Bojim sa letu

Príspevok v téme: Bojim sa letu
...simonka...

o par dni ma caka moj prvy let, lenze ja odmalicka mam strach z lietania:(( strasne sa bojim tej predtavy, ze budem tam hore vysoko a ze mi pride zle, nebudem vediet dychat, lebo budem mat stiesneny pocit, nebudeme moct pristat.. odkedy to viem, neviem dobre spavat, bojim sa najviac.. a neustale v noci ked idem spat mi buusi srdce, cize uz niekolko tyzdnov, no a ked si predstavim, ze budem v lietadle a sa mi rozbusi srdce, co ak tam hore mi este aj zlyha??:( bojim sa, ze to moze byt pre mna nebezpecne.. mam strasny strach z toho vsetkeho, uplne.. neviete mi poradit?? su moje obavy opodtstatnee, je tam nejake riziko zlyhania srdca, nevediet sa nadychnut alebo take cosi?? bojim:(

...simonka...

let, dakujem za povzbudive slova!! asi nieco take som potrebovala pocut.. ja idem s mojim priatelom a idem si pozriet jednu univerzitu v spanielsku, takze preto. a autobusom do spanielska sa mi zdalo nehorazne dlhe, ze som sa nakoniec rozhodla pre ten let. dufam, ze to zvladnem!! a hlavne dufam, ze ma tam nechyti amok a odpadnem alebo take cosi.

ananke

hlavne sa priprav psychicky na turbulencie. zo zaciatku je to sok, ale ked si zvyknes tak to uz nic neni. pri odlete a prilete budes mat asi dost divne pocity, lebo sa ti meni tazisko v tele, ale ked sa pohodlne opres a budes zhlboka dychat tak sa to da zvladnut. a inak je let v pohode, ani necitis, ze sa hybes :) sestra mala paniku z lietania, no ked zacala castejsie lietat, uplne ju to preslo.

let

Simi,ja som letela prvy krat ako 31-rocna! Letela som s manzelom a s mojim vtedy 11-rocnym synom,ktory sa bal menej ako ja hehe. Ano bala som sa,lebo na 1.krat je vsetko v zivote tazke,clovek ma strach z nepoznaneho a nevie co moze ocakavat. Bala som sa tak,ze som musela sediet v trese mojich chlapcov a ked sme startovali a potom aj pristavali,museli ma drzat za ruky a ja som im az skoro nechty vrezala do ruk. Ale ten pocit je neopisatelny! Ja som plakala a smiala sa zaroven,velmi som to prezivala. A odvtedy uz preslo 8 rokov a lietanie sa stalo mojou drogou! Letim pravidelne aspon 4 krat do roka a velmi rada. :-) Takze dufam,ze podobny zazitok a radost budes mat z toho i ty. Vies problem ani neni to,ze ides lietat,ale ide o to aky postoj k tomu zachovas,cize ak sa namiesto obavania z letu a domyslania si vselijakych historiek naopak budes na let tesit,uvidis ako ti bude dobre,fakt sa ukludni a nepanikarci. Pekne si v klude dychaj,tam nad tvojou hlavickou bude ventilator,ktory si na seba nasmerujes,aby si mala vzdy vzduch a bude sa ti lahsie dychat. Zober si knihu,citaj si a tak. Neviem s kym ides,to je tiez dolezite,lebo ked ma clovek pri sebe blizku osobu,to tiez pomaha. A letusky su velmi mile,mozes ich hocikedy o nieco poziadat ak budes potrebovat. Drzim ti palce...kam letis vlastne? ozaj a nezabudni sa pozerat von z liedadla na tu krasu a kludne sa smej alebo plac ak to tak budes citit. Lebo ja som tie emocie fakt mala a prezivala som ich,nedusila som ich v sebe... :-))

...simonka...

dakujem vam baby!! naozaj, ste ma trocha upokojili.. a este sa teda opytam, ze nie je to v "mojom stave" nebezpecne?? ked mam z toho ten tazky pocit dychania a busenie srdca.. nemoze mi v takej obrovskej vyske zlyhat srdce?? totizto uz sa vidim, ze ked tam nastupim a zacne mi tak neskutocne buchat srdce, nebudem to vediet ovladat a potom ten pocit, ze som neviem kolko nad zemou, ze sa mi nieco stane:( viete, nikdy som neletela a som v takom strese z toho, kedze sa moc bojim:( ale prepacte za moje stupidne otazky:(

lenuliatko

simonka nemas sa coho bat.chapem ze je to nieco ine nieco nove pre teba prvy let ae nemas sa naozaj preco bat.je to uplne v pohod.praveze ti radim uzit si ten let pozriet sa dole z toho okienka lebo je to uplne iny pohlad nieco nadherne.taku krajinu nevidis casto.s dychanim tam nie je ziaden problem.dychas normalne.nebude ti ani horuco ani zima mozes sa aj prejst mozes ist na wecko ak by si mala pocit ze chces vracat.ale to nie je autobus ktory sa trkoce a v kazdje zakrute mas pocit ze sa uz uz cely rozsype.ked vzlietnete budes mat taky pocit lahkosti zrazu sa lietadlo dostane do vzduchu a bude tu uplne iny pocit.a o par minut to ani nebudes citit ze letis.je to super.ked budes sediet v lietadle mozno by si mala skusat predychavat a tak.este sa posmejes na stevardkacha stevardoch ked vam budu ukazovat vsetko mozne na zaciatku.a mozes si aj pospat ak sa ti bude chciet.alebo si proste nesadaj k okienku ale ku chodbicke.vezmi si nejaky casopis alebo mp3 a pocuvaj hudbu...drzim ti palce.

lila564

ahoj aj ja som mala podobne pocity z mojho prveho letu.sestra ktora letela viac krat ma utesovala ze to nic nie je ..no a ked sme nastupili do lietadla bolo to pre mna hrozne ale potom ked si uz hore tak sa niet nicoho bat akurat az na ten odlet a pristatie ked budete hore predstavuj si ze si v aute aj ja som si to tak a nakoniec som zabudla ze letim.teraz mam na lietanie uplne iny nazor.drzim ti palceky