Je pitie caju nezdravé?

pajtus

Ano je to pravda.Vsetko s mierou nic v wxtremnej miere by sa nemalo byt.Cierny caj v extremnej miere moze sposobit ladvinoveckamene.Jeden lekar mi povedal on nikdy preto vobec nepije cierny caj iba zeleny.Aj ja uz len 2-3salky denne pijem nie viac.Vo vsetkom treba dodrzat zlatu strednu cestu a menit caje po case .ja vzdy s medom ci cukrom pijem.Aj z cerstvej zihlavy po dvoch tyzdnoch prestavka lebo odvapnuje.

dajuska123

Ahoj tak v prvom rade je ake bylinkove caje nakupujes, tiez tam rozhoduje kvalita ak nakupujes nieco najlacnejsie tak tam moze byt pridanych vela koncentratov a v konecnom dosledku ti to moc nepomoze, ja osobne nakupujem od wilfred.sk a mozem povedat ze som si presla mnoho znaciek a na tej chuti to je citieit ze toto je kvalita

akinom007

Vsetkeho vela skodi, ja caje pijem sice dost hlavne nesladene bylinkove chutia mi, obcas ovocny. myslim si ze 2 caje denne nemozu uskodit

Krištof4458

Taký blud.
V živote som toto nepočul. Samozrejme že pitie čaju samotného je zdraviu prospešné.
Obľubujem hlavne bylinné čaje. Veľmi mi chutia čaje zo sedmokrások a podbeľu. A vôbec všetkých jarných bylín.
najlepsicaj.eu
- tu sú niake bylinky

boh caju

dobre som sa zasmial nad témou tejto diskusie. neverte nezmyslom, ktoré \"jedna baba povedala\". čaj je jeden z najzdravších nápojov vôbec.

v prvom rade vsak treba rozlisovat medzi cajom a odvarom. \"caj\" je len to, co obsahuje listky cajovnika. vyrazy \"bylinkovy caj\" alebo \"ovocny caj\" su v podstate nezmysel, pretoze su to odvary z bylin/suseneho ovocia a neobsahuju listky cajovnika (pokial je to zmes cajovnika a ovocia/bylin, tak potom sa da hovorit o ochutenom caji). co sa tyka kvality: \"naozajstne caje\" su vzdy sypane a minimalne v kvalite FOP a vyssej. pri ich vyrobe dochadza k lamaniu, mletiu, drveniu a inemu spracovaniu listkov, ktore mozu skoncit az ako prach. to je to, co si kupujete v sackoch beznych znaciek. je to sice caj, ale je to asi ako ked na 30-rocny hrdzavy otcit poviete \"auto\". principialne je, ale... no a dalsim nezmyslom je, ze zeleny caj je zdravsi ako cierny. cierny caj vznika fermentaciou cajovych listkov, pri ktorej ziskava nove latky, antioxidanty a konzervuje sa svojimi prirodzenymi enzymami. preto si moze dokonca zachovat viac prospesnych latok ako nefermentovany (\"zeleny\") caj. okrem ineho vraj cierny caj odburava zubny plak. ked chce niekto pit kvalitny caj, musi siahnut po overenych znackach (tym nemyslim predajcov odpadovych listkov, ako tekanne, lipton a podobne, hoci ani tie nemusia byt uplne zle kvalitativne), ale skutocnu chut a kvalitu vam poskytnu jedine cele cajove listky, pripadne setrne lamane. teda pri celych listkoch: OP, FOP, TGFOP a vyssie; pri lamanych: BOP, FBOP, FTGFOP a vyssie. Tych znaceni je vsak vyse 50 pre rozne druhy spracovania. Kto ma serioznejsi zaujem o pitie kvalitneho caju, nastuduje si. :) No a potom su velmi obmedzene speciality s najmladsich listkov, rucne spracovane, susene na slnku a podobne, za ktore si vsak clovek musi priplatit a nie kazdemu je po chuti dat napr. 50€ za 50 g caju. O:)

Kamikazenka

Ahojte tato otázka ma trošku zarazila.. ja pijem čaj každý deň aj 2 litre ale mením ho pijem mätový...žihľavový...zelený..atd proste bylinkové čaje a nemyslím si žeby to malo byt nezdravé pokiaľ tam nedáte veľa cukru ja vôbec necukrujem..