Potreboval by som plán na chudnutie

Príspevok v téme: Potreboval by som plán na chudnutie
ledig

Ahojte, v prvom rade som chalan s nadváhou... na moju výšku 186cm vážim asi 95 kg a mám 15 rokov. Mám také ovisnuté brucho a hlavne na nom by som potreboval schudnúť. Chodím na strednú a na nejaké diety nemám čas, pretože si dám raňajky, v škole desiatu a obed a ked prídem domov mám druhý obed. Potom už nejem a už len posilujem. každý deň robím 80 brušákov na dve série teda 40+40. Potreboval by som do leta zhodiť aspoň takých 5-10 kg... Viete mi poradiť nejaké účinné cviky na brucho ktoré by tuk na nom spalovali ?? Viem, že najlepšie je nejaká aerobná činnosť, ale na tie nemám bohužial čas... :(

ivcoka

mam 12rokov 163cm a 61kg apotrebovala bi som schudnut do leta tich 10kg hcodim aj na aerobik dva razi do tizdnA NEMOZEM CVICIT MOC NAMAHAVE CVIKY NA CHRBTI CU EBIO MAM PROBLEMI nevieti mi neja ko pomoct bola bi som vam zaviazana

miro.83

ledig:
Sa pitam preto, lebo ak posilujes (nepocitam len brucho ale cele telo) tak je lepsie vyskusat nieco ako sacharidove vlny na dorysovanie ci cyklicku ketogennu dietu ak mas moc tuku. Sice je to dost na psychyku a na financie co sa tyka stravy najme pri tych sacharidovych vln, ale vysledok je o to lepsi a zmena bude kazdym tyzdnom viditelnejsia. Inak necakaj ze zchudnes rovno z brucha, pretoze tuk z brucha odchadza zvacsa ako posledne. Ale pri tomto postupe neexistuje nic take, akoze nemam cas ist posilovat ci si navarit proste to musis dodrziavat ale je tu jedna dobra vec po absolvovani par tyzdnov a to taka, ze si po tom dokazes povedat aka si silna osobnost a co si dokazal. Je to super pocit neco take pocitit. Okrem toho pozeram teraz teraz ze mas 15 rokov tak to budes mat asi tazsie koli nedostatku finacii na kvalitnu stravu ale nepoznam vasich tak len hadam.

v

mas dost velku nadvahu takze by si mal zajst za detskym lekarom,popripade nejakym vyzivovym poradcom..oni ti spravia testy a vypracuju plan namieru sity potrebam tvojho tela..skus si nieco nastudovat aj sam o zdravej strave a hlavne skus si najst cas na sport..aj ked len par minut denne..sama som na strednej a viem,ze je to obcas narocne,ale ide o tvoje zdravie a to je dolezite aspon tak ako dobre znamky a uspechy v skole:)

v

ledig-to,ze si na strednej nie je vyhovorka..podla mna kazdy sa moze zdravo stravovat a zmenit svoj zivotny styl..staci len chciet.
laurikaa-da sa ucit na rotopede?:)ja som to skusala,ale potom som zakonite nesla nadoraz,takze by som to velmi neodporucala