Ľahka vysoka skola

kuki11

a ked ma pozvú na prijímacie konanie...tak z čoho by som sa mala učiť alebo mi pošlú neaké brožúry z čoho by som sa mala učiť??a aký je to všeobecno - vedomostný test??boli ste na tom niekto??je to ťažké??

[zruseny8]

ano posles prihlasku na studium, prilozis overenu kopiu maturitneho vysvedcenia a do prihlasky napises znamky pocas studia na SS. to by malo byt vsetko, no a skola by ta mala pozvat na prijimacie konanie

linda :)

Ja už som zo školy vonku 5 rokov, takže sa budem musieť informovať asi na tej škole kam pôjdem, alebo len pošlem prihlašku aj s tým posledným vysvedčením a uvidím, čo mi odpíšu.

majka_

ano myslim, ze u teba je to ten 5. rocnik. ale skus sa porozpravat s ucitelom, ktory ma na starosti prijimacky na vysoku skolu a je poradcom.

linda:)

Prosim poradíte mi ako je to s tou učňoukou s maturitou? Ja viem, že sme môžno nemali take predmety ake budu na tej vysokej, ale ak sa to doučím a pravím prijímačky, tak mam šancu?
A na to vysvedčenie ste tu spomínali, že treba zo štvrtého ročníka SŠ, ja mam dať posledný ročník nadstavby? To bude piaty rok s maturitou.

majka_

nestaci len prejst a zmaturovat. samozrejme, vysoka skola chce vidiet tvoje maturitne vysvedcenie, ale to neznamena, ze ked zmaturujes na 4-rky, prejdes strednou skolou len tak tak, tak ze ta vysoka skola bude cakat s otvorenou narucou. mozno ta vezmu na sukromnu, ale aj z tamadial ta mozu vyhodit, ak proste na to nemas. ja verim, ze na skolu mas, inak by si nad vyskou asi nepremyslala. ale nie je dobre sa zameriavat len na to, ze "ta nejak zmaturujem", lebo mala som napr. spoluziakov, ktori sa ucili (niekedy aj neucili), z takej slovenciny mali 2-3 a zmaturovali na 4 (a to im dala len tak tak zmaturovat). nechcem ta strasit, ale nie vzdy plati to, comu sa hovori: maturita-formalita. formalitou to urcite neni... su skoly, na ktore sa uz prijimacky dnes nerobia a vela skol hodnoti znamky zo stredoskolskeho studia (inak povedane, ci sa im oplati davat ti nadej, ze tu skolu skoncis... - ani pri cistemu 1-tkarovi nie je jasne, ci vysoku skolu skonci a na druhej strane 4-rkar moze skoncit skolu s vyznamenanim...). su skoly, na ktorych je dolezity ustny pohovor, psychologicke testy (napr. na mojej - socialna praca PBF v Presove) atd. cize zistuj podmienky, snaz sa mat dobre aspon to koncorocne vysvedcenie (resp. lepsie nez teraz) a snaz sa uspesne zmaturovat a spravit prijimacky. verim, ze ta na skolu zoberu ak budes velmi silno chciet :o)

lulu121

to mi povedala spolužiačka a som myslela 4r. na strednej škole....a chcela by som si dať prihlášku na UCM-etnológia..