veľké trápenie s kocúrikom - prosím pomôžte

Príspevok v téme: veľké trápenie s kocúrikom - prosím pomôžte
môj kocúrik

Viem, že táto téma sa netýka zdravia, ale toto je asi najlepšie fórum z toho hľadiska, že sa tu denne premelie veľmi veľa ľudí a snáď mi niekto bude vedieť poradiť...

Bývame v paneláku, doma máme dve mačičky, dvoch kocúrikov, jedného perzského starého 13ročného a jedného polročného obyčajného krátkosrstého. A práve ten mladší je zdrojom mnohých problémov. Je veľmi temperamentný, tvrdohlavý.

Ale k problému. S našimi mačkami je to tak, že majú misu na potrebu vonku na balkóne. Piesok im tam pravidelne niekoľkokrát denne meníme. Doteraz s tým nebol problém, obaja bez problémov chodili vonku (vždy majú pootvorené okno, poprípade je privreté tak, aby si ho vedeli otvoriť). Cez zimu sme zriadili ešte jednu záložnú misu aj vnútri v byte na chodbe (odprace sa to hneď po potrebe) pre staršieho kocúra, kedže sú vonku mrazy a on je veľmi náchylný na prechladnutia, má stále problémy s močovými cestami, tak aby nemusel chodiť von. Istý čas bolo všetko ok. Ale niekedy v tom čase sa začali problémy s mladším kocúrikom. Má len pol roka, aktuálne je týždeň po kastrácii. Z ničoho nič začal robiť potrebu doslovne všade. Naposledy si vyhliadol kreslo v obývačke a urobil to tam :( Takto to ide už takmer mesiac! Už nevieme čo s ním máme robiť. On vie, že robí niečo zlé, pretože vždy keď to urobí, skryje sa. Koľkokrát už dostal, nepomohla ani studená sprcha, už naozaj neviem čo s ním mám robiť. Dostane, jeden deň je pokoj a urobí to zasa. Rodičia povedali že ak sa to ešte raz zopakuje, vyhodia ho von. Ja ich chápem, takto to nemôže ísť ďalej, ale nechcem aby mi ho vyhodili. Všetkým už z neho tečú nervy, nevieme čo robiť. Prosím poraďte čo robiť, nejaký trik, typ, ako ho od toho odnaučiť, naozaj nechcem aby ho vyhodili von, on by už von neprežil...

colbert

oooh,chudatko ty a aj kocurik.no,neviem,ale som citala,ze ked je vela maciek,mali by mat viacero toaliet.a co keby si na to miesto kde robi potrebu dala este jeden zachod a potom ho pomaly posuvala k balkonu,alebo niekde.vies,bitka nepomoze :-( ja mam tiez britskeho kocurika a tiez velmi temperamentnu macku (poulicnu).ona tiez zacala robit potrebu v kupelke na zemi,na kobercek pred sprchou.tiez mi to liezlo na nervy,ale vyriesila som to tak,ze som zadovazila este jeden zachod a je po probleme...