednej bodky.. :-/ rozdvojená osobnosť, stále hľadá niečo nové, večne nespokojný a pod..skoro samé negatívne vlastnosti, i ked sa tam nájdu aj pozitívne..
a ked je to tak medzi vami, tak dokážete sa ešte aj normálne porozprávať, bez odvrkania a rôznych osočovaní? povieš jej, že ju ľúbiš? či ona tebe? lebo to ženy počuť chcú-ale zase nie príliš často. a nikdy nie je neskoro.. prečo si myslíš? rozprávali ste sa už o rozchode či?a presne ako ty píšeš, ja som tiež navonok pre iných sympatická, usmievavá a vtipná.. len niektorí vedia ako to v skutočnosti je, ked som smutná a trápim sa.
dneska idem do knižnice, tak dúfam, že niektoré tie knihy, čo mi to doporučili, tak budú mať. inak mám doma ešte knhu Chvíle, ktoré za to stoja.. a ževraj je dobrá kniha Tajomstvo, tak tú si požičiam tiež.

M74

Mám pocit, že u nás to je presne naopak. Ja tiež nemôžem ( teda môžem, ale ... ) hovoriť o svojích pocitoch. S nejakým pochopením sa nestretnem, alebo sa dočkám odpovede že ona je na tom ešte horšie. Čo je niekedy asi aj pravda, ale ju tu vôbec netrápi. A mne nikto asi neverí, že mám také problémy, lebo navonok pôsobím ako vtipná kopa, často (niekedy aj nemiestne ) vtipkujem a zľahčujem problémy. A ten vek, vyzerám a cítim sa tak o 3 roky mladší, takže mám tak práve kristove roky. Paradoxne keď som naozaj mal 33 tak som čakal nejaké zmeny, ale nastalo to teraz.
Ešte si sa pýtala na či sme spolu šťastný: Iste sme boli. Potom som bol ale zaslepený inou činnosťou a nejako som si neuvedomil, že sa pomaly odsudzujeme. Teraz som sa zrazu "prebudil" ( práve keď som mal narodky :-)), ale mám pocit že už je neskoro.

negativistka

aha..no ale tak to si ešte mladý :) a si s ňou šťastný? resp. ona s tebou? rozprávate sa o tvojich problémoch? vie, že nie si šťastný?? ak hej, robí niečo pre to, aby to tak nebolo, aby si sa tak necitil? lebo poviem ti tak, že ja som pred týždnom ukončila vzťah, síce nie taký dlhý ako máš ty, ale pri nom som mala pocit, že nie som šťasná, lebo mi chýbala dobrá komunikácia..nedokázala som mu hovoriť o mojich problémoch, čo ma trápi, len on bol strašný flegmatik a odbíjal ma tým, že beriem život strašne vážne..

M74

To je rok narodenia, čiže mám 36. Slobodný síce oficiálne som, ale asi 13 rokov žijem s partnerkou. V posledných rokoch ten vzťah už nestojí za veľa. Niekedy mám pocit, že by mi samému bolo lepšie. Ale potom zase dostanem strach, že by som sa z ešte väčšej ( a ozajstnej ) samoty mohol zcvoknúť... :-) Ako som si tu čítal iné diskusie, je tu zopár ľudí, ktorí nemajú naozaj nikoho, ani partnera, ani kamarátov. Ja na tom tak zle nie som, ale aj tak sa cítim nejaký izolovaný a osamelý v tomto svete.

negativistka

No vek z nicku.. niekedy sa to ťažko háda.. 47? neviem, nebudem radšej už hádať. Jasné, aj mňa také veci trápia, ale my obyčajní ľudkovia s tým nič nespravíme..jedine možno cez nejakú oragnizáciu finančne pomôcť by sa dalo..ale bohvie ako to naozaj funguje. lebo som raz aj išla dať dva mechy oblečenia do Červeného krížu, boli tie veci opraté v skrini, nenosené možno 2-3roky a tá pani na mňa vytreskla otázku, že či je to oblečenie opraté a vyžehlené.. ešte čo by nechceli? môžu byť radi, že poskytne niekto niečo zadarmo. ale to je zase na inú tému.
Pocity osamelosti..tak ty si teda určite slobodný..a neskúšal si si niekoho nájsť? a rodinu nemáš? deti?

M74

negativistka: Tým fungovaním sveta som nechcel povedať, že ma nejako extra trápia nejaké problémy typu zemetrasenie v Banánistane alebo hladujúce deti v Afrike. Skôr by som povedal, že to je doba, keď sa ľudia od seba oddeluje, aj keď fyzicky sú blízko seba. A môj vek? To si dokážeš zistiť z môjho nicku ( dôchodca ešte nie som - malá nápoveda ). Ale také blbé myšlienky a pocity osamelosti ma trápia už pekne dlho, iste už od posledných rokov základnej školy. Takže keď som to doteraz vydržal, tak snáď neskončím ako nejaká troska.

negativistka

M74, no len to by ti chýbalo, začať chľasťať :D to nech ťa ani nenapadne.. za 1. ide to do peňazí a za 2. do zdravia! a drogy, tak to by si musel byť veľmi slabá osobnosť.. No ako vidím, zase ja tak na tom nie som, že by som sa zamýšlala nad fungovaním sveta.. zamýšlam sa nad tým svojím životom, čo chcem zmeniť, viem, že potrebujem zmenu, ale bojím sa toho.. ten strach ma brzdí :( a môžem sa spýtať, koľko máš rokov? ked píšeš o premárených rokoch..?

M74

negativistka: Samozrejme by som sa rád každý deň zobudil šťastný a bez toho aby ma bolela duša a srdce. Aby som sa nemusel trápiť nad zmyslom života a fungovaním sveta a najnovšie aj pocitom že som premárnil doterajší život. Ale kde nájsť odpovede? V alkohole, alebo v drogách? Odpoveď sa od nich síce nedozvieme, ale aspoň zabudneme otázku :-) Samozrejme je mi jasné, že to nie je riešenie a v mojom okolí a rodine mám dosť odstrašujúcich príkladov. Takže sa snažím vyvarovať závislosti na hocičom.

negativistka

M74, no ja som tiež túto noc mala také čudné sny, v ktorých sa odohrávalo to, na čo chcem zabudnúť.. :( a to počasie upršané tiež nepridáva na nálade.. dnes nemám žiadny plán, bo kamošky sú vačšiou zadané, súrodenci sú mimo domu, rodičia preč a nemám aj tak náladu s niekym byť, bo by som ho asi zdeptala mojou smutnou tvárou :(
ale nevadí ti to? ja som aj sama zo seba deprimovaná, že ako môžem takto rozmýšlať a trápiť sa..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

pozitívne myslenie - Fórum - ZDRAVIE.sk