Je pitie caju nezdravé?

jeanne80

Pitie caju nie je nezdrave... zalezi na tom, aky caj pijes a kolko, aku dlhu dobu rovnaky druh...
Mozes pit 3-5 salok denne uplne v pohode, striedaj caje, rob si najma bylinkove - sypany zihlavovy, matovy, rooibos - neobshauje kofein, lapacho, zeleny caj, alebo si nastruhas zazvor a dochut citronom. To je absolutne prirodne, zdrave, obshauje vela C-cka a pomoze ti aj schudnut aj detoxikovat. Urcite je lepsie vypit denne 3 litre caju ako 1 l coly a sladenych napojov.

shal

pitie caju je urcite telu prospesne. ja mam najradsej zelene caje, su super na fungovanie organizmu. ochutnavam postupne rozne nove druhy. najnovsie som nakupovala aj na www.onepointtea.sk ,a super... neberte to ako nejaku reklamu ale dosiel mi odtial zeleny caj Halimun a este som odtial ochutnala aj cerveny caj Halimun. su tam caje za dobre ceny. len odporucam

jááááááááááá

PROSIM VAS, LUDIA, SE*TE NA HOVADINY, AKO SU ZE CAJE NEZDRAVE A PODOB.DEB...
MNE CAJ ZACHRANIL ZIVOT!!!ZAHCRANIL ROZMIETE MA, ZACHRANIL MMI ZIVOT!!!
STRASNE MA BOLELO BRUCHO, LEKARI NA NIC NEVEDELI DOJST, PRJEDENIE A PODOBNE BLUDY...
KUPILA SOM SI DDESTKY POPRADSKY CAJ,(toto nie je ziadna reklama, len odporucam pri crevnych problemoch), A OKMZITE TO PRESTALO BOLIET, DAKUJEM NAOZAJ ICH VYROBCOM TOHO CAJU A PANU BOHU, ZE SOM NEUMRELA VTEDY!!!! MAJTE SA , PAPA
PS: nepit caje na litre, ale max. 3-4 salky denne neuskodia, jedneho druhu, max 3 mesiace..ja pijem len vodu, pri chorobach aj caje, a tak...kavu nie, kavu takmer vobec , no majte sa, papa!!!:)

boba 77

Do pitného režimu spadá len a len voda, čistá voda.
Čaje majú terapeutický a liečivý význam, preto by sa mali piť len po nevyhnutnú dobu. Samozrejme hovorím o riadnych bylinkových sypaných čajoch.
To čo kupujete v obchodoch pod názvom čaj je taký bordel ako keď pokosím burinou zarastenú lúku a vysušený plevel vám nasáčkujem do čajových sáčkov a ochutím ovocnou arómou...
Na zdravie :)

0mega

V Europe sme mali mor a v Cine caj.

Denz-
"Veď vlastne čaj je tretím (top) najpopulárnejším nápojom po vode a káve. "

-kde si nechal CocaColu ?

simka111

chcela by som sa spýtať či je možné aby bylinkové čaje bránili vstrebávaniu vitamínov a minerálov alebo aby ich vyplavovali...

zeleny

Ahojte, diskusia je uz starsia ale mozno tu niekto natrafi tak ako ja. Ja osobne som asi dost citlivy na kofein, pri poziti kofeinovych napojov mam pocit silneho busenia srdca az aritmie, preto colu, pepsi a kavu absolutne nepijem. Posledny mesiac pijem pravidelne jednu - dve salky cisteho zeleneho sypaneho caju denne, a ziadne negativne ucinky som na sebe nespozoroval. Zeleny caj ma mnoho pozitivnych ucinkov na organizmus a v Cine sa pije od nepamati, tak si myslim ze jedna - dve salky caju na den su idealne a nesposobia ziadne neziaduce ucinky ani pri dlhodobom uzivani. Niekto tu pisal ze caj treba striedat kvoly mineralnym latkam, zrejme sa splietol pretoze striedanie sa odporuca pri mineralnych vodach ako je magnezia, pretoze obsahuje vela horcika a po nejakom case to treba vymenit za inu vodu ktora ma horcika menej a ine zlozenie.. Pijem zeleny caj znacky (Juvamed) neberte to ako reklamu, skor by som chcel ak by mi niekto odporucil nejaky zeleny caj inej znacky a vyssej kvality.. tolko odo mna, prajem pekny den

AdamKrt

Hovori sa, ze vsetkeho vela skodi. Tak aj caju - ale v tom pripade, ak clovek pije dlhodobo len jeden druh. Moze dostavat potom do tela nadbytok urcitych latok, co je nebezpecne. Staci striedat caje...

Arnie

No...práve teraz som chorý a nasadili mi diétu,kde toho moc jesť nemozem a tak si obcas z niecoho zobnem a okrem toho pijem caj (iba).
Zatial (po 2 dnoch) ziadny problem,pijem 1.5 litra caju denne a som vypisany a mozem iba lezat a nenamahat sa,dehydrataciu som este nepocitil,unavu tiez nie a prebytok energie tiez nie,mozno jedine co ma stve ze vecer mi uz strasne klipkaju oci (ale to moze byt aj tym ze cely den citam:)
Takze podla mojej skusenosti caj(cierny) nieje skodlivy ani ked sa pije vo väcsich mnozstvach (samozrejme,sladim ho medom)

Denz

Možno si myslíte, že čaj je zdravý. Ale je zdravé jeho pitie aj pred spánkom? Niet pochýb o tom, že čaj je stále v móde. Veď vlastne čaj je tretím (top) najpopulárnejším nápojom po vode a káve. Čaj sa na celom svete používa ako horúci nápoj, a na svete existujú stovky bylinných čajov, ktoré sú k dispozícii. Ale sú zdravé? Pravda je aj v tom, že čaj obsahuje rovnaké množstvo kofeínu ako káva. Ale ak by sme pridali trocha viac vody, tak čaj bude obsahovať menšie množstvo kofeínu, čo je stále dostatočné na to, aby nás v noci udržiaval nahor. Kde je teda pes zakopaný? Podľa nedávneho výskumu v Imperial College v Londýne, bolo zistene, že kofeín, ktorý je v čaju nás nemôže udržať nahor, pretože čaj obsahuje aj geniálnu molekulu, ktorá pomáha nášmu imunitnému systému.
Táto molekula sa nazýva L-theanine.

Aký význam má táto molekula v našom tele?
Pri ďalšom nedávnom výskume v Imperial College, bolo dokázané, že L-theanine, ktorý je v čaju, potláča nervózné účinky kofeínu, a tak L-theanine pôsobí v ľudskom tele uvoľnene bez toho, aby človeka udržiaval v noci nahor. Čiže sa potvrdilo, že čaj môžme kľudne piť aj pred spánkom, pretože nemá žiadne iné vedľajšie účinky.

Ktorí je zdravší, zelený alebo čierny čaj?
Tak táto otázka je veľmi jednoduchá - zelený. Zelený čaj je zdravší, pretože čierny čaj ma väčšie mechanické spracovanie, čím stráca veľa dobrého, ako napríklad vitamíny a minerálne látky. Tieto látky sú pre ľudsky organizmus veľmi dôležité, pretože majú blahodárne pôsobenie. Čierny čaj môže tiež zaťažovať vaše srdce, ale to neznamená, že pitie čierneho čaju je nezdravé. Ja osobne dávam väčšiu prednosť zelenému čaju, pretože obsahuje viacej vitamínov, minerálou a tiež antioxidanty.

Ktorí čaj je vhodný na chudnutie?
Ak ste sa rozhodli znížiť svoju hmotnosť, tak z hľadiska chudnutia je zelený čaj ten správny, pretože jeho konzumácia zvyšuje počas dňa energeticky systém, ktorý vedie k tomu, že začnete chudnúť. Ale pozor! Ak si myslíte, že stačí len jedná šálka zeleného čaju, tak ste schudli. Omyl! Doporučené odborníkmi je pitie zeleného čaju max. 3 a pol mesiaca. V tedy začne telo reagovať na zmenu, a tým pádom začne odbúravať nadbytočný tuk.

Aké blahodárne účinky ma zelený čaj?
Čaj je veľmi dobrý aj pri bolestí hlavy až po depresie. Zelený čaj tiež zabraňuje množeniu rakovinových buniek, znižuje hladinu cholesterolu a tiež má pozitívne účinky pri reume, infekciách a tiež pri srdcocievnych chorobách. Pitie zeleného čaju môže pomôcť k náprave imunitného systému.

Takže už viete, aké blahodárne účinky má čaj, a že čaj môžeme kľudne piť aj pred spánkom. Ale samozrejme, nesmieme zabúdať na to, že čaj obsahuje kofeín, a pri jeho veľkom množstve si môžete narušiť spánkový režim. Či je to zelený, čierny, bylinkový alebo ovocný, môžeme ich kľudne piť aj pred spánkom, alebo po ňom. Čaj je zdravší než bežné čierne pivo, a preto si ho môžeme vychutnávať...